Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заглъхване при потегляне.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заглъхване при потегляне.

    Здравейте.Скоро сложих на Нивата газов инжекционBRC .При по рязко подаване на газ двигателя заглъхва за съвсем кратък период от време а някой път и гасне.Трябва съвсем плавно да подавам газ за да избегна тази ситуация.Проверявах на място като подавам газ директно от лоста на клапата,в момента в който започва да се отваря клапата се получава едно колебливо заглъхване и тогава двигателя ускорява.На бензин почти не се усеща такъв проблем.Каква може да е причината?

  • #2
    От: Заглъхване при потегляне.

    Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
    Здравейте.Скоро сложих на Нивата газов инжекционBRC .При по рязко подаване на газ двигателя заглъхва за съвсем кратък период от време а някой път и гасне.Трябва съвсем плавно да подавам газ за да избегна тази ситуация.Проверявах на място като подавам газ директно от лоста на клапата,в момента в който започва да се отваря клапата се получава едно колебливо заглъхване и тогава двигателя ускорява.На бензин почти не се усеща такъв проблем.Каква може да е причината?
    Твърде богата смес или нещо по запалването. Ако е по запалването също така ще прекъсва и придърпва.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Заглъхване при потегляне.

      Датчика за положение на дроселната заслонка се износва с времето и дава грешна информация за положението на педала-дроселната клапа. Моя го смених онзи ден, че гаснеше като пусна педала, но се оказа че не е е от него.
      Тойота Аурис-2017
      Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
      Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

      Коментар


      • #4
        От: Заглъхване при потегляне.

        Aми според мен най-логично е да отидеш при газаджиите, слагали ти газовата, да им обясниш какъв е проблема и да я пренастроят. Ако няма ефект се почва принципа проба-грешка.

        Коментар


        • #5
          От: Заглъхване при потегляне.

          Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
          Здравейте.Скоро сложих на Нивата газов инжекционBRC .При по рязко подаване на газ двигателя заглъхва за съвсем кратък период от време а някой път и гасне.Трябва съвсем плавно да подавам газ за да избегна тази ситуация.Проверявах на място като подавам газ директно от лоста на клапата,в момента в който започва да се отваря клапата се получава едно колебливо заглъхване и тогава двигателя ускорява.На бензин почти не се усеща такъв проблем.Каква може да е причината?
          На мен ми се струва, че не си оправил проблема от предишната ти тема! Продължават ли грешките от дебитомера?

          Коментар


          • #6
            От: Заглъхване при потегляне.

            След почистването на дебитомера няма грешки.Този проблем ми се появи след смяната на газовото, със старото не правеше така.Няма прекъсвания и придърпвания.

            Коментар


            • #7
              От: Заглъхване при потегляне.

              Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
              След почистването на дебитомера няма грешки.Този проблем ми се появи след смяната на газовото, със старото не правеше така.Няма прекъсвания и придърпвания.
              Този двигател е много податлив на газ, работи много добре, а и BRC газов инжекцион не от най лошите. Казваш, че проблема се е появил след поставянето му. Но в същото време констатираш същия проблем и при бензин, но в по слаба степен.
              Според мен върни колата на газаджиите да проверят времето на отваряне на дюзите на газ с времето при бензин, ако разликата е много голяма компютъра трудно компенсира разликата.

              Коментар


              • #8
                От: Заглъхване при потегляне.

                Ходих в газ сервиза,закачиха я на компютъра.Не разбирам какво точно правиха,предполагам някакви регулировки,но не усещам някаква особенна промяна.Казаха ми че разреждането в колектора било към 500 и нещо а трябвало да е към 300 мили бара или нещо такова.Искат да направя една диагностика и ако всичко е наред пак да отида.Съмняват се в бобината при натоварване на двигателя да работи на 3 цилиндъра за кратко.Ще сменя бобината дано има полза.Преди двайсетина дена я свалях ,в единия отвор за втори цилиндър имаше ръжда по контактната повърхност.Почистих я до колкото можах.

                Коментар


                • #9
                  От: Заглъхване при потегляне.

                  В бобината не трябва да има ръжда, или има микро пукнатина или изолацията на кабела е спукана.Смени я, също и кабелите и свещите. И не си давай парите за диагностика!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заглъхване при потегляне.

                    Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
                    .Казаха ми че разреждането в колектора било към 500 и нещо а трябвало да е към 300 мили бара или нещо такова.Искат да направя една диагностика и ако всичко е наред пак да отида.Съмняват се в бобината при натоварване на двигателя да работи на 3 цилиндъра за кратко..
                    Първата част от размислите на "газажиите" са погрешни,но там не им е силата.Втората част е по логична и се нуждае от проверка на запалителната система преди покупка на "части" и други интервенции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заглъхване при потегляне.

                      Една бобина, чифт кабели и комплект свещи, никога не са излишни особено, когато караш на газ! А в запалителната система друго не се разваля. А за майсторите колкото и пари да им дадеш, все са им много! Лично мое мнение!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заглъхване при потегляне.

                        Смених бобината,разлика не се усеща.Ще си имам резервна.Явно ще се прави диагностика.Като се замисля малко на бензин почти не се забелязва такова заглъхване(Нямам опит с други ниви но мисля че е нормално да има едно съвсем малко време за реакция от рязкото завъртане на клапата до изфорсирането на двигателя) със старото газово не го правеше,там проблема беше честите паткания.След слагането на инжекциона се появи този проблем.В самото начало или не го правеше или аз още не бях свикнал с поведението му. Да поясня че най усезаемо е при потегляне на баир когато трябва да се подаде по рязко газ та колата да не тръгне назад.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заглъхване при потегляне.

                          Не е нормално да има заглъхване при загрял двигател, ако всичко е наред! Кабелите и свещите смени ли?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заглъхване при потегляне.

                            Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
                            .Явно ще се прави диагностика.
                            Не мога да си обясня защо винаги се започва в обратен ред.
                            -Диагностиката изисква знания и опит, който вероятността клиента да има е много малко.Диагностиката е в пъти по евтина от покупката и замяната на здрави части и натрупаните "нерви". При направена вярна диагностика всеки които не е скаран с ръцете ще извърши замяната на проблемния възел.
                            (когато имам здравословен проблем,най важно ми е диагнозата. И аптекаря ще ми даде правилните хапчетата, като знае какво ми е)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заглъхване при потегляне.

                              Аз като гледам колегата от последните 6 месеца само на диагностици ходи, то не беше диагностик по газо-разпределението, по почистване на дебитомера, по газаджии и какво ли още не. А проблема си остава! По този път и аз съм минавал и резултата беше същия! Ако има път към Пловдив да я докара, в гаража имам всяка една част от проблемния модел, ако не е нещо по клапаните за 1 час ще сме готови! А ако е главата за два дена! Но преди това да смени кабелите и свещите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X