Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заглъхване при потегляне.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заглъхване при потегляне.

    Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
    След поредната сериозна диагностика по електрониката и датчиците всичко е в норми.Компресия в четерите цилиндъра 6.5-7 бара.При маслената проба вдига 12-13бара.Явно сегментите са заминали.Може и някой изпускателен клапан да е тръгнал защото леко припатква на аспуха.Вакуума в колектора към 0,30бара което било малко.Цялата тази ситуация влияела на променливите режими на работа както е потеглянето.За сега не искам да разбутвам двигателя.Като изключа заглъхването при потегляне на газ колата си върви съвсем нормално.Ще има ли ефект като сменя маслото да сложа някаква добавка да се вдигне малко компресията и да се опитат малко да пипнат газовото да намалее глъхненето?
    Отиди на друго място да премерят налягането в цилиндрите,не спомена дали има разход на масло,цвета на свещите след каране извънградско какъв е?
    При 7 бара зимата ще пали трудно,ще имаш и преразход,особено на газ,за липса на мощност да не говорим.

    Коментар


    • #32
      От: Заглъхване при потегляне.

      Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
      Имам поглед от 4 ниви 2008г. със същият двигател, всичките са около 300000км. До сега никоя не е дала проблем със сигментите или нещо с буталата ... И компресия след процедурата около 9 при 300000км.
      Едно време беше напълно нормално жигулка такси да мине 500 000 без ремонт а волгите добутваха до 800 000..
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Заглъхване при потегляне.

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Едно време беше напълно нормално жигулка такси да мине 500 000 без ремонт а волгите добутваха до 800 000..
        Да,и си джъткаха със "Диона Супер" или "Емона".Това правеше такава "тригя" вътре във мотора,че нямаше сваляне и нищо не я разграждаше.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Заглъхване при потегляне.

          Колеги ,направо съм в шах.Досега си мислех че двигателя е най читавото нещо в колата а сега не знам какво да мисля.За 9-10 хил.км съм долял максимум 1л.масло KROON Емперол10W-40.Свещите са на 8хил.за първи път ги свалих преди два дена чисти със светло керемиден цвят,без следи от масло по тях.Колата пали от раз не загрява повече от 80-90гр.Не прекъсва,ускорява се добре до 120кч/ч,по нагоре не знам защото гумите са за кал и има доста вибрации.Не пуши,Компресията е мерихме на загрят двигател с махнати свещи и напълно отворена клапа, натиснат съединител само филтъра не беше свален.Искам да свърша тази газ и да заредя нова и тогава пак да отида при газаджията.,

          Коментар


          • #35
            От: Заглъхване при потегляне.

            Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
            Колеги ,направо съм в шах.Досега си мислех че двигателя е най читавото нещо в колата а сега не знам какво да мисля.За 9-10 хил.км съм долял максимум 1л.масло KROON Емперол10W-40.Свещите са на 8хил.за първи път ги свалих преди два дена чисти със светло керемиден цвят,без следи от масло по тях.Колата пали от раз не загрява повече от 80-90гр.Не прекъсва,ускорява се добре до 120кч/ч,по нагоре не знам защото гумите са за кал и има доста вибрации.Не пуши,Компресията е мерихме на загрят двигател с махнати свещи и напълно отворена клапа, натиснат съединител само филтъра не беше свален.Искам да свърша тази газ и да заредя нова и тогава пак да отида при газаджията.,
            При тези обстоятелства нямаш проблем със сигменти, а по скоро в центровката на двигателя. Ако измерванията на компресията са верни имаш пригорели клапани!

            Коментар


            • #36
              От: Заглъхване при потегляне.

              Щом след наливане на масло в цилиндъра налягането се е вдигнало почти двойно,няма логика проблема да е в клапаните.Маслото в цилиндъра може да уплътни пропуски в сегментите,но не и в клапаните.1л/10хиляди километра си е напълно нормално,на някои съвременни автомобили това им е разхода още от завода.Отиди на друго място да измерят налягането.Възможно е колата да е била прегрявана брутално преди да я вземеш и предния собственик да е минал само със сваляне на главата,но в този случай щеше да ти гори много масло.В крайна сметка дори да си за основен ремонт няма какво да се вайкаш,буталата на този двигател са по 10лв бройката,гарнитурата за главата 12лв,комплекта сегменти е 30лв,ако имаш основни техническия познания и малко инструменти ремонта можеш да си го направиш сам.Цените,които съм ти посочил са за оригинални части от вносителя.

              Коментар


              • #37
                От: Заглъхване при потегляне.

                Проверих отново компресията с проверен манометър,излезе между 8.3 и 9кг.за различните цилиндри.Не се притеснявам от ремонт,имам гараж със всичко необходимо.Почти съм сигурен че има нещо в настройката на газовото.

                Коментар


                • #38
                  От: Заглъхване при потегляне.

                  Компресията бива и така ще върви,още повече,едва ли точно тя е проблем за заглъхването.От газови инжекциони не разбирам и не мога да те посъветвам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заглъхване при потегляне.

                    Проверих центровката ,всички белези съвпадат точно.Възможно ли е да има някакъв проблем с хидравличните повдигачи и да остават леко отворени клапани.Как мога да ги проверя,трябва ли да има някаква хлабина между разпр.вал и кобилиците както при старите лади.Направи ми впечатление че като отворих капака на клапаните веригата беше опъната а след двайсетина минути се отпусна,това нормално ли е за хидравличните обтегачи?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заглъхване при потегляне.

                      Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
                      Проверих центровката ,всички белези съвпадат точно.Възможно ли е да има някакъв проблем с хидравличните повдигачи и да остават леко отворени клапани.Как мога да ги проверя,трябва ли да има някаква хлабина между разпр.вал и кобилиците както при старите лади.Направи ми впечатление че като отворих капака на клапаните веригата беше опъната а след двайсетина минути се отпусна,това нормално ли е за хидравличните обтегачи?
                      Пружините затварят клапаните, хидроповдигачите обират хлабината между кобилиците и вала. След като падне налягането на маслото веригата се отпуска! Виж пружините, при счупена пружина клапана няма да затвори. Но това е малко вероятно! По вероятното е пригорял клапан!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заглъхване при потегляне.

                        https://mot.bg/blog/%D1%81%D0%B0%D0%...D%D0%B5%D1%82/
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заглъхване при потегляне.

                          След последния тест с оригинален руски софтуеар се установи датчик на разпределителния вал(пукнат) и не коректно работещ дебитомер.Някога като са го сваляли не са сложил гуменото уплътнение между филтърната кутия и дебитомера и двигателя е смучел въздух от там ,дебитомера беше целия в прах.След смяната им всичко си дойде на мястото.След настройка и газовото заработи нормално.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заглъхване при потегляне.

                            Евала!!!Сагата приключи! Още малко и да влезе в досиетата Х!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X