Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за малка фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за малка фреза.

    Здравейте, обмислям покупка на малка фреза за дребни хоби и други работи.Сега, знам че нови фрези тип "Родина" вече няма, а на мен не ми се занимава със "старт от скрапа", а мястото е от решаващо значение. Има едни китайски настолни дали стават за дребни работи. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:g20128.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:6144290цената е около 2000 лева. Ако има опит някой нека да сподели. Не знам как да махна името на сайта от снимката, ако се смята реклама, нека модератор да го изтрие.
    Последно редактирано от v.kostov; 19-03-18, 12:00.

  • #2
    От: Съвет за малка фреза.

    http://www.kentavar.com/index.php?mod=products&show=772
    Това е българска пробивно фрезоване машина.Производство на ВСК Кентавър.Ако е близо по цена с другата е за предпочитане.Много по- стабилна е и с по големи възможности.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за малка фреза.

      Да добра е, ама цената е около 5000 лева.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за малка фреза.

        https://www.olx.bg/ad/instrumentalna...tml#b6da858742
        Ето едно по добро е и малко по скъпо. Ако имаш място това е машина един път.За 3000 ще можеш да лапнеш някоя от тези фрези.И ще имаш наистина истинска машина.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за малка фреза.

          А имаш ли представа доставката до тук колко ще излезе?
          Изглежда много нежна, колоната е много тънка. Вероятно ще става само за доста дребни детайли.
          А цената от 1000Е за базовия модел си е пара.
          Поглеай филмчета в Ютюба за подобни настолни фрезички и ще си отговориш и сам на някои въпроси.
          И не си мисли че Родината е нещо кой знае какво. Първо е хоризонтална, което значително намалява възможностите и'. Трябва да се прави вертикална глава, и играта загрубя. А и ходовете и' не са много големи.
          Въртят се няколко из сайтовете за продажби, ама какво от туй

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за малка фреза.

            Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
            https://www.olx.bg/ad/instrumentalna...tml#b6da858742
            Ето едно по добро е и малко по скъпо. Ако имаш място това е машина един път.За 3000 ще можеш да лапнеш някоя от тези фрези.И ще имаш наистина истинска машина.
            Да и на мене ми харесват, ама нали и колегата е писал, място няма.
            В момента се продават абсолютно същата конфигурация, тип Декел, и Източногерманска, Унгарска, Полска, и дори една Югославска. Да не говорим че преди време май в Карлово се продаваше една такава руска оборудвана със синусна маса за 3 бона.
            Ама само си гледам

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за малка фреза.

              Първоначално публикуван от vkostov Преглед на мнение
              Има едни китайски настолни дали стават за дребни работи. .
              Има всякакви китайчета и не са за подценяване. Някъде в източната част на града беше складовата база и имаше разнообразие. Правилния вариант е на място -око да види,ръка да пипне и договорка даже имаше, когато преди години идвахме в София за фреза.
              (в слада имаше и китайчета поръчени от чешка и австрийска фирма, с друга боя,надписи и Цена)

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за малка фреза.

                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                https://www.olx.bg/ad/instrumentalna...tml#b6da858742
                Ето едно по добро е и малко по скъпо. Ако имаш място това е машина един път.За 3000 ще можеш да лапнеш някоя от тези фрези.И ще имаш наистина истинска машина.
                Ако имам място веднага отнасям една "676", ама няма и по принцип не ми трябва голяма и тежка машина.
                Последно редактирано от v.kostov; 19-03-18, 18:15.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за малка фреза.

                  Колега ако кажеш точно за каква ти трябва ,мисля че ще получиш по точен отговор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за малка фреза.

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    Ако имам място веднага отнасям една "676", ама няма и по принцип не ми трябва голяма и тежка машина.
                    Ако няма с нея никакво оборудване, а то май така излиза няма да ти е никак евтина. А без оборудване не става за нищо. За това е на тая цена.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за малка фреза.

                      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                      Здравейте, обмислям покупка на малка фреза за дребни хоби и други работи.Сега, знам че нови фрези тип "Родина" вече няма, а на мен не ми се занимава със "старт от скрапа", а мястото е от решаващо значение. Има едни китайски настолни дали стават за дребни работи.

                      цената е около 2000 лева. Ако има опит някой нека да сподели. Не знам как да махна името на сайта от снимката, ако се смята реклама, нека модератор да го изтрие.
                      Имам някакъв опит с подобна фреза. Долното се отнася за нея. За показаната нямам конкретни наблюдения.
                      Ами китайска джаджа си е. Ако имаш търпението да и дооправиш кусурите, става за дребни детайли. Като минимум - хубаво почистване, смазване и смяна на крепежите където може. Оригиналните болтове са от говнолин, както е модерно да се казва.

                      Като съвсем общ съвет за тоя тип машини. Търси такава без скоростна кутия на шпиндела - а с безстепенно регулиране на оборотите. Китайците не влагат много усилия в тоя възел и обикновено от предавките се носи "вой на вълци".
                      Също така, държача за инструменти да не е МТ2 или МТ3. Оглеждай се за нещо с R8 или BT30, макар и последното да не се среща често при евтините машини.

                      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                      http://www.kentavar.com/index.php?mod=products&show=772
                      Това е българска пробивно фрезоване машина.Производство на ВСК Кентавър.Ако е близо по цена с другата е за предпочитане.Много по- стабилна е и с по големи възможности.
                      Това повече прилича на координатна бормашина. Модификация на ПН161 с X-Y маса. Може да се каже че реално няма зет. Ако започнеш да я вдигаш или сваляш, както това се прави при ПН161, ще се върти около зет колоната и нули и всичко отива на кино.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за малка фреза.

                        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                        Ако имам място веднага отнасям една "676", ама няма и по принцип не ми трябва голяма и тежка машина.
                        Машината въобще не голяма и тежка,около 850-900кг и два пъти по-малка от една фу-251.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за малка фреза.

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Машината въобще не голяма и тежка,около 850-900кг и два пъти по-малка от една фу-251.
                          Не мога трябва да събарям вратата и стената на работилницата, за да влезе! Иначе за какво ще се използва, части за моделизъм, някой детайл или планка по "тюфечийски дела" и т.н. детайли не по големи от 100х100 мм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за малка фреза.

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Не мога трябва да събарям вратата и стената на работилницата, за да влезе! Иначе за какво ще се използва, части за моделизъм, някой детайл или планка по "тюфечийски дела" и т.н. детайли не по големи от 100х100 мм.
                            Не съм подстрекател,но цялата маса може да се демонтира,главата и хобота също ако пречат.Така ширината е около 750-800мм макс,а всяка уважаваща себе си врата е 900мм.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за малка фреза.

                              И всяка уважаваща себе си настолна машина е над 500 кила.Другото е пародия и липса на материал.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X