Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига моторен трион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Верига моторен трион

    Штил любителската серия нямат винт за регулиране подаването на маслото. Имат го само профи насочени модели.

    Най-близко по характеристики до маслото за смазване на вериги на Штил ФорестПлюс е маслото м10д. Което масово се продава на цена от 2.40 до 3.00лв за литър. Естествено е, че можете да сипвате и по-скъпи такива 15в40 и 10в40, но икономически, тогава е по-оправдано да си купувате оригинално масло за вериги, което е на аналогични цени. Био-маслото за вериги, единственият му плюс е БИО, ако някой е залитнал в тази посока, но от тази гледна точка, още по био е да се реже с ръчен трион.

    И каква е логиката да се купува за резачки ШТИЛ, масло за бензин примерно на Олео Мак, Орегон или Хускварна? Вместо Штил. Ценово са аналогични?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #47
      От: Верига моторен трион

      Аз пък вчера и днес отвях две позасъхнали дърти сливи и една вероятно 70-80 г. круша. Приведох ги във вид готов за камината и вярно че сливите са гадни за рязане ама чак пък толкова.. Хускварна с ново наточена верига, яде ги и пита за още.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #48
        От: Верига моторен трион

        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
        Ми много просто , ама не е задължително да си купуваш китайци.
        Към белата - има си винт за регулиране дебита на помпата / незнам дали всички модели имат/ намира се отдолу като обърнеш машината под водещото колело ще видиш “каналче” с врътка с нарисуван + и - на капака
        Кой е казал , че е задължително........нали знаеш всеки според чергата. И аз имам Щил , но имам и трима китайци под ръка , ей така няма да ти казвам защо. А ти я ми кажи коя маркова машина непрофесионална има винт за регулиране.

        П.п.Е , сега пък ще кажеш. Заради един винт китайци ли да си купуваме?
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #49
          От: Верига моторен трион

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Като се спомена масло за смазване на веригата, кажете кое е подходящо? От "био" маслото за вериги на Щил се отказах отдавна, защото при по-дълги периоди между работа се засмолява много гадно, та чак блокира въртенето на веригата. Сега използвам остатъци от трансмисионни масла, които са артисали при смяна на масла на раздатки и дифове - 75w90, 75W140, 80W90. С тях обаче ми се струва, че хвърля повече масло и настава голямо омазване на триона. Какъв вискозитет е за препоръчване?
          По инструкция на дистрибутора в Пловдив слагах М10Д прясно. След това намерих едни залежали запаси от М16Д, което е мааалко по-гъсто, в нета се намира за около 3,50-4лв. литъра за 10л. туба.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #50
            От: Верига моторен трион

            Така.
            Взех пико супер. Определено има разлика при рязането на джанки.
            На череши е общо взето все тая.

            Павел има една бира.

            Остава висящ въпроса дали ще има смисъл да мина на .325 Х 1.6
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X