Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЗбор на лодка около 4.60....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИЗбор на лодка около 4.60....

    Здравейте, от известно време заглеждам лодки, с дължина до около 4.60, за ползване предимно за разходки и в язовири. Ще се окомплектова с 20-40кс мотор, за предпочитане 4т. Няколко човека, до които се допитах, твърдят, че РИБ лодките са много подходящи за целта и возят най-стабилно и комфортно. Недостатък според мен е ограниченото вътрешно пространство, а и чисто визуално не ми харесват особено. А и гумата малко ме притеснява.... при правилно съхранение, какъв е живота на една такава лодка ? Например, на една обява видях да се продава често нова РИБ лодка, но при справка се оказва, че е произведена 90-те и просто не е ползвана. Това трябва ли да ме притеснява ? Ще съм благодарен на коментари и всякакви съвети от хора, които разберат от лодки.
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: ИЗбор на лодка около 4.60....

    Не разбирам от лодки, но съм имал две руски и едн а българска, всичките гумени. И трите бяха на по 6-7 години и въпреки това нито една не се разпадна под мене по средата на Искъра или В. Коларов (Голям Беглик). Имай предвид, че само гумата на една 3 метрова лодка тежи над 50 килограма. Не знам сега как правилно се експлоатира ПВЦ лодка, но тогава щом от камерите излизаше талк, се приемаше, че собственика е полагал некви грижи за лодката. В момента има украински лодки на добра цена и с добри показатели та и с 5 годишна гаранция.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: ИЗбор на лодка около 4.60....

      Стара (над 10г) надуваема или РИБ не взимай освен, ако е подарък...
      "Гумена" е доста неточно понятие... Читавите лодки са от ПВЦ /PVC/ или хипалон /Hypalone Neoprene/...
      Масово се внасят много стари лодки от Зап. Европа /Италия/ на възраст 20 и повече години... С двигателите положението е аналогично като възраст и произход...

      Общо взето правилно си обобщил предимствата и недостатъците на РИБ-овете. Стъклопластовите лодки обаче също не са "вечни" - при производството им се влага и дърво, което гние... Има и изключения, но са малко...
      Най-дълговечни са алуминиевите лодки, но у нас не са особено популярни все още...
      На същата дължина твърда лодка ще е по-просторна, но ще клати повече, особено ако широчината е под 180см...
      Много важно е да уточниш къде и за какво ще се ползва и къде ще се съхранява "корабът"...
      За размер над 4.57м и мощност над 20кс у нас трябва регистрация и капитанско. За Гърция РИБ над 15кс и твърда над 30кс се изисква капитанско, а регистрацията е задължителна над 2.50м...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: ИЗбор на лодка около 4.60....

        Благодаря за включването. "Параходът", както споменах, ще се ползва в неголеми следководни водоеми с цел разходка. Засега без амбиции за морско или гръцко плаване, тъй като и документацията усложнява ситуацията. Конкретен РИБ екземпляр от обява в Мобиле ми направи впечатление, тъй като става въпрос за чисто нова лодка, но явно на много години. Какво се случва с хипалона с времето, в случай , че е съхраняван правилно ? И още един въпрос- за поставените от мен цели каква форма на дъното се препоръчва - тримаран, полу-тримаран, еднокилна ?
        Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 18-03-18, 21:55.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          От: ИЗбор на лодка около 4.60....

          За какви пари става въпрос,то лодки много?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: ИЗбор на лодка около 4.60....

            Чета с интерес, аз от година и половина не мога да намеря отговор на този въпрос!

            Коментар


            • #7
              От: ИЗбор на лодка около 4.60....

              Нали се продаваше тук един Прогрес... Х'алумин - проектиран изпитан точно по реки и язовири...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                ..,. И още един въпрос- за поставените от мен цели каква форма на дъното се препоръчва - тримаран, полу-тримаран, еднокилна ?
                Тримаран ако ще се правиш на рибар. За разходки без мърдане в лодката може и около дълбоко "V". Най-дуракоустойчивата лодка за реки и язовири е "джонбот" (сега морските вълци ще ме оплюват).

                P.P. Даже и блондинките се оправят с тях:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36505_2012_lund_Jon_Boat_1232_Lund_Jon.jpg
Прегледи:1
Размер:237.5 КБ
ID:5784199
                Последно редактирано от коко келеша; 19-03-18, 11:32.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                  Моето виждане на нещата е такова.
                  1.Надуваема лодка с меко дъно,без кил.
                  Предимства -заема най-малко място от всички(събира се в багажник на Гранд Чероке WJ),най-ниска цена,сравнително бързо(10-15мин)пускане на вода.
                  Недостатък -не можеш да се изправиш в нея,трудно поддържа прав курс(постоянни корекций),ниска скорост на придвижване във вода.
                  2.Надуваема лодка с надуваем кил и твърдо дъно.
                  Предимства -вече може да се стои изправен,по-висока скорост на придвижване във вода,държи права посока,позволява монтиране на чадър да пази сянка.
                  Недостатък -заема повече място в багажника(за да се събере в Гранд Чероке WJ трябва да пуснеш седалните),по дълго време за пускане на вода (20-25)мин.
                  3.Ндуваема лодка тип РИБ
                  Предимства -е те тва си е лодка + прдимствата на лодка 2
                  Недостатък -трябва колесар.
                  Ако държиш да използваш 20-40кс двигател на надуваема лодка търсиш висок клас и доказан производител иначе не е ясно дали транеца с двигателя няма да се разходи в различна от избраната от теб посока.
                  Grand Cherokee(wj)2.7crd

                  Коментар


                  • #10
                    От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                    Първоначално публикуван от 318is Преглед на мнение
                    ... Ако държиш да използваш 20-40кс двигател на надуваема лодка търсиш висок клас и доказан производител иначе не е ясно дали транеца с двигателя няма да се разходи в различна от избраната от теб посока.
                    Ндаа, а едно време с руската продукция нямаше такава опасност. Качвали сме Нептун 23 на Орион-8 с лек тунинг.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                      Виж това , мръсна и прашасала е снимано е в изба , дава се комплект с колесар нерегистриран.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0060.jpg
Прегледи:2
Размер:297.9 КБ
ID:5784285Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0061.jpg
Прегледи:2
Размер:306.0 КБ
ID:5784286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0063.jpg
Прегледи:2
Размер:260.7 КБ
ID:5784287Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0064.jpg
Прегледи:2
Размер:327.9 КБ
ID:5784288Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0071.jpg
Прегледи:2
Размер:285.3 КБ
ID:5784290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0073.jpg
Прегледи:2
Размер:320.7 КБ
ID:5784292
                      Прикачени файлове
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                        Благодаря за предложението, но темата пуснах по-скоро за насоки от запознати относно типа лодка, подходяща за споменатите по-горе цели. Нека се коментират технически параметри и характеристики, а не конкретни предложения и цени. Това би било полезно както за хора с по-малък бюджет, така и за такива с неограничен.
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #13
                          От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                          Я дефинирай "малък бюджет". Щото тия с неограничения не се мотаят тъдява, еле па, за да да разискват типове лодки.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Я дефинирай "малък бюджет". Щото тия с неограничения не се мотаят тъдява, еле па, за да да разискват типове лодки.
                            Лодка 4.60м. и двигател 20-30кс. колко да е малък бюджета?
                            Мои приятели си поръчаха нова твърда лодка с нов двигател и колесар,ами цената е около 12000лв.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: ИЗбор на лодка около 4.60....

                              С нова гуменячка и двигател на старо се включваш и в половината от 12-те к. лева. А който не вярва чак толкова на "гумените" лодки да прочете книжката на Ален Бомбар "Доброволен корабокрушенец".
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X