Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза губи мощност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фероза губи мощност

    Здравейте колеги , моята Фероза си работи добре но на няколко пъти ми прави впечатление че при натоварване / движение при изкачване на ниски предавки без 4х4 / и в един момент подавам повече газ а джипката се мъчи и ако отпусна педала на ниските обороти ми изгасва. Последващото запалване е с повечко газ . Това не се случва на прав път си върви може и 200 км. да измина проблеми няма. Температурата е в граници и според мен не прегрява - а симптомите са подобни.
    Моля ако някой има мнение по въпроса да помага.

  • #2
    От: Фероза губи мощност

    Първоначално публикуван от vanbg Преглед на мнение
    Здравейте колеги , моята Фероза си работи добре но на няколко пъти ми прави впечатление че при натоварване / движение при изкачване на ниски предавки без 4х4 / и в един момент подавам повече газ а джипката се мъчи и ако отпусна педала на ниските обороти ми изгасва. Последващото запалване е с повечко газ . Това не се случва на прав път си върви може и 200 км. да измина проблеми няма. Температурата е в граници и според мен не прегрява - а симптомите са подобни.
    Моля ако някой има мнение по въпроса да помага.
    Няма да е лошо да започнете с ревизия на запалителната система !
    Ако нямате опит -разходка до компетентен механик.

    Коментар


    • #3
      От: Фероза губи мощност

      Това на бензин и на газ ли.

      Коментар


      • #4
        От: Фероза губи мощност

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Няма да е лошо да започнете с ревизия на запалителната система !
        Ако нямате опит -разходка до компетентен механик.
        При нормални условия си работи и пали нормално - нямам проблеми.

        Коментар


        • #5
          От: Фероза губи мощност

          Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
          Това на бензин и на газ ли.
          На газ /метан/ и на бензин.

          Коментар


          • #6
            От: Фероза губи мощност

            Погледна ли въздушния филтър.

            Коментар


            • #7
              От: Фероза губи мощност

              А мирише ли на феродо?
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Фероза губи мощност

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                А мирише ли на феродо?
                След като изгасне пали с повечко въртене и подаване на газ.

                Коментар


                • #9
                  От: Фероза губи мощност

                  На мен ми пеавеше подобен номер загряла. Гаснеше и после якото въртене и с газ, като задавена.
                  Оказа се температурния датчик, който дава сигнал на компа.
                  Под делкото се намира.
                  Може да се опита само почистване на куплунга, но е на много неудобно място.
                  Пускал съм тема в този подфорум. Темата по спомен се казваше "От какво може да е?"
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фероза губи мощност

                    Съединител , лагер са подменени и няма мирис на феродо.

                    След като изгасне пали с повечко въртене и подаване на газ - Да.

                    Ще направя преглед на /
                    температурния датчик, който дава сигнал на компа / и ще прегледам темата .

                    Благодаря за мненията , какъвто и да е резултата ще пиша защото има много теми с неясен край по какъв начин е отстранен проблема.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фероза губи мощност

                      Здравейте , и аз имам подобен проблем ! Реших да сменя свещите и кабелите преди 3 дена защото колата глъхнеше на празен ход и оборотите и бяха ниски !
                      Купих 4 бр свещи NGK по каталожният номер в инструкцията и 5 бр кабели някакви CYON джапански били . Отворих и дистрибуторната капачка и видях че по
                      терминалите на кабелите има доста нагар и отлагания на места даже доста износено ми изглеждаше ! Реших да ги почистя с финна шкурка ! Резултата беше
                      стабилни обороти на празен ход , но от време на време на 1ва или 2ра предавка при подаване на газ , колата леко забива предницата и след това рязко се изтрелва напред , даже не мога да повярвам че това е моята фероза ! Та мисля тези дни да сменя и дистрибуторната капачка , дали може да прави този проблем от нея или ... ?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X