Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

    Ха здравейте колеги от миналата Сряда съм собственик на бензиновата версия на TLC 90, 3.4 бензин 5VZ FE двигател (на ламята Спаска малката сестра).
    215 000, който изглеждат съвсем реални, предвид състоянието вътре в купето, два комплекта джанти, поддържана е в тойота Гърция, обслужена е (съединител, ангренажи, масло двигател - съвестния гръцки собственик го смени заедно с мен в деня в който я купих . Има 2" лифт с окачване Oldman Emu. Имаше 4 фара на върха си, ама ги свалих за да може да влиза в гаража...има и разни екстри като дисплеи в подглавниците на предните седалки, събуфер под шофьорската, DVD отпред...ама това мен почти не ме засяга - не заради тях я купих.
    Усещането ми засега е като че карам камион - но това ми харесва - двигателя има доста сериозен въртящ момент в ниски обороти...абе направо си е аграрен, не запомних точно но с кални гуми (COOPER не знам си какво си) 265/75 16" при 2500 оборота е с около 100км/ч...разхода не съм го засичал точно, но от Петрич до София с гореспоменатите гуми минах с около 50лв за бензин, т.е. около 22,5-23,5 литра... което за около 200км излиза да кажем 12-13лт/100км...карах почти изцяло със 100, рядко вдигах 120
    ДВГ-то работи по-безшумно и спокойно от което и да било друго ДВГ, което съм виждал до момента...щото е 6-тица ли - не знам, потеглям без гаС без изобщо да придърпва и мъчи...много приятно
    Гумите ме дразнят - много бучат и ще бъдат сменени, защото няма да ползвам машината за истински офф, а по черни пътища из планината на разходки със семейството и то когато не е кално, но ще си го карам и по асфалт, голям кеф е ...поне засега.
    Та...ще ви задавам кофти въпроси на коитос съм сигурен че знаете отговорите.

    - ГумитИ - няма да са тези...това бучене ме изнервя, показва се на около 90, и почти изчезва (изтънъява поносимо) над 120, ама с толкова няма да я карам, защото си продадох рафинерията наскоро . Та какви гуми да и взема?
    Ще ми се да смъкна малко и разхода, но да не намалявам просвета, затова ми се струва че 235/85 16" ще са ок, не знам дали имам нужда от АТ или и нормални всесезонни гуми биха вършили работа, нещо като тези от списъка: https://www.bggumi.com/eshop/search?...rand=&season=3
    Как мислите - според мен са някакъв разумен бюджетен вариант / компромис, който вероятно няма да харесате, затова моля за експертните ви мнения и съвети

    - Обслужването - предложения при кой да го водя в София за да му сменим всички видове течности и каквото / ако нещо излезе?

    - Гресирането на карданите и др. места - колегата jja беше писал някъде из форума че може да покаже къде и как се гресира, ама така и не можах да го открия пак.

    - Газовата - че ще я има е сигурно, както е сигурно и че ще е добра марка, BRC, Romano, нещо от сорта, някой да препоръчате за монтажа?
    Знам добре, че добрата работа на газ зависи повече от монтажа отколкото от самата уредба. Още не съм решил дали LPG или CNG...метанеца не прави проблеми с бензиновите дюзи (т.е. не се запушват), докато пропан-бутана докара RAV-ката до до запушени 1 или 2 а почистването е ...абе ужасна разправия докато се демонтират. Имам Тойота Карина Е, която на метан мина 200к км че и нагоре, и проблем с дюзите все още няма...предполагам че това е ефект от по-високата температура, която метана създава при горенето си, и това спомага бензиновите дюзи да се почистят сами от нагар и налепи...съдя по това че на добавките за почистване на инжектори на Бардал пишат че вдигат октановото число и повишават работната температура на ДВГ за да може да се прочистят дюзите. За клапаните и метана знам - при добра настройка на ГИ не би трябвало да има проблем (т.е. да не се допускат бедни смеси в който и да било режим).

    - Скоростния лост - вибрира по време на движение в такт с неравностите по пътя - това нормално ли е или има разбити тампони нещо?
    Подозирам че лоста е вързан директно към кутията...т.е. няма жила, и затова се получава тоя ефект?

    - Волана има почти незабелжим луфт при въртене ляво/дясно, което отдавам на разбито каре на кормилния прът - но все пак ще проверя рейката и кормилните накрайници - знам че са им слабо място на 90-ките.

    Това е засега....още е с временните номера, домъкнах го чак от Атина, влязох безпроблемно издадоха ми една папка с документи и в Гърция и в Петрич...но не можах да го регна в КАТ...опашки....ужас, половин/един ден отпуска ще отиде още, само за да регистрирам някаква си кола ...а да в тая връзка мога да споделя как се прави вноса от Гърция - не ми се пише толкова .
    Крадели ги много Крузерите...не знам що така, за БМВ, Мерцедес, Ауди - ок - скъпи са, нови са "хубави са"....ма тия нашите грозници пък....всъщност подозирам защо ги пипат и се дразня яко от това, но не искам да го мисля за момента, щото тъкмо бях почнал да се отървавам от натрапчивото ми желание да замина за братската немска страна, която както знаем чака всички ни (най-вече тези от Афганистан) с отворени обятия....

    Благодаря ви предварително за отговорите
    А...ето и една снимка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:815.9 КБ
ID:6144243

  • #2
    От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

    Колега жипа изглежда супер, поздравления. Понеже не съм сигурен с какъв размер гуми излиза от завода може би трябва да провериш и да видиш дали тези не са по-големички. Моите например са по-големи от стоковите, което води до разлика от 14% в показанията на скоростомера и реалната скорост, същото се отразява и като си смяташ разхода. Та провери и виж дали всъщност като си мислиш че караш с 90 не си се движил със 100+ км/ч. За гумите - и аз ползвам Cooper discoverer и шума е съвсем приличен, несравним е с асфалтови гуми, но определено си заслужава малкото шум отгоре когато ти се налага да минаваш през остри камъни или кал. С чисто асфалтови гуми при съвсем леко дъждец на тая затревена полянка от която е снимката ще седиш на едно място. Само казвам

    Със здраве да я ползваш и мноооого безавариини километри

    Коментар


    • #3
      От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

      Честито. Много добре изглежда и двигателя е много хубав вариант.

      За гумите недей да питаш, защото темата е безкрайна и си зависи от теб и от ползването. 235/85 е доста висока гума и недостатък и е стабилност в завои, но като проходимост тясната гума в повечето случаи е по-добра. Малко ще се развали визията с тесни гуми и джанти може да се наложи да смениш.

      Лоста не би трябвало да се клати.

      Ревизирай си предницата добре, за да не стане така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7715_zpscd3688b7.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5784068
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

        Не са големи гумите. Излиза с 265/70/16
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

          Благодаря за добрата оценка колеги ....Мдам, абе тези гуми с които съм в момента са малко по-големи от default размера, но не смятам че 25мм по диаметър са кой знае какво. За по-тесните имам оригиналните джанти на тойотата - с ширина 7", така че, ако взема по-тесни гуми - ще ги сложа на тях.
          Колега Jimi, това дето си го показал е стряскащо, и съм го виждал как стана в движение на една жигула пред мен .... ще ходя да я погледнат, въпроса е при кой, имам добър майстор за коли Тойота, ама не знам дали ще е ок за TLC-то.

          Коментар


          • #6
            От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

            Честито, тойотата изглежда супер, много радост и много безаварийни километри. Би ли споделил какъв е тотала дотук, мои приятели търсят и се опитвам да помогна. Може и на лично съобщение. Благодаря.

            Коментар


            • #7
              От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

              Здравей , все пак я взе !

              Със здраве да си я караш.


              -
              Първоначално публикуван от desotodorov Преглед на мнение
              - Скоростния лост - вибрира по време на движение в такт с неравностите по пътя

              Волана има почти незабелжим луфт при въртене ляво/дясно
              Лоста е захванат директно на СК и се движи задно с нея тя се поклаща заедно с двигателя върху тампони е все пак.

              И моята има този незабележим луфт на волана той е от карето на волана но се усеща само когато се върти бързо волана ляво дясно и по скоро няма луфт а само едно леко потракване , аз я карам така и вече не го забелязвам.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                'Зех я бе Ники, не се удържах :-), така мисля и аз за лоста, но все пак ще я гледа някой, иначе при мен звук от карето не се чува, луфта е едва доловим. Моите много я харесаха :-) само ме карат да ги возя насам натам, карината не искат и да я чуят вече...то и аз де, ама няма начин онуй гори 12лв на 300 км :-)

                Коментар


                • #9
                  От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                  Със здраве да си я караш!
                  Извън темата искам да те питам - налагаше ли често да регулираш клапани на карината заради метана?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                    Честито колега и много безаварийни.

                    Ще те замоля все пак да опишеш как става работата с временните номера и вноса от Гърция, че няма такава информация до сега в тоя форум а пазара там не изглежда зле и е добре да се знае.

                    235 гуми не и слагай, ще изглежда като дебела жена на висок ток. Отделно че по завоите наистина няма да е стабилно, дори фабричните 265 се гънат яко на остри завои.

                    Бензиновите инжектори на тая кола са във всмукателния колектор и каквото и да гориш в цилиндрите няма да ги почисти. При мен за 200000 на газ не им е станало още нищо обаче.

                    Лоста и вибрира и се нагрява металната му част, нормално е това при положение че е забит направо в кутията. Ако махнеш гумите и кечетата край него почва да се вижда кутията и как се посуква на всяко подаване на газ Така че не се притеснявай от това.

                    Долни шарнири трябва да проверяваш за луфт на всяка смяна на маслото щото са объртнати наобратно и ако се разбият излиза гумата наистина. И ако сменяш само с оригинални. Другите опции са зле.

                    Луфта на волана е класика за тая кола но не идва от карето най-вероятно. Хвани с ръка кормилния прът където напуска купето, над педалите и върти волана. Ако луфта е в тая част дето е в купето това е от мястото където е предвидено при челен удар да се събере колоната телескопично за да не те удари кормилото в гърдите. Фабрично изглежда като два шестограма дето влизат един в друг и е залята междината с нещо като стопена пластмаса. Разбива се бързо и се получава тоя луфт. Или сменяш цялата колона или точкова заварка. Дали заварката ще се скъса при удар не е ясно но и с луфт да се кара не е точно безопасно. Друг вариант за ремонт на тоя възел не съм открил.

                    Гумите и шнорхела определено ти вдигат разхода. При мен беше 13 със 140.

                    А и за газовата може бутилката под купето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                      Честито! Красавица! Кандидатирам се за джантите когато ги смениш. Имам един вид носталгия по тоя модел. Може и с гадните и шумни гуми да се договаряме...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                        Браво Десо.Честито само да беше автомат............Безаварийно.
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                          Колата излиза с 265/70/16'' и не ти препоръчвам да се отдалечаваш от този размер, особено с този лифт. Също така смятам, че няма да има осезателна разлика в разхода. Този купър нов ли е? Ако е нов и не смяташ да вдигаш кой знае какви скорости по-добре го изтъркай. - ти си знаеш де

                          Ако решиш да ги сменяш, мога да ти препоръчам Brigestone Dueler a/t, няколко години карах с такива гуми същата машина, но дизел. С тази гума нивото на шума е същото, както при най-обикновена шосейна гума.

                          Иначе машината е жива легенда, колкото и да ти е стъпила е малко. Приятни преживявания и безаварийно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                            Аз също бих карал с оригиналния размер, въпреки че и 265/75/16 са ок при лифт на 95. Пробвано.

                            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                            ... Гумите и шнорхела определено ти вдигат разхода.
                            За гумите е относително, но като цяло да, но защо и шнорхела? Сега се замислих, че на точно 5 джипа съм поставял шнорхел и нямам никакви данни за разлика в разхода от шнорхела (при еднакви останали условия) преди и след.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                              Благодаря ви пак за отговорите, ето поред моите отговори:
                              - Колега noname - направо ми пораснаха ушите като видях това за живата легенда...в случая аз съвсем съзнателно исках тоя модел, не искам 120, най-малкото заради това че комбинацията ръчни скорости + бензиннов ДВГ при тях май я няма ...другия фактор да си искам 90-ка е че почти не е засегната от явлението cost saving, както по-новите си събратя...и третото си е лично такова...ми - преди 17 години продавах коли в Тойота... и такива крузери продадох няколко....ама тогава не можех и да си мечтая за такъв
                              - За гумите ще го помисля още, може и тези да ги покарам, но вероятно няма да издържа и ще взема нещо по безшумно, ще те държа в течение колега edoors
                              - Шнорхела - не знам, четох из австралийските форуми, но няма много начин да се разбере, вдига ли не вдига ли , едва ли вдига драстично, даже ми се струва че с обърнат по посока на движението смукател - дори икономия би трябвало да прави....ще стане нещо като принудително пълнене при висока скорост
                              - Колега Двигателист - на Карината двигателя не е отварян, сменена му е гарнитурата на капака на клапаните, за 200к км клапаните не са регулирани и не мисля че има нужда - колата си върви, разхода и не се променя. Те при 3S FE са на "твърдо" - регулират се с пулове, не знам как е при 5VZ FE.
                              - Колега dvdimov - ти идва да гледаш RAV-a нали? Аз точно от автомата избягах....не са ми по вкуса и това си е....ръчка да има...даже не е една - ми две!
                              - Колега jja - за запушването на инжекторите, при RAV-a за няма 3 години и 60-70к км на LPG определено има някакво запушване, на една или две от дюзите, с бардал и каране на бензин се оправя временно, ама то така по-добре на бензин да си го караш.
                              Казваш че при твоя крузер за 200к на газ не са се запушили, а караш ли го профилактично на бензин, или само го палиш - както аз правя с колата ми на метан?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X