Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Жалко за сегашното положение, в което си изпаднал колега, но някак си знаех за последствията, още когато спомена, че се готвиш да метанизираш тази прекрасна иначе кола...Това гориво е за бакшишите, и за градския транспорт, кой дявол те кара да съсипваш хубавия джип...На газаджиите любимото им е- сменяй свещи, кабели, ббобини и ауспуси, и така до безкрай...Поне пропан-бутан да беше сложил, по-малка беше вероятността да наакат нещо...
    Освен всичко изброено метанеца си е с тежки бутилки и някак си не го разбирам целия ми багажник да е прецакан заради някаква икономия предвид цената на Тойотата. Освен това проблеми, проблеми и само проблеми с този мотор на газ и още повече метан метан, при все че модела има чудни дизели.. Десо очаквах да се обадиш и честно казано останах малко разочарован, че мина така като вятър и не успяхме поне по едно кафе да пием. Мани това ми в тойотския сервиз дето правя моите говорих с момчетата за евентуален оглед разбрах, че се продава една добра според тях бензинова 100ца на техен клиент за 2000 евра над цената на 90тката ти и си мислех да те заведа и нея да видиш, че тоя модел си е сериозна работа...
    Пожелавам ти успех с жипката и много безаварийни разходки!
    Real Recognize Real

    Коментар


    • #47
      От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

      5vz-fe двигателя конструктивно няма никакви проблеми с газта. 200 000 км. на газ лично изминати имам с този двигател.

      Преди да захванеш тотално разглобяване на колектора пробвай до край по простите неща. Размени свещите на тия цилиндри и бзпроблемните, в процеса виж дали не изглеждат различно. Издърпай бензиновите инжектори и разгледай о пръстените дето ги уплътняват как са. Щуцерите на метановата също.

      Ако има теч на въздух трябва да е доста сериозен за да обедни сместа в два цилиндъра предвид обема им. Може да пробваш smoke test, ако успееш да закриеш вентилатора да не отвява дима.

      При разглобяване имай предвид че тия най-долните гарнитури изолират не само въздух но и антифриз. На твое място бих ползвал само оригинални при стриктно спазване на силата и реда на затягане. И тази металната на дросела също я смени.

      Коментар


      • #48
        От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

        Съжалявам Ники, останах с впечатлението, че нямаш възможност да съдействаш тогава, иначе щях да се обадя...ама чак 100-ица, едва ли щях да се реша да взема. Иначе бутилките за метанеца са карбонови и тежат около 85 кг всичките, стойката си я правих аз и я нагласих така че се запазва едното от задните места...миналата седмица ходихме на разходка 6 души и за багажа си имаше място.
        Към колегата JJA - ако прочете ш в края на темата от първия линк ще разбереш, че дори минимална неплътност предизвиква симптома прекъсване след загряване...пропановия тест би бил меродавен....тоя с пушека, едва ли ще хване ... Свещите са сменяни два пъти с нови, оригинални дензо, и NGK като за моя ДВГ...бобините са нови, кабелите няма как да са защото нито една грешка не излиза за четните цилиндри... и да, всичките гарнитури ще са оригинални, защото при американеца проблема е дошъл от реюз + силикон...поръчах и детонационни датчици, че да не се налага скоро пак да се маха колектора, TPS ще го сменя, ако не се реши проблема след смяната на гарнитурите.

        Коментар


        • #49
          От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

          Първоначално публикуван от desotodorov Преглед на мнение
          Съжалявам Ники, останах с впечатлението, че нямаш възможност да съдействаш тогава, иначе щях да се обадя...ама чак 100-ица, едва ли щях да се реша да взема. Иначе бутилките за метанеца са карбонови и тежат около 85 кг всичките, стойката си я правих аз и я нагласих така че се запазва едното от задните места...миналата седмица ходихме на разходка 6 души и за багажа си имаше място.
          Към колегата JJA - ако прочете ш в края на темата от първия линк ще разбереш, че дори минимална неплътност предизвиква симптома прекъсване след загряване...пропановия тест би бил меродавен....тоя с пушека, едва ли ще хване ... Свещите са сменяни два пъти с нови, оригинални дензо, и NGK като за моя ДВГ...бобините са нови, кабелите няма как да са защото нито една грешка не излиза за четните цилиндри... и да, всичките гарнитури ще са оригинални, защото при американеца проблема е дошъл от реюз + силикон...поръчах и детонационни датчици, че да не се налага скоро пак да се маха колектора, TPS ще го сменя, ако не се реши проблема след смяната на гарнитурите.
          Здравей,
          Пусни снимка ако можеш на монтажа на бутилките, че ми стана интересно? За другото аз мисля, че ти казах работата си е моя и мога да взема ден ако се наложи, нищо де следващия път се обади ако имаш път насам тъкмо освен кафето ще те заведа на едно две интересни места.
          За газта на този мотор гърчолята реват в техния форум от чести проблеми и от мърляшки монтажи и газаджии, този мотор иска хубав газов или метанов инжекцион и МНОГО кадърна настройка във всички режими, а не само да се отбие номера щото иначе отиваш на отваряне и правене на глава плюс дребните проблеми като мудност, завишен разход, неравномерна работа във високи и ниски обороти и там бедни и богати смеси в различните режими на работа и т.н. и т.н, а тук газта е доооста по-читава от нашата.... Не е невъзможно, но се иска кадърен газаджия, който честно казано е нещо като бялата лястовица- всеки е чувал за него, но никой не го е срещал още.
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #50
            От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

            За настройката на газта не е лъжа. Аз моята си я правих сам защото газаджиите я бяха оставили на бедна смес в повечето режими. Не е нещо сложно да се направи но отнема време, т.е. трябва да се кара и да се гледа докато се мине през всички режими и след седмица две пак като мине адаптацията на бензиновия компютър. На газаджиите просто не им се занимава толкова. Ама то това е малко или много валидно за всеки мотор не само за 5vz-fe. То затова толкоз хора реват от газта, защото си мислят че газта е проблема а то е газаджиите.

            Коментар


            • #51
              От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

              Ма разбира се че ще се обадя, при тези цени на билетите до Атина, вече и за уикенд разходки става, газта е монтирана читаво от механична гледна точка и уредбата е хубава, но сте прави че не отбират от настройките, и OBD мисля че не е вързано, затова си поисках софтуера и кабел, но не искат да ги дадат...мизерници са малко.....но работя по въпроса да си го купя от производителя на ГИ

              Коментар


              • #52
                От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                Те така....имам си вече софтуер за газта кабела лети от не знам къде, ама идва де...ама за друго реших да пиша и да ви дам повод за размисъл ...та нещо ме човъркаше тия дни....свързано с топлинните числа на свещите, както и това че четох в австралийския форум как един фен е минал на две степени по-студени свещи заради supercharger-a, който си е монтирал...та взех та си купих една иде по-студени свещи т.е. от default-ните NGK BKR5 EKB-11, минах на BKR6 E-11...освен че са една степен по-студени, са и еднополюсни, а по-случайност са същите като за карината ми (3SFE-двигател)....и...познайте какво се случи, прекъсването на ниски обороти на бензин ИЗЧЕЗНА....не можах да повярвам...20минути слушах на ауспуха, запушвах с картонче - прекъсване НИХТ , катерих се по един баир - да го сгрея хубаво, пак слушах - няма на бензин...на метан обаче си го има, но осезаемо по-слабо...т.е. - ще трябва да се настрои като хората....та някой ако има нещо да сподели по въпроса защо нормалните за тоя ДВГ свещи го е*ават - моля да сподели...това, което ония отвъд океана пишат е че "гап"-ват свещите от 1,1мм между електродно на 0,9...но никой не беше писал че нещата стават по-добре с постудени от предписаните му свещи. Между другото за по-добра работа на метан може да се наложи да мина и на BKR7 - двестепени по-студени, но ще опитам да настроя първо с тези....между другото забравих да кажа че и аз ги "гап"-нах преди да ги монтирам от 1,1мм на 0,75мм, заради метана.

                Коментар


                • #53
                  От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                  Първоначално публикуван от desotodorov Преглед на мнение
                  Ма разбира се че ще се обадя, при тези цени на билетите до Атина, вече и за уикенд разходки става, газта е монтирана читаво от механична гледна точка и уредбата е хубава, но сте прави че не отбират от настройките, и OBD мисля че не е вързано, затова си поисках софтуера и кабел, но не искат да ги дадат...мизерници са малко.....но работя по въпроса да си го купя от производителя на ГИ
                  Дано по-бързо разрешиш проблема, че е досадно наистина...
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #54
                    От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                    Първоначално публикуван от desotodorov Преглед на мнение
                    Те така....имам си вече софтуер за газта кабела лети от не знам къде, ама идва де...ама за друго реших да пиша и да ви дам повод за размисъл ...та нещо ме човъркаше тия дни....свързано с топлинните числа на свещите, както и това че четох в австралийския форум как един фен е минал на две степени по-студени свещи заради supercharger-a, който си е монтирал...та взех та си купих една иде по-студени свещи т.е. от default-ните NGK BKR5 EKB-11, минах на BKR6 E-11...освен че са една степен по-студени, са и еднополюсни, а по-случайност са същите като за карината ми (3SFE-двигател)....и...познайте какво се случи, прекъсването на ниски обороти на бензин ИЗЧЕЗНА....не можах да повярвам...20минути слушах на ауспуха, запушвах с картонче - прекъсване НИХТ , катерих се по един баир - да го сгрея хубаво, пак слушах - няма на бензин...на метан обаче си го има, но осезаемо по-слабо...т.е. - ще трябва да се настрои като хората....та някой ако има нещо да сподели по въпроса защо нормалните за тоя ДВГ свещи го е*ават - моля да сподели...това, което ония отвъд океана пишат е че "гап"-ват свещите от 1,1мм между електродно на 0,9...но никой не беше писал че нещата стават по-добре с постудени от предписаните му свещи. Между другото за по-добра работа на метан може да се наложи да мина и на BKR7 - двестепени по-студени, но ще опитам да настроя първо с тези....между другото забравих да кажа че и аз ги "гап"-нах преди да ги монтирам от 1,1мм на 0,75мм, заради метана.
                    Щом след смяна на свещи имаш подобрение, но все още има проблеми с прекъсване на 75% имаш и проблемна бобина. Заминали свещи скапват и бобина. Сменяш свещите - има подобрение, сменяш и бобина и нещата вече се оправят напълно. Казвам го от опит с 2 коли с такива проблеми.

                    П.П. Иридиевите свещи си заслужат инвестицията стига да не са прекалено скъпи, ако има подходящи до 17-18лв. слагай смело иридиеви.

                    П.П.П. Сега видях, че си сменял и бобини...

                    П.П.П.П. Моята Тойота пак с 3S FE двигател като я купих беше доста мудна на газ и гореше сравнително много. Предишния собственик беше сложил иридиеви свещи защото прекъсвала и не била добре и с тях била перфектна. Беше настроена след 5000об. да обръща на бензин. Закарах я на сигурен газаджия и се оказа, че е сместта е много обеднена и за това са имали проблеми в ниските и се е наложило да слагат иридиеви свещи, а във високи изобщо не стига гориво и за това са я направили да обръща на бензин. След смяна на дюзите от Валтек на Баракуда(имах ги налични) и изцяло нови настойки имаше значително подобрение във вървенето и малко в разхода, но не беше достатъчно, във високите беше труп. След месец влиза за друго в сервиза и майстора като ми я връща каза, че е коригирал аванса и да я наблюдавам ще има ли подобрение, ако не съм доволен да я върне както е била. Разликата беше огромна, все едно карам друга кола. След време сменях маркучите на газта и реших, че след промяната на аванса и смяната на маркучите е време пак за настройки. Имаше нужда от малка корекция и сега изобщо не може да се разбере на кое гориво е, като ми се струва, че на ниски е малко по-добре на газ отколкото на бензин. Разхода също е доста добър сега. Извън града 8-9 в зависимост от климатика и колко я настъпвам, градско е относително - 12-15. Карината ти която е общо взето същата като Авенсиса колко ти гори?
                    Последно редактирано от Иван Жоров; 29-07-18, 11:02.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                      Бе то тук за дедо Круз говорим, ама като мА питаш за баба Карина - ще ти кажа
                      Карината е на метан от 2009г., газовата е BRC с дюзи BRC, не прословутите Keihin, смених ги веднъж, щото успяха да ме заблудят че са "заминали" всъщност - заминали бяха О-пръстените им...както и да е статите са при мен и мога да ги сложа когато поискам.
                      Та бабата гори 7лт/100км бензин извънградском в града не е засичана никога, метан гори около 4кг/100км пак извънгадско със скорост до 120...колата е чудесна и върви чудесно на метан, разликата с бензина е минимална НО има една немаловажна подробност - има монтиран АВАНС ПРОЦЕСОР (AEB 515N PUMA - мисля че софта му става и за твоя авенсис)...без тая джаджа е както ти казваш - спънат конь както на ниски, така и на високи...аванс процесора при метан е задължителен не само от лгедна точка на пъргавина а и заради това че без него МЕТАНЕЦА (който гори бая по-бавно от бензина) продължава да гори в изпускателния колектор и е*ава мамата на клапаните ... баба Карина има вече около 200к зад гърба си...така де - под гумите си и клапаните и са в цветущо състояние при пропан бутан + аванс процесор разлика също има но не толкова осезаема. При теб зразход от около 8-9 LPG изън града ми се струва съвсем нормален...твоя двигател обаче не е БАШ като моя - ти си с отделни бобини и 128к.с. а бабата е с делко и е 133к.с. Та на въпроса за гаЗта ами....BRC си е BRC моя се води Plug & Drive и наистина е така - сваля си там каквото той знае, и след настройката е железен...редуктора е страшно бърз и качва налягането за части от секундата, така че - в комбинация дори с не особено добри дюзи - резултата пак е добър...за джипа заложих на AEB, един колега е с такъв от 6-7 години и няма никакви проблеми...ще видим сега - като се настрои подобаващо дали ще покаже добри разултати или ще ме ядоса и ще отиде в продавалника а на негово място ще дойде BRC .
                      A за свещите - карината винаги е била с нормалните за нея NGK BKR6 EYA-11 без значение дали са причукани на 0.7-0.8 междина, не е прекъсвала и чек енЖина не е съветвал никога...иридиеви и да и сложа едва ли ще има осезаема разлика...единствено в пробега, но съобразно цената на нормалните 6-7лв/бр и това че кара поне 60к км с тях без видима разлика вьв вървежа....определено не си заслужава инвестицията, пак и както пишат из рейсьрските форуми - няма нищо по хубаво от fresh set of spark plugs :-)
                      Последно редактирано от desotodorov; 30-07-18, 22:40.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                        Колеги проблема с прекъсването на метан е отстранен...всъщност .... не е било реален проблем в колата, нито в ГИ, нито в настройките....Ще ви разкажа утре, защото след 12 часа борба, сьм нокаут :-)....Ще ви кажа и кой е човека с който се борихме....резюмето всъщност е че всичко можеше да се оправи без никакви финансови средства, най много едни свещи....но няма значение, сега дедо Круз е настроен, има си и аванс процесор....и на метан върви почти като на бензин :-)

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X