Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

    Такаа, както са казали хората от трън та на глог . Или по-скоро се опитвам да избегна многосерийния филм. Пъък да видим.

    Та те така, съвсем набързо се разделих със стария черок xj 2.1, това наложо закупуването на втори джип за по гората, работен кон и всеобщо движение по кофти терени. Реших да търся терано къса база, тъй като дълго си имам вече едно. Ообаче вече 3 пъти обикалям из страната за бараки безкрайни и тъкмо да се откажа попаднах на един 4runner втора генерация - 4 врат с климатик, италянец и в доста добро поне външно и вътрешно здраве. Мотора работи като истиска Тойота - равномерно, тихо и безшумно. Но тъй като колата е от автокъща и днес нямаше как да я напазарувам реших да продължа с търсенето на Терано. Но в ценовия диапазон >7K лева не си харесах нищо. И така пътувайки обрато се замислих за тази Тойота. Цялостното и състояние е завидно за набор "92. А цената е доста приемлива. Има дребни забележки но те ше бъдат отстранени.
    Най-основно ме притеснява мотора - четох в доста теми тук, че пукат глави.
    Били слабички и тнт.

    Затова събирам всякакви мнение от хора имали по-близък досег с този мотор, да ми кажат какво специфично да гледам.
    Какви са ми шансовете да купя окотен и да я страдам след това?
    Освен стандартните неща и процедури, има ли вариант там, аз да извърша тест за изгорели газове във антифриза. Досега не съм се занимавал с това - как става, какво трябва да св купи, колко е точността на измерването?

    Второстепенни въпроси са :
    - вариант за повдигане до 31 - 33" - ки и как се отразява това на ходовата част. За 33ки с този мотор май е добре да се откажа още от сега.
    - намират ли се части и що за идиот измисли задната врата с това падащо стъкло

    И също МНОГО ВАЖНО е как стои въпроса с монтирането на покривен багажник, този няма греди и тавана е мазен като... Как се осъществява закрепването на багажник и какъв да е той?

    Това в общи линии ме вълнува.
    От там на сетне всяйакви насоки, препоръки и съвети са добре дошли


    Поздрави!

  • #2
    От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

    Eто ти малко материал за размишление - https://www.drive2.ru/r/toyota/g2345/
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

      Трябва ли ти "на баир лозе"?

      Имаш дълго Терано от няколко години. Познаваш го добре и знаеш що за машина е. Остава само да намериш без ръжди... Теранота поне все още има доста по автоборсите. Има и товарни с две седалки, поне да ти е нисък данъка.
      На всичкото отгоре питаш за Тойота дълга база. Ами сложи тогава в търсенето и дълго Терано, поне да се увеличи избора.

      Гледайки обявите, на пръв поглед окото ми хваща едно сиво късо Терано в Пазарджик на. С леко натиснат заден калник, но пък е на супер цена - 4999. Гледам и едно синьо товарно, дето ти е под носа в Разлог, както и едно товарно бяло в Дупница. Иска търсене и дебнене, че хубавите бройки изчезват много бързо.


      П.П. Понеже си хортувате със Спарки за чип тунинги, все се каня да те питам - с това ли се занимаваш, че на Тераното от подписа ми му се искат малко повече кончета
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Eто ти малко материал за размишление - https://www.drive2.ru/r/toyota/g2345/
        Коко, благодаря. Все пак бих искал инфо от някой наш тойотаджия тук да се изкаже за 2L-T - то. Четох че имало 2 разновидности, при които английската (японската) били с по-слаби глави. Различават се по надписа на тръбата от турбото към всм. колектор, на английските пише Efi -diesel, на европейските версии пише D- turbo.

        Има ли истина в това. И наистина ли се толкова "нежни" тези двигатели?

        Евентуално ако е читав някакви мерки за предотвратяване на събитието нова глава и блок?

        И все пак да попитам, като заклет вагаджия - туй нЯщо 2L-T може ли да се засили еввнтуално лекинко

        Коментар


        • #5
          От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Трябва ли ти "на баир лозе"?

          Имаш дълго Терано от няколко години. Познаваш го добре и знаеш що за машина е. Остава само да намериш без ръжди... Теранота поне все още има доста по автоборсите. Има и товарни с две седалки, поне да ти е нисък данъка.
          На всичкото отгоре питаш за Тойота дълга база. Ами сложи тогава в търсенето и дълго Терано, поне да се увеличи избора.

          Гледайки обявите, на пръв поглед окото ми хваща едно сиво късо Терано в Пазарджик на. С леко натиснат заден калник, но пък е на супер цена - 4999. Гледам и едно синьо товарно, дето ти е под носа в Разлог, както и едно товарно бяло в Дупница. Иска търсене и дебнене, че хубавите бройки изчезват много бързо.


          П.П. Понеже си хортувате със Спарки за чип тунинги, все се каня да те питам - с това ли се занимаваш, че на Тераното от подписа ми му се искат малко повече кончета
          И това в пазарджик и това бялото в дупница съм ги гледал. И дълги гледах. Единственото което ми хареса е едно за 9 бинки. А толкова за джип в който ше си воза кушето и ше ходя по джендемите няма да дам. Днеска ще ида да видя това в Разлог .
          И много дълги Теранота гледах, пак..

          Питам за тойотата защото е в наистина завидно състояние за годините си. Допада ми като обем, макар и дълга да е. Аз търсех късо терано, щото вече си имам дълго

          И да, занимавам се с софтуери по автомобилите, но само с определени чешити. Кажи какво се иска от задачата [emoji14]

          Коментар


          • #6
            От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

            Това efi-diesel се слага на 78-те и е 98 к.с, Ранърите са си с 90-коньови мотори. Части има всякакви и на добри цени. Гледай в какво състояние ще вземеш колата, ако е здрава и я стопанисваш добре и има изправно виско- няма да имаш грижи нито с глава, нито с нищо. Моята я терминирах с няколко салта през таван, беше на над 400 к.км, от които 200 мои, палеше от четвърт при всякаква температура, отлична компресия, и вървеше добре. Не е бавна- скоростите са къси, турбото помага и се движи добре, при 60 км/ч вече можеш да вкараш 5-та. Със 110-120 си карах по магистрала спокойно. Разход- София гадско- 12 и нещо, навън- десет и нещо. 33-ки не влизат, а и са големи за нея, 31-ци са таман. Багажника е огромен. И да- задната врата къса нервите с това свалящо се стъкло, което с течение на времето събира боклуци и все по-трудно се вдига. Багажник на покрива не съм имал.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Това efi-diesel се слага на 78-те и е 98 к.с, Ранърите са си с 90-коньови мотори. Части има всякакви и на добри цени. Гледай в какво състояние ще вземеш колата, ако е здрава и я стопанисваш добре и има изправно виско- няма да имаш грижи нито с глава, нито с нищо. Моята я терминирах с няколко салта през таван, беше на над 400 к.км, от които 200 мои, палеше от четвърт при всякаква температура, отлична компресия, и вървеше добре. Не е бавна- скоростите са къси, турбото помага и се движи добре, при 60 км/ч вече можеш да вкараш 5-та. Със 110-120 си карах по магистрала спокойно. Разход- София гадско- 12 и нещо, навън- десет и нещо. 33-ки не влизат, а и са големи за нея, 31-ци са таман. Багажника е огромен. И да- задната врата къса нервите с това свалящо се стъкло, което с течение на времето събира боклуци и все по-трудно се вдига. Багажник на покрива не съм имал.
              Ето именно това ме интересуваше. Тази я пробвах само на място, така и така не ми беше в полезрението но в последствие се реших да я взема. На пръв поглед виското и работи - въртеше се бая тегаво на ръка като беше престояла. Но живи и здрави ако не ми мине котка пътя до 2 дни трябва да отида да я пробвам и напазарувам окончателно. Иначе колата е със изключително здрави ламарини и шаси за годините си. Има тук там леки повърхностни петна ръжда, но нищо притеснително. Мотора никъде не беше протекъл. Незнам колко време не беше палена съдейки по прахоляка полепнал по нея, но само и подадох ключа и замърка като коте.
              Грабна ме малко или много американското виждане за интериор и японския дизайн на купето. ИИи да тази задна врата ще му мисля как точно да се справя с нея да е една идея по-недразнеща. За сега съм твърдо решен да скачам, и ако по време на тестовете не ме разубеди нещо сериозно, ще я напазарувам. Пък каквото сабя покаже.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Ето именно това ме интересуваше. Тази я пробвах само на място, така и така не ми беше в полезрението но в последствие се реших да я взема. На пръв поглед виското и работи - въртеше се бая тегаво на ръка като беше престояла. Но живи и здрави ако не ми мине котка пътя до 2 дни трябва да отида да я пробвам и напазарувам окончателно. Иначе колата е със изключително здрави ламарини и шаси за годините си. Има тук там леки повърхностни петна ръжда, но нищо притеснително. Мотора никъде не беше протекъл. Незнам колко време не беше палена съдейки по прахоляка полепнал по нея, но само и подадох ключа и замърка като коте.
                Грабна ме малко или много американското виждане за интериор и японския дизайн на купето. ИИи да тази задна врата ще му мисля как точно да се справя с нея да е една идея по-недразнеща. За сега съм твърдо решен да скачам, и ако по време на тестовете не ме разубеди нещо сериозно, ще я напазарувам. Пък каквото сабя покаже.

                Като я вземеш и тръгнеш да сменяш ангренаж- смени и преден семеринг колянов вал..Имат навика да протичат и го сменяй на 50 хиляди с ангренажа- около 50-ина лева е оригинален DENSO. Успех пожелавам
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  И да- задната врата къса нервите с това свалящо се стъкло, което с течение на времето събира боклуци и все по-трудно се вдига. Багажник на покрива не съм имал.
                  Обаче пък ако се вози куче в багажника това задно стъкло си е голяма екстра.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Обаче пък ако се вози куче в багажника това задно стъкло си е голяма екстра.
                    И не само, но при трета генерация е измислено много по-добре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Като я вземеш и тръгнеш да сменяш ангренаж- смени и преден семеринг колянов вал..Имат навика да протичат и го сменяй на 50 хиляди с ангренажа- около 50-ина лева е оригинален DENSO. Успех пожелавам
                      Само да я взема и я почвам
                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Обаче пък ако се вози куче в багажника това задно стъкло си е голяма екстра.
                      Факт. Обаче ако живееш на място където 5месеца в годината, а понякога и шест температурата пада под 0-та май няма да е много кеф...
                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      И не само, но при трета генерация е измислено много по-добре.
                      Мдаа, ама за 3та генерация ми е даалеече бюджета

                      Поздрави
                      Пежелайте ми успех и стискайте палци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                        Е беше каквато беше...

                        Купене от Алберто Ферари през 1995г.
                        Карана и живяла в региона на Модена - Италия. До 01.23.18г. е била негова и само негова. Пистовите ремъци са тойота, наложи се след регистрацията да ги притегна за да я докарам. Антифриза е бистър, зеленикаво-син на цвят. За 70км планински терен температурата стоеше като закована. Мотора работи тихо, равномерно и приятно.
                        Първото ми впечатление е че карам малко камионче. Набира тромаво, но на 5-та по баир потдържа 80-90 абсолютно нормално. Климатика не работи. Ще го мисля. Н първо четене няма фреон.

                        Няма грам ръжда, никъде не тече масло. Виското работи. Бързи бавни също. Няма излишни шумове, не дърпа и не тропа. Има проблем с шофьорското ел стъкло, с това на задната/багажна врата и моторчето на парното.

                        Следва пълно обалужване и донатъманяване.

                        Благодаря на отзовалите се

                        Темата ще търпи развитие
                        Последно редактирано от I.Stoyanov; 19-03-18, 15:46.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                          Айде честито! Мина и ти към отбора на ултрасите.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Айде честито! Мина и ти към отбора на ултрасите.
                            Ахахахха

                            Само не разбрах към кой отбор съм

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                              То се знае, отборът е само един - Тойота.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X