Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

    Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
    Колега имам табло но трябва да вида в какво състояние е и ще ти пиша
    Лелее, много ще съм ти благодарен.

    Благодаря, да те подсетя нещо или да се чуем?

    За това говорим нали :

    Коментар


    • #32
      От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

      Е имам цяло табло но мога да провера чак събота че съм на работа от тази снимка нищо не разбирам

      Коментар


      • #33
        От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

        Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
        Е имам цяло табло но мога да провера чак събота че съм на работа от тази снимка нищо не разбирам
        Таблото което е продължение на стъклото така да се каже. На него се захваща всичко - тажлото с уредите, жабката и всичко.

        Окей, само да не забравиш. Не е чак толкова спешно, но ме дразни.

        Благодаря.

        п. П. Какви други части имаш?

        Коментар


        • #34
          От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

          Можеш да го тапицираш с кожа и става яко
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Можеш да го тапицираш с кожа и става яко
            Абее много си го мислих и този вариант, ама утре ще снимам да се види нагледно - мнго големи цепнатини има - 8-10мм. Вероятно ще трябва да се запълнят преди това и след това да се тапицира. Наблизо, нямам тапицер... Като цяло ОЕМ-ско здраво табло ме кефи много повече като вариант.

            Поздрави !

            Коментар


            • #36
              От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

              Виж си парт номера на резистора на вентилатора на парното - ако е като на 7 серия имам такова в повече. Най-често губещите се скорости на вентилатора са от неизправен резистор.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Виж си парт номера на резистора на вентилатора на парното - ако е като на 7 серия имам такова в повече. Най-често губещите се скорости на вентилатора са от неизправен резистор.
                Руси, благодаря за съвета, но аз не съм доизяснил. Мотора работи, на всички степени. Обаче бучи зверски и вибрира цялото табло. От сходни случай на друи МПС-та, вариантите в такива случай са 2 - мотора е насмукал нещо и се е разбалансирал - много е възможно, тъй като във въздушния филтър намерих шепа жълъди . Вариант 2 е да е разбил втулките и от там вибрации и дисбаланс. Ще го отварям утре и ще го мисля, че така в това време не се кара. Съклата се изпотяват страшно много.

                Това не ме трормози толкова, колкото мислъта какви пружини от Крън да поръчам. Вчера мрих задницата и предницата ор долния ръб на джантата (да елиминирам височината на гумите) и разликата 4см виснала задница спрямо предницата. Зор ми е да заръчам амортесьори, че да мога да си търся и амортисьори след това.
                И за двете приемам всякакви предложения и съвети

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Това не ме трормози толкова, колкото мислъта какви пружини от Крън да поръчам.
                  Никакви.

                  Пиши на тези. Вземи комплект пружини с амовe.

                  Доставката от Англия е 2лв на кило.

                  http://www.pedders.co.uk/info-about-...20%26%20VZN130
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Никакви.

                    Пиши на тези. Вземи комплект пружини с амовe.

                    Доставката от Англия е 2лв на кило.

                    http://www.pedders.co.uk/info-about-...20%26%20VZN130
                    Писах.. Нямат налични. След месец евентуално...

                    Що си против за "нашенските"?

                    Евентуално 4ръннър форума четох че ползват от ЛК80-ка предни за 4ръннара отзад. Било ставало идеално... Това ми изглежда най-достъпния вариант, пък знам ли.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Има и товарни с две седалки, поне да ти е нисък данъка.
                      Даже късото терано покрива N1 хомологация барабар с всичките си седалки. Мойто "новото" е късо, N1, 4+1. Това без никакви връзки и прочие - така си дойде.


                      ПП: Честита придобивка! Милион безаварийни!
                      Последно редактирано от sparkybg; 23-03-18, 14:06.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Даже късото терано покрива N1 хомологация барабар с всичките си седалки. Мойто "новото" е късо, N1, 4+1. Това без никакви връзки и прочие - така си дойде.
                        Така е. Но вече си имам едно терано. Малко разнообразие не е лошо ми се струва.

                        Тая ми е по-лесно прежалима от лачено терано. Пък времето ще покаже..

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                          След месец е идеално. Пружините са им идеални и на много добра цена.


                          Тези от Крън обикновено като се подрусат малко хората ги изхвърлят.


                          От 80-тка стават, ама трябва да улучиш oмекнали но не много. Пък и за тях ще дадеш пари, без да знаеш дали ще виси или ще стане лагерна количка.


                          Като си вземеш нова пружина знаеш точна височина, твърдостта е сметната и комплекта с амове щe работи коректно, което е най-важнтото за усещането. Просто поръчваш и забравяш.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Просто поръчваш и забравяш.
                            СЪгласен съм с това, ама барабар с доставката 2 пружини с амортисьора ще ми легант на почти 700 кинта. Честно да ти кажа, съм склонен да си поекспериментирам с други пружини и да си намерия 4 нови амортисьора и да ми останат половината пари. Не че нещо, но джипа все още не е минал и 100км, нито знам какво да очаквам като бъдещи ремонти, нито що за птица е. Да набивам пари изсамото начало без да знам какво да очаквам малко не ми допада...

                            Благодаря за инфото все пак.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                              Ремонта по тойтката върви с пълна сила. Докато си търся пружини и нови амортисьори, след обслужването дойде ред на по-дребните неща.

                              И така - моторчето на парното, бучащо и вибриращо ужасно до степен да не може да се ползва. Подозирах че от дългото време в което не е карана е влезнало нещо там. Е, оказах се прав.
                              Набързо свалих жабката и стигнах до мотора.

                              Вътре намерих зимнина за цяло катеричко семейство
                              Изхвърлих 2 шепи жълъди, предполагам, че някой мишок го е носил там. Инаше невиждам как биха преминали пред решетката на въздуховода.
                              Както и да е, почистих, измих с обезмаслител, раздвижих втулките и смазах - мотора замърка като котенце. Сега чака да бъде монтиран, но преди това ще изпистя и въздуховода. Мисля да смажа и механизма и осите на чистачките, че на първа и втора степен ми се гледат доста тегаво и бавно вървящи. Но това утре. За днес само мотора.
                              Аа и оше нещо - на една от снимките, точно зад жабката се вижда една врътка - това е някакъв терморекулатор. Утре, ще проследя сондата и кабелита да видя къде отиват. Доста съм любопитен по този въпрос.

                              Ами за сега това - малко снимки за, лека вечер.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                СЪгласен съм с това, ама барабар с доставката 2 пружини с амортисьора ще ми легант на почти 700 кинта. Честно да ти кажа, съм склонен да си поекспериментирам с други пружини и да си намерия 4 нови амортисьора и да ми останат половината пари. Не че нещо, но джипа все още не е минал и 100км, нито знам какво да очаквам като бъдещи ремонти, нито що за птица е. Да набивам пари изсамото начало без да знам какво да очаквам малко не ми допада...

                                Благодаря за инфото все пак.
                                Проблема е, че като теглиш чертата със сбирщайна ти е излезнало по-скъпо и резултата не ти харесва. Личен опит.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X