Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за работно конче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бус за работно конче

    Тъй като ми се очертава постоянно да пренасям някакви неща и все няма с какво и са все големи реших да се обзаведа с бусче.

    Въпроса ще си задам на обратно. Кои марки и модели да избягвам?
    Гледам нещо такова, цена до 6000лв. Снимката е илюстративна , имам в предвид категорията, но се чудя дали да не взема бордови...





  • #2
    От: Бус за работно конче

    Може би MB Спринтер 313 CDI ще ти свърши най-добра работа.
    “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

    Коментар


    • #3
      От: Бус за работно конче

      Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
      Може би MB Спринтер 313 CDI ще ти свърши най-добра работа.
      Че ще му свърши, ще му свърши, ама му предложи нещо с

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      ... цена до 6000лв.
      и да не е за скрап.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Бус за работно конче

        Гледай да е широко разпространен, за да имаш избор на части втора ръка от морги и обяви. Нови са цифра и ако се набиеш на някоя екзотична марка бус или с рядко срещан двигател, ще боли джоба. Каквото и да вземеш, трябва да си наясно, че това е бус-на стотици хиляди километри е и ремонтите са неизбежни. Понеже са проектирани с огромни резерви и ресурс, километрите не им личат толкова. Но са си там и са фактор. За избягване....трудна работа. Лошо впечатление имам само от Форд. Кекав двигател, недомислен, труден за ремонт, безбожно скъпи части при официалния дилър.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Бус за работно конче

          Чакай сега. Да не стане като с патрула.

          Какво искаш да правиш всъщност?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Бус за работно конче

            Зависи с какво ще го товариш. Това на снимката е оптималния вариант за градско. Имай предвид,че светлия отвор на вратата е 132х122 см.и дължина на пода 2.40м. Като изключим тези данни,това върви и се кара като лека кола. Стойката на шофьора е най добра от всички други(какви ли не съм пробвал).Като мотор-1.9 е неубиваем.

            Има части колко искаш,и не са скъпи.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Бус за работно конче

              Той и на 2.5 нищо му няма. Но приключва около 140. Като патрула )
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Бус за работно конче

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Той и на 2.5 нищо му няма. Но приключва около 140. Като патрула )
                Ако говориш за 140км-ч. не си прав. Върви с много повече,ама след като смениш главата и се направи както трябва. Не ме питай откъде знам!!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Бус за работно конче

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Какво искаш да правиш всъщност?
                  Дали да не почнем отначало - с отговора на тоя въпрос?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бус за работно конче

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    ...............................Лошо впечатление имам само от Форд. Кекав двигател, недомислен, труден за ремонт, безбожно скъпи части при официалния дилър.
                    Имам такова :
                    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...82%D1%8A%D0%BC

                    Карам го от ново и вече 20200 км и нямам забележки . Ако си купиш нещо незнайно с колко бивши собственици , с незнайно колко изпитатели зад волана и на незнайно колко км с незнайно колко манипулаций по километража , разбира се че ще имаш проблеми . Това разбира се важи за всички марки и модели . Гледай и избирай преди покупката че после боли сърцето и джоба .....................
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бус за работно конче

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Зависи с какво ще го товариш. Това на снимката е оптималния вариант за градско. Имай предвид,че светлия отвор на вратата е 132х122 см.и дължина на пода 2.40м. Като изключим тези данни,това върви и се кара като лека кола. Стойката на шофьора е най добра от всички други(какви ли не съм пробвал).Като мотор-1.9 е неубиваем.

                      Има части колко искаш,и не са скъпи.
                      Това като твойто ли е? Защо съм решил, че ти беше Вито или нещо от тоя род?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Той и на 2.5 нищо му няма. Но приключва около 140. Като патрула )
                      Пепи, смени дилара баце. 140км/ч и Патрол по едно и също време в пространството е пълен абсурд. И за да не стане, като с него, за това си зададох въпроса на обратно, не какъв да си купя (демек най-якия бус) а какъв никога да не си купувам
                      И поясних, че ще пренасям разна покъщнина, диванче, матраче, туй онуй, малко строителни материали и т.н. Очертават ми се неща по вилата и искам да имам с какво да действам.

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Имам такова :
                      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...82%D1%8A%D0%BC

                      Карам го от ново и вече 20200 км и нямам забележки . Ако си купиш нещо незнайно с колко бивши собственици , с незнайно колко изпитатели зад волана и на незнайно колко км с незнайно колко манипулаций по километража , разбира се че ще имаш проблеми . Това разбира се важи за всички марки и модели . Гледай и избирай преди покупката че после боли сърцето и джоба .....................
                      Това ми е ненужно скъпо.
                      За сега гледам Реното и Фолксваген Т4. Изглеждат ми най като за това, което ми трябва. Въпреки, че с тоя размер на отвора.... матрак трудно
                      Загледах Нисан имат някакви интересни бусчета, сравнително нови на добри цени, някой с впечатления?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бус за работно конче

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        впечатление имам само от Форд. Кекав двигател, недомислен, труден за ремонт, безбожно скъпи части при официалния дилър.
                        За Форд,взех такъв от мото Пфое,
                        И понеже ми е трети,много здрав двигател,евтини части,Много домислен, единствено съм съгласен със това че е проклет за ремонт.Причината е че иска познания специфични за Форд.

                        Например ,смяна на ангренажен ремък,се сваля интеркулера,тръбния път на турбото,казанчето за антифриз,двигателя се подпира отдолу и се освобождава от тампоните.Половин ден работа.

                        Четки на динамото се сменят по следния начин,

                        Сваля се въздухозаборника,интеркулера,всичко дето е защита под двигателя,ремъка дето върти две паразитни ролки,помпа на хидравлика,компресор климатик,и още Нам си какво,спира се за псуване 20 минути и се продължава нататък.

                        Втория път го свалям за 20 мин. Динамото

                        Смяна на масло в скоростите над 3 часа...като през 2.55 часа търсиш от къде се налива,щото не си работил в мото Пфое в предишния си живот...
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бус за работно конче

                          Опел виваро.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бус за работно конче

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Опел виваро.
                            Тое е същото,виваро,трафик и още едно ,не се сещам в момента са едно и също

                            Във това можеш да вкараш най малко 8 матрака по двайсет сантиметра дебели вертикално наредени.
                            Не съм карал такова,но гледах доста преди да взема Форда,ако не те притеснява големината му ,щото хич не е малко,е супер автомобил.Става и за спане,почивка,и много други.Ако попаднеш на такова със оригинален багажник отгоре,е убиец.

                            Има го във вариант 4+1 и товарно отделение което според мен е най добре.



                            Отзад влиза мотор и има място за матрак.
                            Много исках да взема такова, единствено ме спря че е прекалено голям за градско,от там и разхода 8-9 дизел ,което на мен ми идва прекалено излишно
                            Последно редактирано от Roninn; 17-03-18, 21:59.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бус за работно конче

                              Аз съм карал.
                              Те верно са няколко и разликата е в емблемата, но по неизвестни на науката причини Опел е най ивтин
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X