Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за работно конче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бус за работно конче

    Аз 12 години карам Спринтер 313, километража показва вече 750 000 км а буса върви като луд. Ламарините гният, но това се оправя. Дават му 1,5т ама си носи и двойно без проблем. Винетка 100лв, данък 20лв, смяна на масло и всички филтри е 150лв. На сняг с хубави гуми си цар, в кал обаче са ядове.

    Коментар


    • #47
      От: Бус за работно конче

      В днешно време всичката тая техника се ползва и то яко, до преди ... да кажем 2000-ната може би разните му бусчета може и да не са били товарени и карани така както днес. Та ще е голям късмет да попаднеш на нещо ползвано не толкова много и сравнително запазено. А пък разни служебни ... там се карат като за последно, то зависи и от фирмата и кадрите, ама в повечето случай е як тормоз. Един от спиди на скоро нещо се разправяхме за превозите, че с такова темпо като тяхното е абсолютно задължително да е нещо ново, ама те и другите не падат по-долу с километрите. Неговият бус беше ... абе май на няколко месеца и вече имаше 80к на километража.

      Сега бизнеса не може да си позволява да седи техниката и да не носи нищо, конкуренция, срокове и каквото се сетиш, та хубаво гледай като ще се хвърляш

      Понеже споменават някакъв нисан имаш, та дали няма да е по-добре да се намери някакво по-голямо закрито ремарке и да се ползва ?!? Само така като идея. Пък и после вероятно ще е по-лесно за продажба и с по-малка обезценка, знам ли .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #48
        От: Бус за работно конче

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Аха. Ама то да разхождаш буса празен си е чиста загуба на пари.
        При мен едната посока е винаги празен.Но пък в другата препокрива.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #49
          От: Бус за работно конче

          Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
          Т4 4х4 няма, има само синхро с вискомуфа. За върл офроуд не става, но иначе има мааалко по-добра проходимост от предното предаване, при по-тежки пътни условия. Но и разхода е като за джип, с подобен двигател.....
          Ти май май нещо ааа? Ок приемам, че не си много в час с 4х4. И за разхода си далеч от истината, ама много далеч. 800 км 68 литра с 100/110, както искаш така си го дели.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #50
            От: Бус за работно конче

            Боби,пак направи хубава тема! Евала!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #51
              От: Бус за работно конче

              В мото Пфое се намират върнати от лизинг с гарантиран пробег.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Бус за работно конче

                Както писах горе, карал съм бус в доста оборотна фирма, като пратките до прованса си бяха съвсем като на куриерите. Нормалният пробег е над 150 хиляди на година, защото бусовете правеха средно по 500-600 км на ден. Гарантираните километри в МП да ги продават на който им се връзва на глупостите и е виждал бус само на картинка. Милионници са в нормалния случай.

                Което ако са поддържани като хората, следващият собственик, особено ако си ползва буса за "домашна" употреба, нито ще го усети, нито по нещо ще го разбере...Новия Джъмпер го гледах наскоро...52-53 000 лева беше с ДДС най-дългата и най-висока модификация. Вътре е като космически кораб-нищо общо с онова, дето го карах навремето...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #53
                  От: Бус за работно конче

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Гарантираните километри в МП да ги продават на който им се връзва на глупостите и е виждал бус само на картинка. Милионници са .
                  Значи аз съм от тези,които са виждали бус само на картинка ,два пъти.
                  Незнам за авторитет ли си говорим така,или някой чул недоразбрал.Някакси дилър да лъже с километрите,в чия полза е? Да лъжат с удари,части,труд съм свидетел,ама с километри....в чий интерес е да намалят пробега ,за да удължат гаранцията безвъзмездно?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бус за работно конче

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Не бързай да се съгласяваш !



                    Пътническият бус е оборудван със седалки , така че да осигурят сядането на 8+1 човека , или колкото там съответно. И е предназначен за превозване на пътници. Респ. товарния е предназначен за превоз на товари .Конструкцията на двата е различна и е съобразена с предназначението им .Имат разлика и в данъка и в прегледите.
                    Така че ако махнеш седалките на пътническия и превозваш товар - това се води разкомплектоване . Със съответните глоби по ЗДвП.

                    Това ми го обясниха катаджиите на 2 пъти ( не че не си го знаех и без тях) . Добре че и в двата случая проявиха снизходителност . Не заради друго , а щото късмет , че в единия случай "работеха" за колани , а в другия -за документи и не им се разправяше.
                    Не намирам такъв член в ЗДП. Освен чл.178 но там няма нищо за седалките. Би ли казал в кой член е това за разкомплектоването?
                    8)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бус за работно конче

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ...ако махнеш седалките на пътническия и превозваш товар - това се води разкомплектоване . Със съответните глоби по ЗДвП...
                      Има логика. Товарното отделение обикновено е отделено с преграда от кабината на водача. Така водача е защитен от полетял напред товар при удар или рязко спиране. Товарния освен това има точки за укрепване на товара. Дали тези неща са регламентирани някъде, не знам.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бус за работно конче

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Има логика. Товарното отделение обикновено е отделено с преграда от кабината на водача. Така водача е защитен от полетял напред товар при удар или рязко спиране. Товарния освен това има точки за укрепване на товара.....
                        Точно това е логиката .
                        На мен не ми се пишеше , че е дълго и обстоятелствено . .... а който не е патил - не знае за какво става въпрос .
                        Аз винаги съм се мъчел да обяснявам на хората около мен , че превозът на товари с кат. "Б" не е баш като возене мацката на десната седалка със същата категория.

                        Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                        Не намирам такъв член в ЗДП. Освен чл.178 но там няма нищо за седалките. Би ли казал в кой член е това за разкомплектоването?
                        Ееее , то всичко на тепЦия ....
                        Полезно е и да се преговаря Закона от време на време.
                        Търси някъде където пише "разкомплектоване" на автомобила . То не са само седалките по принцип.
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 20-03-18, 00:02.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бус за работно конче

                          Не пращайте иначе полезната тема в Царството небесно с тия седалки. Няма никакво разкомплектоване. Машина се товари така и толкова, колкото е предвидил производителя. Не всички могат да се товарят. Има такива, дето ако им махнеш седалките, наистина ще се води промяна в конструкцията.
                          Последно редактирано от santaclash; 20-03-18, 02:38.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бус за работно конче

                            Май искате да кажете че ако си пусна седалките на комбито и си натоваря гипсокартон , цимент ,гипс и металните профили , ще имам проблеми . Същият цирк съм го играл с товаро -пътническо виваро . Не знам по каква причина обаче нямаше преграда (всички нови са с такава) между вторият ред седалки и товарното . Седалките му се сгъваха и товарното се увеличаваше . Товареше се редовно и различни по големина и размери товари . Всичко това дори далеч на запад от БГ. Покупката на товаро -пътническо беше вариянт който бързо отхвърлих . Нито едното , нито друго щях да мога ползвам както трябва .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бус за работно конче

                              Всеки си гледа през неговата камбанария. Аз следвам едно паравило: колкото по-ново, и на по-малко км, по-добре.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бус за работно конче

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Май искате да кажете че ако си пусна седалките на комбито и си натоваря гипсокартон , цимент ,гипс и металните профили , ще имам проблеми . Същият цирк съм го играл с товаро -пътническо виваро . Не знам по каква причина обаче нямаше преграда (всички нови са с такава) между вторият ред седалки и товарното . Седалките му се сгъваха и товарното се увеличаваше . Товареше се редовно и различни по големина и размери товари . Всичко това дори далеч на запад от БГ. Покупката на товаро -пътническо беше вариянт който бързо отхвърлих . Нито едното , нито друго щях да мога ползвам както трябва .
                                Споко. Огромен процент от бг кукалеросите въвеждат в заблуждение. Кога нарочно, кога от непознаване на закона.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X