Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за работно конче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бус за работно конче

    За по-малък бус Т4 1.9 тди.За по-голям спринтер дълга база ,може и двойната гума.Такива ги утрепваме от работа и са бетон.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Бус за работно конче

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Само да питам, като е спрат с пътнически бус, свалени седалки и натоварен дали ще ти се зарадват? Другото ми питане е ти на колко буса си купил винетки от по 1000 лв.?
      Ако са грамотни катаджиите няма да се радват. Седалките са от оборудването на автомобила и нямат нищо общо с конструкцията на автомобила, за която глобите са в хиляди, ако е променена.
      8)

      Коментар


      • #33
        От: Бус за работно конче

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        За работно магаре форд.Бягай далече от френските курници,виварото е със проблемна полуавтоматична скоростна кутия.
        Само с нея ли? Няма читав мотор DCI на Рено от тези години.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #34
          От: Бус за работно конче

          Твърдо Т4, чистия 2,4 не може повече от 140,но турбинирния 170/180 ги взима на ура. С малко късмет може и на синхро да попаднеш, 4х4 за бус си е злато.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #35
            От: Бус за работно конче

            Т4 4х4 няма, има само синхро с вискомуфа. За върл офроуд не става, но иначе има мааалко по-добра проходимост от предното предаване, при по-тежки пътни условия. Но и разхода е като за джип, с подобен двигател.....
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #36
              От: Бус за работно конче

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              За винетките-на два буса съм плащал винетки като за товарни. Единият беше автовоз, другият с платформа. Задни двойни гуми, водеха си се над 3,5 тона и си попадаха във втора категория винетки. Тогава не бяха по 800лв винетките, май по 500 бяха.
              Това вече не е бус, а камион. Досега за бусове се говореше, или аз не съм разбрал? За седалките се съгласих.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: Бус за работно конче

                Съдейки по заглавието на темата, тук би трябвало да се обсъжда "Бус за работно конче", а не за дърводобив в гората или за суперекспресни междуградски куриерски услуги.

                ... и предполагам до 3.5т общо тегло.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Бус за работно конче

                  Изтекоха ми очите в мобилето последните дни и нещо май... бюджета е малък. Поне за района на София не виждам нищо, дори на снимки изглеждат съдрани...
                  Поне със сигурност си изясних концепцията. Буса да се кара с категория Б, и да не е от най-големите, точно тип Рено Трафик.
                  И да е с предно предаване, че та където ще ходи не става задното...
                  Баничарките са малки... другите пък са прекалено големи.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бус за работно конче

                    Това с предното не го разбрах.

                    Що не видиш старите магарцедеси? Единствено ръжда ги плаши
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бус за работно конче

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Това с предното не го разбрах.

                      Що не видиш старите магарцедеси? Единствено ръжда ги плаши
                      Много са зле със сцеплението само на заден мост ако не е натоварен буса важи за всички модели.Аз имам такъв със тракшън но все тая.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бус за работно конче

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Изтекоха ми очите в мобилето последните дни и нещо май... бюджета е малък. Поне за района на София не виждам нищо, дори на снимки изглеждат съдрани...
                        Поне със сигурност си изясних концепцията. Буса да се кара с категория Б, и да не е от най-големите, точно тип Рено Трафик.
                        И да е с предно предаване, че та където ще ходи не става задното...
                        Баничарките са малки... другите пък са прекалено големи.
                        Бусовете гният много и бързо.Живея в района на най голямото предлагане .Ако ти хване око на,снимка това означава че на живо ще видиш че е изкърпен и боядисан като ще те убеждават че това е добре,но след две години си проличава как е направен.Много трудно се избира бус защото все пак е работено с него.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бус за работно конче

                          Карам Пежо Експерт 1,9 ТД-98-ма година,ама е 4 куб. метра,и 740 кг товароносимост,фургон.невероятно здраво добиче,и се троши изключително рядко,много малко е ръждасал.То и не карам много-за 10 години съм минал с него 140000 км.С бус обикновено се навиват 60-100000 км/годишно,че и повече.Страх ме е да го сменя с по-нов,че може да е и милионер.Заглеждам Форд Транзит Къстъм,ама 3-годишни някъде,на около 200000 км си вървят по 20000 лв.За толкова малко пари,бусовете са убити от каране,и пред разпад.Дори и теоретично,баби не търсят такива,за да ги карат само в неделя до черквата,и до супераИзлизат рядко и стари Пежо Боксер в добро състояние,но са от най-скъпите предложения...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бус за работно конче

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Много са зле със сцеплението само на заден мост ако не е натоварен буса важи за всички модели.Аз имам такъв със тракшън но все тая.
                            Аха. Ама то да разхождаш буса празен си е чиста загуба на пари.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бус за работно конче

                              Скудо/ Експерт/ Джъмпи, - компактни малки бусове, и чистия дизел и 2.0jtd са трудно убиваеми, отзад е на пружини, товари много (качвам и до 1тон), търсиш го италианец да няма ръжда по него - всички части се намират и втора употреба и нови. Аз имам 2.0jtd - 110 коня (2003г.) разход на гориво в града 8/100, на дълги разстояния има достатъчно мощност.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бус за работно конче

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                ...За седалките се съгласих.
                                Не бързай да се съгласяваш !

                                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                                Ако са грамотни катаджиите няма да се радват. Седалките са от оборудването на автомобила и нямат нищо общо с конструкцията на автомобила, за която глобите са в хиляди, ако е променена.
                                Пътническият бус е оборудван със седалки , така че да осигурят сядането на 8+1 човека , или колкото там съответно. И е предназначен за превозване на пътници. Респ. товарния е предназначен за превоз на товари .Конструкцията на двата е различна и е съобразена с предназначението им .Имат разлика и в данъка и в прегледите.
                                Така че ако махнеш седалките на пътническия и превозваш товар - това се води разкомплектоване . Със съответните глоби по ЗДвП.

                                Това ми го обясниха катаджиите на 2 пъти ( не че не си го знаех и без тях) . Добре че и в двата случая проявиха снизходителност . Не заради друго , а щото късмет , че в единия случай "работеха" за колани , а в другия -за документи и не им се разправяше.
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 19-03-18, 15:57.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X