Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за кладенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за кладенец

    Здравейте колеги, разгледах че има предишни теми за помпи, но пускам нова. Трябва ми някаква помпа за къщата на село, имаме кладенец, който е дълбок 20 метра. Нямам познания по въпроса и не разбирам, имам човек, който ще ми я монтира, но не знам какво да избера изобщо. Хидрофорна, потопяема, не разбирам? Ще се ползва за поливане на райграса и градинките и за пълнене на вода при нужда. Можете ли да ме насочите към нещо сносно спрямо цена-качество - марка, модел, което ще ми свърши работа за тази дълбочина на кладенеца. Преди време бях гледал и колега тук, който продава помпи и вероятно разбира, но не мога да намеря сайта. Въобще всякакви съвети и препоръри ще са ми от полза, не знам какъв бюджет да отделя и към какво, от къде мога да се насоча конкретно, бос съм по темата и ме извинете за навежеството, моля помагайте. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Помпа за кладенец

    Ще ти трябва потопяема помпа, такава, която виси на въже, кабел и тръба. За начало трябва да се знае динамичното ниво на кладенеца, после количеството необходима вода(дебит). След това ще се подбере помпа, подходяща за целта. Колегата е regulator, ако не се лъжа, но докато си изясниш двете неща той ще се покаже. Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за кладенец

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=226128 - тук го има човека . Вида и параметрите на помпата зависят и от другите характеристики на кладенеца като дебит , ниво на водата при работа с този дебит . Продават се готови комплект потопяема помпа с честотно от порядъка на 2 500 и нещо лева . Аз бих си взел потопяема , но това зависи от параметрите на кладенеца . Такъв вид помпа се ползва и за водоснабдяване на къща и за поливане .Разбира се , има различни варианти .
      Последно редактирано от gy6ter; 17-03-18, 18:17.

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за кладенец

        Кажи му директно човека да не се увърти темата.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за кладенец

          regulator - chrichri го е написал докато съм писал .

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за кладенец

            Ето това е колегата REGULATOR

            А това е сайта му: http://www.hydropompi.com/
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за кладенец

              Здрасти! Както са ти казали колегите,варианти много! Зависи какво ниво държи кладенеца,колко дебит ще ти трябва на теб и колко може да осигури кладенеца.Това последното ще го разбереш най-вероятно като сложиш помпата! Ако я искаш само за това което си описал,ето ти добър вариант-
              http://www.hydropompi.com/pompi/poto...-multi-ii.html

              Това при условие,че ще имаш 10-13м. ниво над помпата. Ако нивото ти е по-голямо,например всичките 20м.-тогава отиваш на друга помпа. Така наречените сондажни-
              http://www.hydropompi.com/pompi/sond...-4skm-100.html

              Тази е китайска,но до сега не съм имал рекламация от тях.Работят си безгрижно! За твоите нужди ти е напълно достатъчна.Хубавото при нея е,че си идва с кабел 30м. и табло.Ще ти трябва само тръба и въже. А ако решиш,по-нататък можеш да я направиш да работи като хидрофор и за къщата.

              Разбира се,имам и много по-скъпи помпи,но мисля че не е оправдано,при условие че ще ти трябва само за поливане. Много ще се оскъпят доматите!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за кладенец

                Колега, от към цена и според описанието ти сякаш се ориентирам към втория вариант. Понеже не разбирам, искам да те попитам единият ми комшия вади помпата си преди всяка зима, другият пък я е оставил така и от няколко години въобще не я бута, идеята ми е да се направи и да не се пипа, тази може ли да остане и да се стои през зимния период в кладенеца, макар и без да се ползва тогава или трябва да се вади? За сега залагам на нея, изглежда с по - добри характеристики и на по - добра цена спрямо първата, като за моите нужди... Ще помисля.. ако трябва ще се посъветвам още с теб и ще ти звънна, но за сега се насочвам на там, дано не сбъркам. Благодаря за отзоваването!

                Коментар


                • #9
                  От: Помпа за кладенец

                  Не е нужно да я вадиш. Освен,ако има вариант някой друг да я извади!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помпа за кладенец

                    Правилно ли разбрах иронията, значи може да си стои там и зиме и лете без проблем, иначе до кладенеца друг досег няма.. ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помпа за кладенец

                      Добре си разбрал. Да си седи(виси)там,колко си иска. Нищо и няма.
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помпа за кладенец

                        Окей, благодаря много за насоките и разясненията! Ще помисля и ще се свържа с вас, но почти със сигурност ще взема една такава от вас, поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помпа за кладенец

                          Това да се вади потопяема помпа зимно време за първи път го чувам. В село всички са на сондажи и кладенци, фирмите и те са всичките на собствени водоизточници и до сега не съм чувал някой да вади помпа, освен нещо за профилактика или ремонт ако става въпрос.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помпа за кладенец

                            Според мен изваждането зимата е свързано със замръзването на тръбите.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помпа за кладенец

                              Хубавото на кладенеца е че в него температурата на водата варира зима лято най много с 1-2 градуса и те обикновено са много далече от точката на замръзване . Ако си с новите пластмасови тръбопроводи те нямат никаква грижа със замръзването . Вече 3 години подред половината водопровод към работилницата си седи просто хвърлен на земята и като ортака забрави чешмата затворена водата замръзва декември и тръгва когато се стопли по трайно времето .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X