Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

    Поради износването на челюстите ми се налага да ги сменя.
    Да ме посъветвате, как става свалянето на барабана и регулирането на ръчната спирачка.
    В барабана няма отвор за освобождаване/регулиране на челюстите. Има две резби, чрез които се отлепва от главината.
    На други автомобили има отвор за регулиране на накалдките.

  • #2
    От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

    Нещо. модел. година. линк към сайт за ясновидци. че нашите. заради такива въпроси. вече не практикуват. или се чувстват заплашени от нелюбезния жест в аватара.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

      Саморегулират се , как - на видеото :

      https://www.youtube.com/watch?v=-UIBlv80LXk

      Барабана излиза с 2 болта М8 в отворите , които си видял - навиват се едновременно и с малко почукване излиза ( ръчната да е отпусната ) . След смяната и регулирането - двете къси жила отиват на един "кантар" и оттам продължава едно жило , при дръпната ръчна е добре този лост , който събира двете жила да е приблизително ориентиран перпендикулярно на жилото отиващо към ръчната . Накрая ако се налага се натяга гайката от лоста на ръчната - на 6-то щракане ръчната трябва да е задържала.
      Последно редактирано от Жеков; 17-03-18, 14:57. Причина: кривопис

      Коментар


      • #4
        От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

        Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
        Поради износването на челюстите ми се налага да ги сменя.
        Да ме посъветвате, как става свалянето на барабана и регулирането на ръчната спирачка.
        В барабана няма отвор за освобождаване/регулиране на челюстите. Има две резби, чрез които се отлепва от главината.
        На други автомобили има отвор за регулиране на накалдките.
        Нема , щот мислиш да гърмиш по колегите.Отзад на щита може и да имаВръщаш компенсатора , излиза барабана , сменяваш , преди това правиш фаски на накладките от двете страни.Кво сложно.
        Успех!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

          Адаш, наистина пропуснах Терано 2, но горе-долу се знаем и не е фатално.
          Благодаря за отговорите. Успях със свалянето и качването, и без фаска. Оказа се, че барабана е почти нов, а накладките са на около 70-80% Бош. Въпреки това ги смених с ТРВ, че на ГТП-то направи проблем.
          Остана да регулирам ръчната.
          Саморегулирането тук е решено малко по по друг начин.
          Какво се сваля, за да се стигне до гайката на ръчната? От долу няма нищо за регулиране.

          Коментар


          • #6
            От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

            Митак виж по добре и проследи жилата. На Терано не съм ровил , но не може да няма регулиране нагоре по посока към лоста на ръчната или точно където се захваща жилото за лоста.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

              Че е там някъде, там е! Но не ми се разфасова цялата вътрешност (тапицерията), за да стигна до винтчето. Сигурно има и чалъм, дето го знае някой и може да го сподели.
              На дали само аз ще регулирам ръчна спирачка. Нека има тема и по въпроса, та да е лесно на следващите.

              Коментар


              • #8
                От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

                Отворът за регулиране на челюстите на задните спирачки на моето терано е на щитът. Независимо от отпускането на челюстите излиза доста трудно от натрупаните прах и ръжда по барабана. Ползвах WD 40 вечерта пръскане и на сутринта след доста почуквания и ма..та излезе. Пожелавам ти успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

                  Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                  Че е там някъде, там е! Но не ми се разфасова цялата вътрешност (тапицерията), за да стигна до винтчето. Сигурно има и чалъм, дето го знае някой и може да го сподели.
                  На дали само аз ще регулирам ръчна спирачка. Нека има тема и по въпроса, та да е лесно на следващите.
                  Адаш, изтегляш лоста на ръчната спирачка назад и в процепа където се движи лоста бъркаш с глухо 10 не от гедоре, защото са плитки под лоста навътре ще го нацелиш. Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

                    Свали си средната конзола и го направи както трява,хем ще го видиш какво представлява.Две гайки са по спомен и не се знае коя ще нацели,не че е фатално.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

                      Оказа се, че регулировката я има в ръководствота - BR-35

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сваляне на барабан и регулиране на ръчна спирачка

                        Има ли разлика в задните накладки на Терано 96 година 100 коня?
                        На прегледа направи проблем и крачна и ръчна и затова съм решил да ги сменям, но искам първо да ги взема и като отворя направо да ги сменя.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X