Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршут "Петрохан - с. Дружево"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маршут "Петрохан - с. Дружево"

    Здравейте,
    Решил съм да мина по маршута "Петрохан - село Дружево", но не през "Пробойница - село Губислав", а по
    северния рид с примерни координати от т.1. 43 7' 47"N: 23 15' 12"E до т.2. 43 7' 13"N;23 18' 11"E.
    Някой да ли знае проходимо ли е от там?
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

    Не съм минавал от там.
    Не знам с какво мислиш да минеш,но по всички карти там е пешеходна пътека с колова маркировка.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

      С кола. Избирам си маршрути чрез Google earth и след това ги минавам.
      Тази отсечка ми се стори много залесена и май няма шанс за преминаване.

      Коментар


      • #4
        От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

        Април 2017 се опитахме да минем по този маршрут, само че не директно от т.1 към т.2 (което мисля, че не е възможно), а с идеята от т.1 да слезем до основния път над хижа Пробойница, и след това да качим по АТВ тракове към Дружево. Когато го проучвах в Гугъл Ърт миналата година ми се стори, че не е невъзможно (поне по сателитните снимки) и тръгнахме 3 джипа с идеята да намерим начин да се качим от над Пробойница до Дружево. Оказа се, че дори средата на април, при положение че в целия Понор нямаше сняг, точно на спускането от т.1 към Пробойница, което е североизточен склон, имаше само и единствено на пътя преспи по между 30 и 60 см сняг. Ринахме, бутахме, копахме и т.н. няколко часа, и после още няколко часа лебедки обратно нагоре за да се върнем до т.1... Е, върхахме се, но естествено вече беше посреднощ. Може би и в момента положението е същото, предвид падналия тази зима сняг горе.
        Дефакто на въпроса ти - не мога да кажа дали е проходимо по принцип при сухо време, но в момента подозирам че ще е много тегаво. До частта от Пробойница към Дружево така и не успяхме да стигнем, с след това не сме опитвали..., но от т.1 до над Пробойница си е нормален черен път и за джипове не би трябвало да е проблем когато няма сняг.

        П.П. Писал си "с кола" - предполагам имаш предвид джип, щото с нормално висока лека кола според мен е нереално да се мисли...
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #5
          От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

          От Петрохан минаваш покрай хижата и после тръгваш по пътя който обслужва водосбора на гьола който най-отгоре на прохода. Имай предвид, че когато гледките приключат и пътя навлезе стеснен в гората, не трябва да минаваш натам, защото е задънен и почти няма къде да обърнеш, освен в края. Това е пробвано лично от мен, а и имай предвид, че няма сигнал за мобилните телефони.
          Там където изгледа е най-готин трябва да слезеш по някой път до реката която изчезва в средата на една поляна в един от многото понори, на които е и кръстена планината. Пресичаш рекичката където е възможно, и от там който и път да хванеш си към Губислав, а предполагам ще има и път до Дружево.
          Преди рекичката, от северната страна на пътя обслужващ водосбора, мисля че нямаш шанс да минеш с джип. Ако се опитваш да го правиш, не ти препоръчвам да си сам, и задължително със станции, щото както казах, сигнал за телефони йок.

          P.S. Ако не я направиш екстремна, е много приятна софт-дестинация с готини места за панорамни снимки от каскадният път, а и по-натам също.

          P.P.S. Разходката мисля съм я правил април, а сега как ще е, не знам.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

            Джоу, пътят до водосбора обслужва само водосбора и след последния каптаж свършва на около 150м и няма нищо след него, но той така или иначе свършва доста преди т.1 от координатите... ако не се бъркам де, щото не беше вчера когато ходих за последно...

            P.S. Това е последният каптаж на водосбора, нали за същото говорим?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vodosbor (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:881.0 КБ
ID:5783965
            Последно редактирано от Postman; 17-03-18, 17:00.
            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

            Коментар


            • #7
              От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

              Няма да е сега, сигурно през май и то по сухо. Мерака ми беше да мина по билото, но понеже съм сам сигурно ще мина по утъпкан път.

              Коментар


              • #8
                От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                Джоу и Postman благодаря ви за изчерпателната информация!

                Коментар


                • #9
                  От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                  По билото според мен единствено пеша или с кросов мотор/АТВ, като за АТВ съм песимист, а за кросов мотор умерен песимист.
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                    Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                    Джоу, пътят до водосбора обслужва само водосбора и след последния каптаж свършва на около 150м и няма нищо след него, но той така или иначе свършва доста преди т.1 от координатите... ако не се бъркам де, щото не беше вчера когато ходих за последно...

                    P.S. Това е последният каптаж на водосбора, нали за същото говорим?
                    [ATTACH=CONFIG]951094[/ATTACH]
                    Предполагам говорим за същото.
                    Накрая преди задъненото каптажите са няколко и доста близо един до друг, като само около тях може да се обърне.
                    И аз това съм го минавал преди четири години, но не би трябвало да има фрапиращи разлики с това което съм казал, предвид предназначението на пътя.
                    Сега му разгледах точките, и виждам, че за т.1 се тръгва на север от хижата, а там не съм ходил, а и после м/у т.1 и т.2 не знам как ще стане, това по гугълските карти де.
                    Ако колегата е импровизатор като теб, а и подготвен пак като теб, може и да му е интересно.
                    ... но не бих му препоръчал да е сам !
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-03-18, 17:24.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                      П.П. Писал си "с кола" - предполагам имаш предвид джип, щото с нормално висока лека кола според мен е нереално да се мисли...

                      Колата е на снимката и е добре оборудвана.
                      Последно редактирано от Павел Патев; 17-03-18, 17:24.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                        Първоначално публикуван от Простак Преглед на мнение
                        Колата е на снимката и е добре оборудвана.
                        Нищо не пречи да опиташ - горе на самото било вероятно ще има обхват за телефон дори да си сам, долу в по-ниското връзката е по-проблемна. Все пак без поемане на излишни рискове дори да не успееш да стигнеш до никъде, си остава една приятна разходка.
                        Вероятно го знаеш, но ако не - имай предвид, че много пътища, които в гугъл ърт изглеждат нормални, са всъщност дърводобивни, особено тези по стръмните склонове, и почти винаги свършват без връзка с друг път в твоята посока. Няколко пъти съм попадал в ситуации, при които виждам на сателитните снимки два пътя, които ги делят 100 м гора, и си мисля че мога да мина от единия до другия, но като стигна на място се оказва, че няма никакъв шанс това да се случи. Имах няколко такива серии между хижа Рудината (над Ботевград) и връх Звездец (над Арабаконак), но всяка от тези разходки си заслужаваше .
                        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Проойница.jpg
Прегледи:1
Размер:799.4 КБ
ID:5783972
                          Това е от Гугъл.
                          Т.1 и Т.2 съм ги описал горе, от Т.3 ли се слиза за Пробойница?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                            Разгледай пътищата около хижа Пробойница в Wikimapia. Добре, че се сетих да погледна, но държа да кажа, че не съм ползвал картата за района.
                            Впечатлен съм от това което има в Wikimapia, и обикновено горските пътища са проходими с джип.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маршут "Петрохан - с. Дружево"

                              Да. От точка 3 се слиза към Пробойница.
                              От разклона преди точка 3 може да се продължи към Заноге.
                              От там има черен път за Лакатник. Има го само на ОФРМ и БГ Маунтийнс.
                              Не знам в какво състояние е защото не съм минавал от там от 4-5 години,но гледката е много красива,
                              а и маршрута е добър за завършване на разходката.
                              Последно редактирано от Валери Недялков; 17-03-18, 19:31.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X