Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Infiniti Q50s Hybrid AWD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Infiniti Q50s Hybrid AWD

    Имах удоволствието да покарам малко въпросната машина и ми се иска да споделя малко лични впечатления.
    Инфинити не е най-популярната марка в България, но смятам, че има своите достойнства и трябва да има такава тема.
    А именно:

    Infiniti Q50s Hybrid AWD
    Direct Response Hybrid®



    Общи характеристики
    Размери на автомобила - 4800 x 1820 x 1455 мм.
    Двигател - VQ35HR – 3.5 литра бензин, 298 к.с.
    Електродвигател - Nissan HM34 - 68 к.с. 270 Nm
    Обща мощност 364 к.с. и 536 Nm.
    Трансмисия 7 степенна автоматична
    AWD

    Дизайн
    Дизайнът е дело на Джол Бек, роден в Корея. Завършил дизайн в Детройт.
    Моето мнение е, че добре се е справил. Автомобилът изглежда много добре на пътя, има изразена торпедовидна форма и агресивна предница.

    Интериор
    Удобни спортни седалки, кожата е качествена и мека, не се чувства умора от дълги преходи.
    Пространството в автомобила е приемливо за класа си, има достатъчно място за шофьора и пасажерите. Багажника е 400 литра и в никакъв случай не е малък, но все пак няма как да съберете багаж за 4 рима възрастни.
    Въпреки твърденията, че японските автомобили имат нахвърляни копчета и бутончета къде ли не, за мен всичко беше логично подредено и поставено на точното място.
    Купето добре обезшумено, което предразполага за едно приятно пътуване. Разбира се има и пластмасови елементи, който са си ….. как да кажем, ами пластмасови, но се намират на незабележими места и в никакъв случай не са дразнещи.
    Озвучаването в автомобила е изпълнено с аудиосистема BOSE- Centerpoint съраунд звук със звукова компенсация AudioPilot и 14 високоговорителя. Това дава едно доста прилично озвучаване.

    Всички настройки на автомобила са разположени на два сензорни дисплея LCD VGA 8 и LCD VGA 7. Менютата са доста добре обмислени и подредени, дори не ви е нужна книжка с упътване, за да минете през всички настройки и опции на автомобила. Вашето Q50 разполага и с Infiniti In Touch свързаност и навигация.
    Картата на България е много прилична и подробна, с нея се работи много лесно.

    Като недостатък мога само да отбележа, че долния дисплей е с гланцово покритие и е магнит за отпечатъци, но това няма как да се избегне и при закупуване на нов автомобил в барчето има кърпичка с логото на инфинити.

    Волан и управление
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:infiniti-q50-direct-adaptive-steering.jpeg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:6144131
    Система Direct Adaptive Steering или Кормилно управление без механична връзка с колелата.
    На практика колелата завиват благодарение на два електромотора, които са контролирани от три електронни блока за управление, те получават информация за това какво се случва с волана от сензор, разположен в кормилната колона.
    Оставен е и класическия кормилен механизъм в автомобила, но благодарение на съединител, той е "разкачен" от колелата. Съединителят е там, за да осигури механична връзка в случай, че и трите електронни блока се повредят.

    Потенциалните ползи от системата са:
    - по-бързо и прецизно управление;
    - редуциране на вибрациите от пътя;
    - адаптиране спрямо скоростта и пътните условия;
    - по-елегантна работа на системата за предотвратяване на излизането от лентата ( воланът остава прав, когато системата ви връща в лентата).

    Реално това за мен беше много интересен момент, сензори и електромотори ??? как ли ще се управлява??? няма как да няма забавяне, ще се загуби ли усещането за пътя ???

    Няма такова нещо, системата реагира мигновено, автомобила много сигурно влиза в завой, няма никакво странно чувство, че не управляваш ти. Не може да се опише, трябва да се усети. Системата наистина елиминира усещането на неравностите по пътя и управлението е много комфортно. Тази технология хич не е нова, ползва се при самолетите и е достатъчно надеждна. Все пак ако нещо се случи посредством съединител се зацепва стандартното управление и рейката си става нормална механична /може би след като се докаже системата тази връзка ще бъде премахната/.

    На пътя
    От Инфинити залагат на 3.5 литров шест цилиндров V образен бензинов двигател VQ35HR с 298 конски сили и 343 Nm, комбиниран с електромотор (Nissan HM34). Двата агрегата работещи в тандем достигат максимална мощност от 364 к.с. и максимален въртящ момент 546 Nm, агрегатите изстрелват тежащия 1861кг автомобил от 0 до 100 км.ч. за 5.4 сек.
    Седемстепенната автоматична скоростна кутия превключва много плавно, без никакви удари и придърпвания. Усеща се постоянно ускорение и не разбирате до коя предавка сте стигнали.
    AWD системата е интелигентна – да си призная имах притеснения относно тази система в зимни условия по неизчистените улици на квартал ми, но бях много приятно изненадан от работата и на сняг и лед. Задвижването е 100% към задния диференциал и при нужда прехвърля до 50% на предния.
    Няма никакво забавяне в разпределението на въртящия момент, автомобила се държи много прилично на пътя във всякакви условия. Q50 AWD системата е ATTESA E-TS както при NISAN GTR с малки разлики. В интернет има доста обяснения как работи и аз няма да навлизам в подробности.

    Direct Response Hybrid
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zz.jpeg
Прегледи:2
Размер:29.0 КБ
ID:6144132
    ОК признавам си, хареса ми. Плавно преминаване от електрически към бензинов и комбиниран. Ако не гледаш приборите на таблото няма как да усетиш кой двигател работи, всичко се случва супер тихо и елегантно. При по рязко натискане на педала на газта обаче се разбира всъщност какво се крие под капака. За част от секундата двата агрегата сработват и усещаш, че наистина караш спортен седан. Автомобилът ускорява много бързо както от 0 така и над 120 км в час. Звука от двигателя се чува тихо, но все пак се запазва усещането за мощ.

    Разхода на гориво.
    Реално в нашите условия автомобилът харчи 10 литра на 100км. градско.
    Нарочно изминах 100 километра вечерта в час пик в София около НДК, бул. България, двореца на Пионерите, Подуене мола, Враждебна.

    Извънградско разхода е 9 литра на 100, спазвайки ограниченията, разбира се изпреварвал съм доста често с кик даун на педала.

    Като цяло, много добър разход за тежестта на автомобила и конете с които разполагате, за съжаление заявените от производителя стойности не можах да постигна.

    Автомобилът разполага с няколко режима на шофиране, стандарт, спорт, спорт + и персонален. Аз карах основно на стандарт, разбира се нямаше как да пропусна да пробвам спорт и еко. Персоналните настройки позволяват да настроите поведението на автомобила, както на вас ви харесва – поведение на двигателя, скоростна кутия, управление и спирачки. Общо взето малко е като електронна игра, но за любителите на електрониката като мен, си е супер интересно и забавно.

    Безопасност и контрол на пътя

    Разбира се, тук на първо място е адаптивното управление за което писах по нагоре. Дигиталната система може да бъде конфигурирана по ваш вкус директно от дисплея. Маневреността на автомобила е много подобрена.

    Интелигентен круиз контрол. Автомобила следи пътната ситуация, автоматично отнема от скоростта в зависимост от разстоянието до предния автомобил. След това автоматично ускорява до зададената от вас стойност. Тук можете да настроите и желаната от вас дистанция. Много добре проектирана система, със сигурност с нея успявам да карам на круиз контрол без да се налага да го преактивирам след натискане на спирачка. Автомобилът сам намалява при по бавно движещ се автомобил пред вас и след това набира до посочената скорост. Спирането и ускорението е много плавно.

    Система за предупреждение за сблъсък на заден ход.

    Системата следи обстановката зад вас и в случай на засичане на обект ви предупреждава и при нужда задейства спирачките. Според ситуациите които тествах, справя се чудесно.


    Предсказване и предупреждение за челен сблъсък.
    Системата следи 2 автомобила пред вас и ви предупреждава за възможен челен сблъсък още преди вие да забележите. При нужда спира автомобила до 0км. Информира Ви с звуков сигнал и ви предоставя управлението. Системата работи прекрасно в задръстванията в столицата – тествах я многократно.

    Предупреждаване за обект в сляпата зона.
    Ако се насочите към друга лента автомобилът ще ви предупреди с кратък сигнал и според ситуацията може да ви помогне с кратко насочване на кормилната уредба. Много е удобно и полезно. Избегнах няколко ситуации вечерта в трафика.

    Предупреждение и предотвратяване на напускане на лента.
    Сензори следят за маркировката и ви предупреждават при напускане на лента. Това не знам доколко е полезно в България поради липсата на маркировка, да си призная хич не го и тествах.

    Камери за паркиране.
    Системата е изградена от четири камери даващи ви 360 градусова виртуална панорама, малко е странно докато свикнете, но наистина помага за паркиране на доста тесни пространства.

    Фаровете – ехаааа вече виждам. За пръв път карам автомобил с интелигентни LED светлини.
    Наистина светят много добре, автомобилът разполага и със система за следене на пътя в завои, която насочва фаровете в посоката на движение. Определено видимостта е много подобрена и въобще не може да се сравнява с халоген. Недостатък е бялата светлина, която знаете, не осветява добре при лошо време и дъжд.


    Край, автомобилът вече е в представителя на марката за България за което много съжалявам, останах очарован от поведението му на пътя, визията и интериора, за мен това е автомобил от много висок клас. Бих го предпочел пред много други марки в този и по висок ценови клас. Искам да благодаря на Ники от Витоша ауто, че има търпението да ми обяснява кое как работи, и защо така е направено, и на Алекс за възможността да шофирам макар и за кратко този прекрасен спортен седан.

    Можете да разгледате подробностите и по точно описание в сайта на представителите за България www.infinitibg.bg. А защо не и пробно шофиране.

    То е ясно, че много неща съм пропуснал да опиша, но ако нещо Ви интересува, ще се постарая да отговарям в темата доколкото ми стигат познанията.

    Следват малко снимки на обекта, съжалявам за качеството

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:241.1 КБ
ID:6144133Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:260.7 КБ
ID:6144134Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:284.8 КБ
ID:6144135Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:248.9 КБ
ID:6144136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.jpg
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:6144137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:241.8 КБ
ID:6144138Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09.jpg
Прегледи:1
Размер:313.0 КБ
ID:6144139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09a.jpg
Прегледи:1
Размер:384.4 КБ
ID:6144140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09b.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:6144141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09c.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:6144142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:6144143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:6144144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:6144145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:6144146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:6144147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:6144148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:6144149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:6144150Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:6144151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:6144152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:6144153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:6144154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:6144155
    Последно редактирано от Daniel; 15-03-18, 15:37.

  • #2
    От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

    Какъв е просвета на автомобила, какъв е капацитета на батерията и каква е цената на тествания автомобил?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Re: От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Какъв е просвета на автомобила, какъв е капацитета на батерията и каква е цената на тествания автомобил?
      Здрасти Светльо ами не е много височко 126 мм е клиренса, не закача обаче и по най зверските легнали полицаи
      Батерииките са 1.3-kWh Lithium-ion battery pack 346V
      Цената не я знам, даже не съм се и интересувал. Втора употреба има по 70 000 на по 2 години. Би трябвало да е към 130 000.
      Не можеш да караш много време на батерии, все пак е хибрид. Икономия прави голяма по задръстванията на тръгни и спири. Извънградско икономия има но е много малка, защото няма как със 140 да караш на батерии освен ако не си по нанадолнище.
      Последно редактирано от Daniel; 16-03-18, 15:00.

      Коментар


      • #4
        От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

        Честно казано не бях впечатлен от този хибрид...
        Да, ускоряваше много добре... Но усещането не бе като за хибрид - бе изключение да го карам на ток... И то - само при леекички маневри (например влизане/излизане от паркомясто )
        А и разходът му бе съпоставим с чиста бензинка...
        Иначе да - приятен за шофиране автомобил (карах го малко, но включваше градско, извънградско и магистрала)...

        Тествания от мен бе RWD...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

          Жоре и аз го карах във всички възможени режими. Не съм карал много хибриди но и лексус се държи по същия начин. Извънградско разхода мога да постигна и с мойта бензинка, но градско е 6 литра надолу. Средния разход на мойта е 11.5 а на това 9.
          То идеята според мен е не да го караш само на батерии.
          Другото което е - тежичък ти е крака Когато преназориш ел. двигателчето веднага пали бензиновия. Все пак Nissan HM34 - 68 к.с. 270 Nm. не предразполага да караш само на него 1800 килограмов автомобил. По скоро е спомагателен и ефикастноста идва от тандемната им работа.
          Последно редактирано от Daniel; 16-03-18, 15:31.

          Коментар


          • #6
            От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

            Така си е... Лексъса мисля задържа по-дълго време на електрика на моето каране, и усещането му е 'по-ластично' / хибридно (с изключение на новия LS500h - там и предавките се редят както трябва )... Под 'ластично' имам предвид действията са много размазани - казваш какво искаш, и то го прави без никакво усещане за връзка между двигател и ускорение
            Докато при Инфинитито усещането бе като за обикновен автомобил... В никакъв случай - не лош автомобил... Напротив - доста 'драйвърски'....
            Но не и хибриден А и като видиш багажничето му дето едва събира стикове за голф, разбираш, че този автомобил май не е за нашите условия
            Между другото в София има и тестови LS500h - може да го пробваш и да сравниш
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              Re: От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Така си е... Лексъса мисля задържа по-дълго време на електрика на моето каране, и усещането му е 'по-ластично' / хибридно (с изключение на новия LS500h - там и предавките се редят както трябва )... Под 'ластично' имам предвид действията са много размазани - казваш какво искаш, и то го прави без никакво усещане за връзка между двигател и ускорение
              Докато при Инфинитито усещането бе като за обикновен автомобил... В никакъв случай - не лош автомобил... Напротив - доста 'драйвърски'....
              Но не и хибриден А и като видиш багажничето му дето едва събира стикове за голф, разбираш, че този автомобил май не е за нашите условия
              Между другото в София има и тестови LS500h - може да го пробваш и да сравниш
              Жоре 179 хп и 300 нм. Ел двигателя на лексуса няма нищо общо. Да не говорим за цената от 264 000.
              Погледнах това което карах и цената му е 103 000.
              Просто са на космически години една от друга и не е коректно да се сравняват.

              Коментар


              • #8
                От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                Същата 'ластичност' я има и RX-400h, Приус и т.н. и при тях успявах да държа повече на ток А цената е съпоставима - малко над 100х.лв започват новите RX-450h 450-ката ми издържа някъде около 40км/ч и след това реши, че въпреки е на EV трябва да пусне ДВГ
                В LS500h съм се возил многократно, но не съм го карал...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                  Искам да попитам Даниел: Аз до колкото знам при хибридите можеш да събереш въртящите моменти на двигателите, но не и мощностите им. Това ми го казаха в ЛЕКСУС тук в Хамбург и съм го запомнил. Въпросът ми е: важи ли това условие също и за колата,която си тествал, след като го твърдиш?
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #10
                    От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                    Иване, при хибридите се сумират мощността на ДВГ + мощността, която може да отдаде батерията, а не мощността на ел-двигателя...
                    Затова и например при конкретен Лексъс ако ДВГ е да кажем 300к.с. и ел-двигателите с 170к.с., сумарната мощност, която може да отдаде системата е само 354к.с.
                    Така е при всички хибриди...
                    Разликата е в това как ще бъде отдадена тази мощност... Например при тойотската хибридна система при нужда от пълна мощност, част от мощността на ДВГ се предава чисто механично към колелата...
                    Друга част от енергията върти мотор-генератор, който работи в случая като генератор, а произведения ток се сумира с този от батерията и върти втори мотор-генератор, който работи като мотор.... Затова и този ел-мотор е доста по-мощен от мощността, която може да отдаде батерията..
                    Има и други системи, при които ел-двигателя само помага на ДВГ (П.С. При инфинити мисля е точно този вариант, и там мощността на хибридната система е много близка до тази на сумата от мощностите на ДВГ и ел-двигателя)...
                    Последно редактирано от slowtraveler; 19-03-18, 15:58.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                      Мерси, Жоро. Невеж съм в темата, само веднъж карах един ЛЕКСУС тук преди да реша, че не е моята кола и се разговорих с продавача, та за това зададох тоя въпрос. Струваше си да го задам, че и научих неяо ново. Мерси, Жоро
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                        Не съм много сигурен. Но от инфинити просто са ги събрали. Може би зависи от изпълнението на Хибрида и как е закачен ел двигателя. На инфинити е закачен директно межди скоростната кутия и двигателя. Загубата е само 9 кончета. За другите не знам. Не съм навлизал в такива подробности. http://www.nissantechnicianinfo.mobi...echanical.html - Тук има по подробно обяснение, Но още не съм го изчел.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zz.jpeg
Прегледи:2
Размер:29.0 КБ
ID:5784224
                        Последно редактирано от Daniel; 20-03-18, 07:27.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                          Да, мисля при Инфинитито бе така както го казва Даниел... Но това не изменя фактите - общата сумарна мощност, която може да отдаде хибридната система е сума от мощността на ДВГ + мощността, която може да отдаде батерията....
                          Просто обясних защо при Лексъс/Тойота моторите може да изглеждат преоразмерени, и математическата сума от мощностите от ДВГ + ел-двигателите да е например 470к.с., а реалната (и обявена) мощност на хибридната система е под 360к.с...

                          Между другото кутиите ZF 8HP и 9HP ги водят изключително подходящи за хибридно вграждане, защото може вместо (или преди) торк-конвертор да се сложи електродвигател..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                            Жоре, какъв е реалния разход на гориво на RX-400h, това е интересния момент според мен, а не колко кара на батерия. Доколкото помня, на инфинитито няма бутон ЕV - само си решава кога как и колко.
                            Успях няколко пъти да го вкарам в EV режим на магистралата със 120 км в час, да си призная става за поддържащ на тази скорост и ако много искаш може да вкараш икономия и там. На дали обаче ще ти стигнат нервите.
                            Също интересен момент за мен е колко би стувала подмяната на батериите - защото те не са вечни. Демек цената им може рязко да изяде икономията, да не говорим за сложната електроника.

                            Инфинити слагат RE7R01H на мен много ми хареса как се държи.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5110020200_KECO-0311530200_1.jpeg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5784270

                            Коментар


                            • #15
                              От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

                              Не съм съгласен, че инфинити не от най-популярните марки. В момента вече мисля си е съвсем популярна, вижте по улиците.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X