Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не решим проблем със спирачка, за сега.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не решим проблем със спирачка, за сега.

    Пълна мистерия, закъсахме с една спирачка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35906_full.png
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:6144118
    Колата е Шевролет Авео и проблема е само с предна дясна спирачка .
    Задържа и грее.
    Смях не смях четири сервиза дузина майстори не можем да оправим проблема.
    Аз лично вече се изчерпах и незнам какво да предприема.
    Да започна от началото . На път за Благоевград преди Драгичево блокира спирачката, опече диск накладки, в Перник махнах спирачния маркуч и без спирачка до Благоевград. Това беше момента когато нямаше проблем ( няма спирачка , няма задържане). Сложих нов маркуч и спирачките работеха отново до Перник - 100км
    В момента спираката задържа , не на 100% но не отпуска напълно и колелото загрява. От там в два сервиза се борим с проблема . Всичко е наред всичко изглежда нормално всичко работи. Разглобени и сглобени десетки пъти вече. Но спирачките задържат.
    Дисковете и накладките са на 2-3к км
    НА разглобена кола спирачната помпа работи, Изгасено при натискане на педала - буталото се движи, при отпускане се прибира, буталото се движи сравнително лесно и лесно се прибира на ръка. Абсолютно нормално.
    На запалена кола ( със серво) всичко е наред при натискане на педала буталото излиза - отпускане се прибира, тествахме от пробката за обезвъздушаване няма налягане. Водачите са наред, няма криво подбито . При спиране няма тресене - или вибраци, Проблема е само с предно дясно колело , задно ляво е добре не задържа
    Изчистихме перфектно всичко - леглата на накладките ламаринките , всичко е чисто и се движи лесно . Почистено и смазано

    Дайте някаква идея какво може да е и какво да се провери . В момента при каране с по висока скорост за 10 км дясната гума се нагрява много сериозно - не може да се пипне в пъти над лявата.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

    Покарайте малко със затапен маркуч за вакуум на сервото. Но внимателно че ще трябва яко натискане за спиране. После напишете дали задържа.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

      Има ли АБС?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

        Аз мога да се обзаложа, че ако се сменят водачите на накладките, и самия спирачен апарат всичко ще се оправи, аз имах същия проблем на джипа, запали ми колело на магистралата, и всякакви смазвания и почиствания само временно забавят проблема, а той е с криви, износени, корозирали водачи и апарат, всичко е изчислено да работи правилно ако е гладко, симетрично, натоварва се адекватно, когато има язви, корозия, кривини и грапавини системата не работи правилно колкото и с просто око да е уж добре.

        Нов апарат комплект с всички(всичко от водачи, до ламаринки) чаркове надали ще е повече от 200-300 лева, сменяш и забравяш, това аз бих направил и направих при мен за да си реша проблема.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

          Ако е по-евтино, първо това:
          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Аз мога да се обзаложа, че ако се сменят водачите на накладките, и самия спирачен апарат всичко ще се оправи...
          После това:
          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Има ли АБС?
          Сигурно и "обратен АБС" (демек "тракшън-контрол") има и може той да "стиска" едното колело - там заради датчик или (пази боже) повреда в самия модул.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Има ли АБС?
            Има , прегледаха го дори два дена карах с изключен, махнат бушон.

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Аз мога да се обзаложа, че ако се сменят водачите на накладките, и самия спирачен апарат всичко ще се оправи, аз имах същия проблем на джипа, запали ми колело на магистралата, и всякакви смазвания и почиствания само временно забавят проблема, а той е с криви, износени, корозирали водачи и апарат, всичко е изчислено да работи правилно ако е гладко, симетрично, натоварва се адекватно, когато има язви, корозия, кривини и грапавини системата не работи правилно колкото и с просто око да е уж добре.

            Нов апарат комплект с всички(всичко от водачи, до ламаринки) чаркове надали ще е повече от 200-300 лева, сменяш и забравяш, това аз бих направил и направих при мен за да си реша проблема.
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ако е по-евтино, първо това:

            После това:

            Сигурно и "обратен АБС" (демек "тракшън-контрол") има и може той да "стиска" едното колело - там заради датчик или (пази боже) повреда в самия модул.
            Водачите са добре, не са криви , не задържат нямат подбито. Това беше първото което го гледат всичките.
            Тази ламаринка беше мръсна - изчистени са с четка на дремел - лъскави и смазани. Също зачисти и накладките.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1689031.JPG
Прегледи:1
Размер:6.7 КБ
ID:5783813
            Спирачния апарат е добре , Няма нацапано не е текло, буталото се връща лесно , а на запален мотор след като отпуснеш педала се връща .

            BatGeorgeone и аз това го мисля че вече няколко сервиза по 20-40лв , цената я събрах, притеснява ме че това което ще купя ще е качествено ли като оригинала,
            И кое е по добре ремонтен комплект или цял апарат
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Пълна мистерия, закъсахме с една спирачка .
              Звънни, че ми се не пише....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                Водачи имах предвид не ламаринките а онзи болт с втулка и с гумен маншон на който виси самия апарат от едната страна и по който се плъзгат накладки/апарат, извинявай не се изразявам технически грамотно.

                Аз бих взел цял апарат с чисто нови чаркове, като предимно за задържане аз бих набедил този болт с втулката, ламаринките на накладките, апарата и ако е зле и цялата ламарина която се води калозадържаща или калобран или нещо такова но тя оказва влияние върху вибрации и въздушна струя, всичко в комплект има значение за правилното отблъскване на накладките когато не са натиснати, щото накладките не се отбъскват от пружина а от други неща за това е сложно според мен да се набеди само един елемент от системата.

                И отново не ме вземай на много сериозно не съм механик професионалист а просто давам мои мнения!
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                  Точно тези водачи , и в 4 сервиза ги гледаха . те бяха първото нещо за което се хванаха след маркуча.
                  Прави са идеално, нямат подбито , няма корозия или следи от триене . Смазката е чиста , гумичките са здрави .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                    Апарата отваряхте ли го?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                      Апарата не
                      Движи се свободно и го отхвърлят като причина.

                      Сега дедо каза, че е най-добре направо да го сменя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                        Отвори и виж, после отхвърляй
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Апарата не
                          ...
                          При положение, че той блокира, какво точно са гледали ?!
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                            Не един и двама са ревали от серво ,не го подценявайте...
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Не един и двама са ревали от серво ,не го подценявайте...
                              Kak да проверя сервото.
                              На запален мотор без да натискам спирачката, нямам налягане на пробката.
                              Също така нямам проблем с задно ляво колело.
                              Какво още може да се тества

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              При положение, че той блокира, какво точно са гледали ?!
                              Блокира цялата спирачка, на разглобено буталото се движи сравнително лесно , както на другото , прибира се нормално.

                              На запалена кола , като натиснеш спирчка буталото излиза а след това при отпускане се прибира само

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X