Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа Вида на акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помпа Вида на акумолатор

    Помпата е 750 вт, срещу генератор 2000 вт...?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #17
      От: Помпа Вида на акумолатор

      Да, и пусковия ток му идва нанагорно.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: Помпа Вида на акумолатор

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Първото което се сещам е акумолатор за кола и инвертор за 220 В. Ако мощността му е около 2000 ват, дали ще успея да задействам помпата ?
        .
        Ако съм разбрал прявилно,не говорите за генератор!

        Коментар


        • #19
          От: Помпа Вида на акумолатор

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Нещо не вдянах за шума от генератора и телевизора.Пробвал съм по неволя на един рожден ден,но проблем не съм забелязал-вероятно защото генератора не беше в хола.
          Не съм пробвал с 12в. и инвертор ,но 2000вт. няма да е евтин и не вярвам помпата да тръгне.
          Дай да уточним за какво говорим! Ако всеки ден ще празнувам нещо(рожден ден и т.н),най-малкия проблем ще ми е шума от генератора! Обаче,ако съм на вилата,и след цял ден "почивка",седна да изгледам нещо,или заради две крушки трябва да паля генератора в бараката-не,благодаря! Ако пък на мен не ми пречи,защо комшията трябва да го отнася това със шума!? Та затова казвам,че за вечерно време си трябва друго решение!

          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
          Помпата е 750 вт, срещу генератор 2000 вт...?
          Колегата говори за инвертор. Което ме подсеща,че и за двата варианта(инвертор или генератор),трябва да се подсигуриш поне по 1.5 пъти повече,от това за което ще ти трябва.

          За помпата вече е ясно-генератор! Ако стигнеш до панели и инвертори за останалото,в никой случай не купувай панели от пре..алници и разни такива сайтове. Не ме питай как съм разбрал,че от там такава стока не се купува! Моя инвертор в кемпера е 2000w и се справя с бормашина 1200w. Трябва да погледна марката,че съм я забравил. Преди три години струваше 280лв. и е модиф.синусоида. Но първо си сметни консуматорите,пък тогава ще се види какво ще ти трябва! За друго-питай!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: Помпа Вида на акумолатор

            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
            Помпата е 750 вт, срещу генератор 2000 вт...?
            Така, така...в учебниците пише, че пусковия надвишава значително работния ток. Приема се, че 3,5 пъти е минимума. Аз съм измервал и доста повече.
            За помпа-еднозначно генератор, да речем над 2КВ, за останалото-решения много.

            Коментар


            • #21
              От: Помпа Вида на акумолатор

              Такаааа. Разделям нещата на две, даже три:
              1.За осветлението солари и някакви акумолатори с тях.
              2. За помпата /750 вт/ някакъв генератор.
              3. За телевизор евентуално........?
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #22
                От: Помпа Вида на акумолатор

                Соларите и акумулатора, защо не, с инвертор. А докато генератора храни помпата може да зарежда и акумулаторите с повечко ток.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #23
                  От: Помпа Вида на акумолатор

                  Защо на 3? Само две-генератор за помпата,а за останалото -фотоволтаици с инвертор. Вече има по-евтини инвертори,та не е толкова страшно.
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помпа Вида на акумолатор

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    Защо на 3? Само две-генератор за помпата,а за останалото -фотоволтаици с инвертор. Вече има по-евтини инвертори,та не е толкова страшно.
                    Защото за осветлението е достатъчно 12 в, а на телевизора му трябват 220. И дай конкретна идея за соларите, то е ясно че олъхъ е най-несигурният вариант.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помпа Вида на акумолатор

                      Влади, един генератор кЕтаец от една хасковска по спомен фирма 3,5 киловата само за помпата.
                      За ламбите и телевизора, панел-контролер-акумулатор-инвертор на 220волта. Достатъчни са ти 5-600 вата на 220 за тия цели.
                      Горе на вилата сме така. Земи ела некой ден.
                      На помпата пусковия ток ще клати 2 киловата агрегат.
                      не купувай
                      Имах 2 кв и един минициркуляр с абрихтче го гасеше. За двигатели, които не са асинхронни, няма ядове иначе.
                      Върти къртачи, перфоратори, флексове и всичко от тоя род и малък инверторен електрожен.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помпа Вида на акумолатор

                        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                        Защото за осветлението е достатъчно 12 в, а на телевизора му трябват 220. И дай конкретна идея за соларите, то е ясно че олъхъ е най-несигурният вариант.
                        Ето ги едните-
                        http://crane-bg.com/

                        и другите-
                        http://ed-energy.eu/

                        Тези в София ги ползвам и аз. Панелите са ми от тях и съм доволен.

                        А за осветлението-цялата система е добре да е на 24V,там и самите панели са по-евтини.

                        Примерно-панел 250W-24V e 360лв. а един 150W-12V е 330лв.
                        А инвертор,който ще ти върши работа е примерно 100-150лв.Контролер-макс 100лв. Така ще можеш да използваш 220V и за нещо друго.
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помпа Вида на акумолатор

                          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                          ... Обади се на Митко Желязков,той имаше някакви потопяеми помпи на 12в. Мисля че ще намерите решение с него...
                          Потопяеми помпи в момента нямам. Но пък имам хидрофорни на 12 волта с добър дебит и консумация 6-7 ампера.

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          На вилата водата ми идва от кладенец с помощта на помпа Вида /май 4/, на табелката все още може да се разчете 750 вата. През този сезон очаквам много големи проблеми с липсата на 220 В...
                          За какво използваш водата от Видата, за битови нужди или за напояване? Колко е денивелацията от нивото на кладенеца до най-високата точка на консуматор във вилата?
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помпа Вида на акумолатор

                            Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                            За какво използваш водата от Видата, за битови нужди или за напояване? Колко е денивелацията от нивото на кладенеца до най-високата точка на консуматор във вилата?
                            Основно за напояване и всичко останало. Нивото на кладенеца е нещо относително, сега водата е 5=6 метра над дъното, а в сухите сезони пада драстично, но никога не е пресъхвал през последните 30 години. Видата е в отделна шахта на един метър под земята, кладенеца е дълбок 8м диаметър 1м.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помпа Вида на акумолатор

                              Няма евтино решение за помпа на 12/24 волта за описаната ситуация.
                              Щом ще ти се налага да ги ползваш инцидентно, а не постоянно икономически най-оптималния вариант е, както са ти предложили колегите по-горе, акумулатор с фотоволтаик за осветлението, инвертор за ТВ, а за помпата и други по-големи консуматори генератор. За конкретни модели и избор е въпрос на средства, които си готов да заделиш за това. Знаеш, че има евтини, има и качествени. Комбинация от двете - трудно.
                              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                              0898777327

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помпа Вида на акумолатор

                                Впрочем, интересно каква е по конструкция помпата. Вибрационните се захранват доста чисто с инвертор или генератор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X