Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък джип до 5000-6000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък джип до 5000-6000

    Здравейте,
    Търся малък джип за баща ми. Целта е да може да ходи по селски пътища без асвалт. Досега използваше една шкода 120 Л, но пътищата се поразбиха и преминаването стана трудно и понякога невъзможно. Идеята е да може да се закача към джипа и малко ремарке (което към момента се дърпа от шкодата)
    За съжаление нищо не разбирам от джипове.
    Чувал съм, че сузукитата са добри машини. Допадат ми Сузуки Витара и Сузуки Джимни. Бихте ли споделили кой би вършил работа с минимални разходи.Изисквания:
    - Да е 4х4 с възможност за блокаж
    - Да е до 100 конски сили
    - Кои двигатели са добри? Дизелите при Витара добри ли са?
    - Слаби места - какво да се гледа при покупката при положение, че не съм се качвал в такава кола.

    Километрите, които ще се изминават ще бъдат много млако - около 5000 на година

    Всякаква информация, би ми била позлезна
    Благодаря
    Поздрави

  • #2
    От: Малък джип до 5000-6000

    Блокаж на кое?
    Иначе от тия двете - джимнито
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Малък джип до 5000-6000

      За изброените нужди и двете ще ти свършат работа .
      Търси екземпляр без ръжди !
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        Блокаж на диференциала - ако съм се изразил правилно (при затъване да не върти само едното колело, а четирите заедно). Извинявам се предварително за лаишкото обяснение. Просто както споменах, не съм се качвал в такава машина, а и нямам познати с такива.
        Поздрави

        При Джимни гледам е само 1 двигател - 1.3 бензин, но при Витара има няколко. Някакви коментари отностно тяхната надежност или препоръки?
        Последно редактирано от CarTest™; 14-03-18, 08:37.

        Коментар


        • #5
          От: Малък джип до 5000-6000

          Щом до сега Шкода 120L е вършила работа, всичко което ще ти хареса също ще продължава да я върши, но гледай да е възможно по-ново и запазено за тия пари.
          ... и въобще не се ангажирай с блокажи на този етап, нови и читави гуми ще са ти напълно достатъчни.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Малък джип до 5000-6000

            Първоначално публикуван от jovito Преглед на мнение
            Здравейте,
            Търся малък джип за баща ми. ... селски пътища без асвалт.
            Чувал съм, че сузукитата са добри машини. Допадат ми Сузуки Витара и Сузуки Джимни.
            ...
            - Да е 4х4 с възможност за блокаж
            - Да е до 100 конски сили


            Поздрави
            Здравей , колега .
            Разполагам със идеалното нещо - опит от три поредни години .(не се продава) .
            Абзаца за блокажа - не е в съответствие - както казаха колегите - до сега Шкода е вършила работа - сега и мераци за по-проходимо от москвич.
            Нормална Нива би ти свършила работа ако имаш канал , инструменти и техническа подготовка за постоянно обслужване.
            Не се нахвърляй на Джимнито, ако няма да катериш баири в 90% от пробега - на шосето е умрял кон и много дразни.
            За Витарата - да .
            Лошо няма - винаги трябва да се върви напред .
            Търси БЕЗ РЪЖДА . Ако намериш обади ми се на лични - ако нея вземеш ти аз съм кандидат.

            Коментар


            • #7
              От: Малък джип до 5000-6000

              Защо да не е Джимнито? Трябва бъдещия шофьор да се качи в едно такова и сам да прецени дали му е удобно. Освен мотора 1,3, има и с 1,5 dCI на Рено, който хич не е лош мотор и му осигурява прилична динамика. Иначе вариянт е Гранд Витара къса база с мотор 1,6 16V

              И аз да кажа - най-важното е БЕЗ РЪЖДА, отдолу да не е обработвано и мацано с нищо.

              Много новодошли във форума са чували за думата "Блокаж", но идея си нямат какво представлява, къде се намира, кога се използва и дали изобщо би им потрябвала при тяхното каране. В повечето случаи добри гуми (с подходяща шарка и размер) и наличието на раздатка с бавни, осигуряват предостатъчна проходимост.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Малък джип до 5000-6000

                Ako се кара само на задно Шкодата ше утепа по проходимост доста "джипове". При положение, че се минават по 20-тина километра на ден може да е всичко посочено. За по-дълго пътуване аз бих добавил към разглежданите и Рав-4 първа генерация. Успех в търсенето!

                П.П. Малий, пропуснах най-евтината за поддръжка джипка - Киата на Пенчо или по-точно казано - KIA Sportage I.
                Последно редактирано от коко келеша; 14-03-18, 09:51.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Малък джип до 5000-6000

                  Първоначално публикуван от jovito Преглед на мнение
                  Блокаж на диференциала - ако съм се изразил правилно (при затъване да не върти само едното колело, а четирите заедно). ...
                  За да се въртят и четирите колела ти трябват таман 3 блокажа - на двата моста и на междуосовия диференциал в раздатката. Много малко джипове изобщо имат такива фабрично. Между тях малки няма.
                  За посочената употреба обаче блокажи едва ли ще са необходими.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък джип до 5000-6000

                    Аз също съм мъчил две Шкоди по черно, та и двете останаха без ребра по картера! Гледай да вземеш нещо което има бавни скорости щом ще тегли ремарке.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък джип до 5000-6000

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      За да се въртят и четирите колела ти трябват таман 3 блокажа - на двата моста и на междуосовия диференциал в раздатката. Много малко джипове изобщо имат такива фабрично. Между тях малки няма.
                      За посочената употреба обаче блокажи едва ли ще са необходими.
                      Все пак не вика блокаж на хъбовете, което е добре. Че не му трябва такова нещо е отделна тема.
                      Аз освен г463 и тлк80 с три блокажа не знам. Чудесни коли, но и на двете рамата е от платина съдейки по цените.

                      Може да се погледне и самурай дизел. Много добра комбинация
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък джип до 5000-6000

                        Витара е твоята кола. Свестни гуми и си готов. Има и бавни и газ носи за по-евтинко.
                        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък джип до 5000-6000

                          Здравейте,
                          Благодаря за отговорите на всички. Джипа няма да е основен автомобил, ще бъде използван основно за селска работа (баща ми е любител на овошите и си има градина) Май и аз се насочвам към Витара, че има по-голям избор. Конкретни двигатели които са добри?
                          Всички Витари ли имат бавни скорости?
                          Как стои въпроса с дизелите?
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малък джип до 5000-6000

                            Приемливо здрав сандък и лесен за обслужване е Ферозата. Само не е за много едри хора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малък джип до 5000-6000

                              Първоначално публикуван от jovito Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              Благодаря за отговорите на всички. Джипа няма да е основен автомобил, ще бъде използван основно за селска работа (баща ми е любител на овошите и си има градина) Май и аз се насочвам към Витара, че има по-голям избор. Конкретни двигатели които са добри?
                              Всички Витари ли имат бавни скорости?
                              Как стои въпроса с дизелите?
                              Поздрави
                              Всички имат бавни, някои имат диференциал с ограничено приплъзване отзад. Бензиновите са 1.6- 8 и 16 клапанови, най-масови и безпроблемни. Има и 2.0 четири цил., много добър и изключително рядък. Дизелът е един-2.0 РФ на Мазда. При междинките се монтират В-образни шестаци 2.0 литра,скъпи за обслужване и ремонт и общо взето проблемни. За тези пари огледай и Киа Спортидж 1-во поколение, шансът да откриеш с малко или без ръжда е голям.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X