Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

    Привет колеги,

    Предварително се извинявам ако е писано вече по темата.

    Та така, много сериозно съм се спрял на такава машинка (избирам кола от 5 години и ми писна вече ). А Черокито ми хареса защото е високо масивно, изглежда модерно и ми се иска да е автомат.
    Колата ще се кара предимно градско (Софийско) и по-магистрала (като офф-роуд походчетата не са изключени).

    Та въпросите ми относно Черокито са като обслужване и подръжка дали можете да кажете нещо от личен опит?

    И като цяло впечетления от колата за градско/извън градско шофиране. Силни и слаби страни и т.н.

    Също така много бих се радвал ако препоръчате сервиз в София в който може да се провери преди закупуване и евентуално обслужи джипа както и цени на първоначално обслужване


    Много Ви благодаря предварително

    Поздрави,
    Алекс

  • #2
    От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

    За софийско градско не бих взел 2.8 дизел освен ако не пътуваш само по околовръстното, но вече и там има тапи. Бензин с газов инжекцион, за да повлияеш поне малко върху финансовата част на нещата. Естествено, това е поглед от моята камбанария - 10 и повече лева по-малко на 100 километра за мен са от значение.

    П.П. Адекватен оглед преди покупка при дедо Владо в Костинброд евентуално.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      П.П. Адекватен оглед преди покупка при дедо Владо в Костинброд евентуално.
      И първоначално обслужване пак при него. Координати на дядо Владо и телефон: 0877 17 07 27
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

        Благодаря за отговорите. Определено ще имам в предвид тозинсервиз.
        Дали може да минкажете повече за колата като цяло.
        + и - би било много полезно.

        Мерси

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

          Закупих моя през м.октомври 2017-та. Веднага се сблъсках с невъзможността да бъде обслужен в сервиз в града (Стара Загора) - всички ми вдигат червен картон за Jeep. По тая причина все още съм със стария ангренаж и ремъци. В София няма да имаш проблеми - Еди и Дядо Владо са ти под ръка.
          Лично за мен - (с уговорката, че ми е първото 4х4 и първия джип изобщо) - градско си гори - 16-17 нормално 2х4 и 19-20 4х4. Извънградско ми падна до 8,5 на магистралата, но съм го пробвал само веднъж до Пловдив, щото свали маслото от максимума до минимума
          Като автомобил - харесва ми идеята за всичко в него, сравнително къса база, ръчно превключване на режимите, хубав автоматик, двигателят е с добра мощност (поне за мен). Поне моят Liberty Limited има достатъчно екстри и всичко си му работи. Зимата не ми създаде проблеми, предвид падналия сняг и кофти изкачванията, където живея. Пробвах го и на Бузлуджа в сняг. Върви си.
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

            Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
            Извънградско ми падна до 8,5 на магистралата, но съм го пробвал само веднъж...
            Абсурд.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Абсурд.
              Така казваш на всички, споделящи разхода за твоя модел. А не ти ли идва на ум, че може би ТИ СИ ПРЕЦАКАН С НЕНОРМАЛНО ХАРЧЕЩ екземпляр?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

                Не мисля. Посоченият разход в градски условия е достоверен.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

                  Както посочих в друга тема, разходът засякох по бордкомпютър на магистрала, автопилот на 125 км/ч, от точка А до точка Б за около 30 км. Участък Стара Загора-Пловдив. Дали е абсурд не знам, вярвам на каквото виждам.
                  JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ... А не ти ли идва на ум, че може би ТИ СИ ПРЕЦАКАН С НЕНОРМАЛНО ХАРЧЕЩ екземпляр?
                    Не, не е прецакан, щото виж подчертаното отдолу:



                    Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                    Както посочих в друга тема, разходът засякох по бордкомпютър на магистрала, автопилот на 125 км/ч, от точка А до точка Б за около 30 км. Участък Стара Загора-Пловдив. Дали е абсурд не знам, вярвам на каквото виждам.
                    Засичаш разход за 30 км?!? Сериозно? Пък да знаеш 4-литровия бензин на Гранд Чероки може и под 3-4/100 да докара ... по надолнище, за малко. Ама го виждаш на дисплея.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

                      Какво чудно? Исках да знам как гори при нормално равномерно шофиране извън града. Това за нанадолнищата го намирам за сериозно само ако не си пътувал в този участък на магистралата
                      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за Jeep Cherokee 2.8 CRD

                        Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                        Какво чудно? Исках да знам как гори при нормално равномерно шофиране извън града. Това за нанадолнищата го намирам за сериозно само ако не си пътувал в този участък на магистралата
                        Чудното е, че представяш като меродавно за среден разход показание, което е отчетено еднократно на много къс участък. Да, сигурно това ти е излязло да дисплея, само че такива данни просто не са представителни, освен ако колата не се кара само по този 30-км участък. Със същата убеденост мога да ти твърдя, колата ми може да гори и 1-2-3-4/100, защото в един момент съм видял (за някакво кратко време) такова показание на дисплея.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X