Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Здравеите,някои може ли да ми каже как да направя километража да показва в километри вместо в мили, става въпрос за броячите не за скоростомера

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      manom
      Утвърден участник


      РегистрацияJun 2007МястоБургасПубликации99 Точки (при гласуване)7

      До: Suzuki DRZ400

      Може да се промени като натиснеш бутона select и го задържиш за няколко секунди и прехвърля скоростомера от мили в км
      XR600R-96

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Да скоростомера го прехвърля със селект но брояча отдолу остава в мили

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Търся запазено Suzuki DRZ ако някои знае такова моля помагаите.Благодаря.

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от -penata- Преглед на мнение
            Да скоростомера го прехвърля със селект но брояча отдолу остава в мили
            Здрасти колега. Вече си разбрал, как се прехвърля скоростомера на ДРЗ-та от мили в километри, но това не важи за брояча на мерните единици. Там те си остават в мили и подобно на мен, ще ти се налага да си ги пресмяташ допълнително в километри Всичко е въпрос на навик и бързо ще му свикнеш
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
              Здрасти колега. Вече си разбрал, как се прехвърля скоростомера на ДРЗ-та от мили в километри, но това не важи за брояча на мерните единици. Там те си остават в мили и подобно на мен, ще ти се налага да си ги пресмяташ допълнително в километри Всичко е въпрос на навик и бързо ще му свикнеш
              Благодаря колега

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Приятели, според вас какво му има на моя хубавец че гори 8-9/100 и то при каране повече на асфалт отколкото в гора? Зъбаците му ги смених скоро с оригиналните размери (15/44), карбуратора също е оригинален (Микуни, 36-ца) и не съм го отварял да погледна вътре, свеща е на 1700км. Пали си и си върви нормално, само че навсякъде чета че на хората им гори по 4-5/100км пък моя нещо много жаден ми се вижда :-)

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от Arai Преглед на мнение
                  Приятели, според вас какво му има на моя хубавец че гори 8-9/100 и то при каране повече на асфалт отколкото в гора? Зъбаците му ги смених скоро с оригиналните размери (15/44), карбуратора също е оригинален (Микуни, 36-ца) и не съм го отварял да погледна вътре, свеща е на 1700км. Пали си и си върви нормално, само че навсякъде чета че на хората им гори по 4-5/100км пък моя нещо много жаден ми се вижда :-)

                  Колега да не ти показва в мили километража,защото и моя гореше 10 докато разбера,че броячите ми са в мили

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    ее, не не, другаде е проблема :-) Аз си мисля за реглаж на карбуратора ама все се сещам за оная приказка "когато нещо работи, не го ремонтирай", а мотора наистина си работи чудесно...

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Макар и малко късно, но нека да пиша какво стана с обтегача. Сменихме го сравнително лесно, благодарение на получената информация от колегите Пешо и Иво. Когато пробвах за състоянието на ангренажната верига, се молих обтегача да не влезе, като "кокал у тенджера" и резултата беше добър. Ето снимки да видите, какво разстояние остава при разпънат обтегач.
                      P.S. Снимките са малко кофти, защото са снимани с телефона, но пак се придобива някаква представа
                      Прикачени файлове
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        И кво се оказва - в тая тема няма един човек когото да питаш и да разбира от мотори така ли?

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Още мноооого каране ще види този ДРЗ с тази верига
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                            Още мноооого каране ще види този ДРЗ с тази верига
                            И аз на това се надявам, благодаря
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Приятели, след като се похвалих тук че мотора си върви много добре, май дявола ме чу... По време на движение оня ден започна да се чува силно метално тракане и хрупане в лявата част на двигателя, под стартера. Помислих си че съм изронил някое зъбно колело в скоростната кутия защото звучеше наистина зле. След като се прибрах го отворих и не можах да повярвам - два от болтовете които държат ротора на генератора се бяха скъсали и главите им бяха направили статора с намотките на салата. Сега съм си поръчал нов, по-мощен статор (250W) за 70лв от eBay и нови болтове. След ровене по форуми се оказа че проблема е често срещан и се дължи на саморазвиването на тези 6 болта, а всичкото главоболие може да се спести като се отвият болтовете (и на ротора и на статора) и се намажат с осигурител за резби (аз си купих ето такъв за 12лв) Съветвам ви да си я направите профилактично тази процедура за да не страдате като мен. Цялата операция е сравнително лесна като единствената трудност е свалянето на ротора, тъй като е набит на вала с конус и трябва специално приспособление което пък се оказа че струва някакви си 80лв... След обиколка по магазините намерих една голяма скоба за вадене на лагери за 17лв която ще ми свърши работа. Тук слагам един линк към тема, в която цялата операция е описана подробно със снимки. Успешен сезон на всички и безаварийно
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • Stanislaw1995
                                Stanislaw1995 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Здравей, имаш ли идея откъде мога да намеря статор и да не чакам 15 дни доставка

                              • the slow heart
                                the slow heart коментира
                                Редактиране на коментар
                                От немския ибей идват понякога и за седмица.

                            • От: Suzuki DRZ400

                              Първоначално публикуван от Arai Преглед на мнение
                              Приятели, след като се похвалих тук че мотора си върви много добре, май дявола ме чу... По време на движение оня ден започна да се чува силно метално тракане и хрупане в лявата част на двигателя, под стартера. Помислих си че съм изронил някое зъбно колело в скоростната кутия защото звучеше наистина зле. След като се прибрах го отворих и не можах да повярвам - два от болтовете които държат ротора на генератора се бяха скъсали и главите им бяха направили статора с намотките на салата. Сега съм си поръчал нов, по-мощен статор (250W) за 70лв от eBay и нови болтове. След ровене по форуми се оказа че проблема е често срещан и се дължи на саморазвиването на тези 6 болта, а всичкото главоболие може да се спести като се отвият болтовете (и на ротора и на статора) и се намажат с осигурител за резби (аз си купих ето такъв за 12лв) Съветвам ви да си я направите профилактично тази процедура за да не страдате като мен. Цялата операция е сравнително лесна като единствената трудност е свалянето на ротора, тъй като е набит на вала с конус и трябва специално приспособление което пък се оказа че струва някакви си 80лв... След обиколка по магазините намерих една голяма скоба за вадене на лагери за 17лв която ще ми свърши работа. Тук слагам един линк към тема, в която цялата операция е описана подробно със снимки. Успешен сезон на всички и безаварийно
                              Туй го знам от личен опит,моята звезда стана на кайма!Само че не се скъсаха глави,а направо си падна цял болт!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01388.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5581004П.п Тук проблема си беше изцяло по моя вина,след монтаж на ротора не сложих осигурител за резби!
                              Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 20-04-14, 18:54.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X