Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Сега нещо ми бягат подробностите, но мисля, че не бива да потъва повече от 10-тина сантиметра.
    Нещо не те разбирам?
    Имаш предвид, че окачването не бива да потъва повече от 10см?
    Т.е. твърдиш че останалите 20см от хода трябва да останат неизползваеми??

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
      Привет. Преди няма и седмица купих Сузукито на колегата Професионалиста. Моторчето е у-ни-кал-но!!! Обаче аз съм си аматьор, пълен при това. И така днес беше доста по-топло и реших, ако не друго поне да го запаля, да му чуя гласеца, че едвам издържам (без екипировка не ми се рискува). С паленето видях зор, но горе-долу му схванах цаката (с цената на рана по крака - мотора е само с кик стартер). Но след като запалих поработи на смукач не много дълго време и върнах смукача вследствие, на което двигателя изгасна. После го запалих пак, но дори и на смукач, след като поработи около минута и несхто изгасна. Смукача беше дръпнат. Аз ли не правя нещо както трябва или му е студено?
      ...чак сега намерих темата,за което се извинявам.В началото,докато свикна с паленето на този звяр около месец куцах с десния крак,сериозен съм напълно.Относно самото първоначално палене колега,натискам декомпресора,ритам няколко пъти на празно,опъвам смукача/...горното копче на карбуратора/ и със вече освободен декомпресор ритам юнашката/първоначално го оставях мотора на пачия крак и така ритах,за по-голяма сила/,без никакво газ,много е важно, найстина.Пали винаги бързо.Оставям го на смукач около няколко минути,връщам го и ...така.Увурявам те,че просто не си добил навик,горенаписаното е истина!Всичко ще дойде със опита...Успех отново колега и питай за всичко,което не ти е ясно,не се срамувай.
      HUSGVARNA 630 SMR
      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
        Нещо не те разбирам?
        Имаш предвид, че окачването не бива да потъва повече от 10см?
        Т.е. твърдиш че останалите 20см от хода трябва да останат неизползваеми??
        По-скоро предполагам има предвид разликата между разтоварено окачване (мотора без водач и на стойка) и леко натоварено окачване (когато водача се качи на мотоциклета и мотора не е на стойка)
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          ...пропуснах-найстина наличието на гориво в резервоара и правилното боравене с кранчето на горивото е доста важно.Следи надписите върху периферията на кранчето докато свикнеш със работното,резервата и спряно положение.
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Нещо не те разбирам?
            Имаш предвид, че окачването не бива да потъва повече от 10см?
            Т.е. твърдиш че останалите 20см от хода трябва да останат неизползваеми??
            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
            По-скоро предполагам има предвид разликата между разтоварено окачване (мотора без водач и на стойка) и леко натоварено окачване (когато водача се качи на мотоциклета и мотора не е на стойка)
            Изразих се зле... това, което исках да напиша е че ако мотора ти е висок 102 см (от земята до върха на задният калник - мерено отвесно) без ти да си отгоре му, то когато се качиш на него с пълна екипировка то окачването трябва да потъне с около 10 сантиметра до 92-90 в зависимост на това за какъв терен е предвидено. Колегата HD е пообяснил поста ми

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Благодаря за отговорите. Мотора толкова много ме кефи, че даже след като се прибирам от работа минавам през гаржа да го погледам и да му с кефя. Вече имам ранички по крака, щото първия път като го запалих го гледам и се кефя, и забравих да си отместя крака... еххехе, вече съм бърз. Що се отнася до кранчето на бензина, не забравям да го пусна, виж един - два пъти се връщах до гаража, защото бях забравил да го спра , ама аз и скутера си го оставям по цяла нощ с ключа на него, докато съм на гости някъде... )) Само ми е чудно Resеrve-то за какво е? Ще го пробвам пак, то не че не пали, пали си и още как, направо пее, само дето като запали и е на смукач гасне след малко, така както си е дръпнат смукача. Ето подробно какво съм правил досега в последовстелност - 1. Пускам бензина. 2. Дърпам смукача. 3. Натискам декомпресора 4. Ритвам манивелата 1-2 пъти до средата или 3/4 от хода й /нещо такова прочетох във форума, но за друг мотор и гледах нещо подобно в Ютюб, пак за друг мотор/ там някъде се усеща леко втърдяване. 4. След като направя това, което съм описал в т.3 манивелата се втърдява вече доста по нагоре и доста по здраво и вече ритам силно. Мотора пали и почва да "пее", а аз го слушам само чакам да стане по-топло Иначе мотора е като чисто нов едва ли не и съм много доволен.

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Res на кранчето с две думи ти е резерва на гориво в резервоара.При дрз е 2л.ако не се лъжа.Когато кранчето на бензина ти е на On си ок и си караш.Примерно бензина свършва и включваш на резерва,за да се прибереш.Та това е....общо казано.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Някой може ли да ми даде някаква информация за това.
                  Прикачени файлове
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Леле-леле, колко съм зле. Оказа се, че бензина явно е в резервата. Врътнах кранчето на Res. и вече не гасне. Е, вярно, че изгасна след като му върнах смукача, но не го изчаках достатъчно.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                      Благодаря за отговорите. Мотора толкова много ме кефи, че даже след като се прибирам от работа минавам през гаржа да го погледам и да му с кефя. Вече имам ранички по крака, щото първия път като го запалих го гледам и се кефя, и забравих да си отместя крака... еххехе, вече съм бърз. Що се отнася до кранчето на бензина, не забравям да го пусна, виж един - два пъти се връщах до гаража, защото бях забравил да го спра , ама аз и скутера си го оставям по цяла нощ с ключа на него, докато съм на гости някъде... )) Само ми е чудно Resеrve-то за какво е? Ще го пробвам пак, то не че не пали, пали си и още как, направо пее, само дето като запали и е на смукач гасне след малко, така както си е дръпнат смукача. Ето подробно какво съм правил досега в последовстелност - 1. Пускам бензина. 2. Дърпам смукача. 3. Натискам декомпресора 4. Ритвам манивелата 1-2 пъти до средата или 3/4 от хода й /нещо такова прочетох във форума, но за друг мотор и гледах нещо подобно в Ютюб, пак за друг мотор/ там някъде се усеща леко втърдяване. 4. След като направя това, което съм описал в т.3 манивелата се втърдява вече доста по нагоре и доста по здраво и вече ритам силно. Мотора пали и почва да "пее", а аз го слушам само чакам да стане по-топло Иначе мотора е като чисто нов едва ли не и съм много доволен.
                      Бензина не го спирай,ако искаш карбураторът ти да работи както трябва дълго време. И като палиш с манивелата не си отмествай крака, защото тя се връща грозно и удря лошо. Манивелата се рита рязко,до долу(докато опре до стъпенката), като използваш тежеста на цялото си тяло. Запомни: палиш ли мотора си със страх да не те ритне и бързаш да си дръпнеш крака- вероятноста да се нараниш се увеличава многократно.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Някой може ли да ми даде някаква информация за това.
                        Английско виждане за DRZ400 с кофти окачване
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                          Някой може ли да ми даде някаква информация за това.
                          Пачароз това като го гледам май е без линкове отзад...
                          Ти си прави изводите.

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                            Пачароз това като го гледам май е без линкове отзад...
                            Ти си прави изводите.

                            Аз го разучех 52 коня 118 килогрома.Това ми стигаше .

                            Благодаря все пак.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Нали знаеш - силата без контрол е нищо. Няма ли читаво окачване нищо не става от тоя мотор.

                              Ама това можеш да го разбереш само с тестване, така че... отивай на место да го видиш
                              всичко останало са празни приказки.

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                                Нали знаеш - силата без контрол е нищо. Няма ли читаво окачване нищо не става от тоя мотор.

                                Ама това можеш да го разбереш само с тестване, така че... отивай на место да го видиш
                                всичко останало са празни приказки.
                                В сряда ще го видя.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X