Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оригинални диференциали!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оригинални диференциали!

    Рядко се оплаквам от менте части, вече съм свикнал с тях и не ми прави впечатление, но тука вече трябва да си излея!
    Миналата година март месец завърших основен ремонт на кутия+диференциал на Болгар, моя диференциал беше перфектен, но заради лош пиньон решавам да сменя и короната, но когато свалих дифа шийката на дифа за лагер беше счупена и лагера си падна с нея. Тука вече започна филма:
    Купувам си нов корпус на диференциала, който по спомен беше над 250лв, от там после разбрах че дифовете била два модела, а моя е стария и съответно моите сателити не могат да се ползват за новия модел. Налага се да купувам карантиите вътре, решавам да сменя всичко с ново което е около 300лв.
    Всичко се монтира и разбирам че дифа е крив, шийките на лагерите не са на съосие с короната и короната 'бие'(не, не е набита криво), до тука горе долу все още сме на вълна 'нормално е - просто дефектен'. Всичко се сваля, разглобява и корпуса на дифа се връща в магазина, като няма да споменавам колко труд и време е заминавал в този период при набиване на корони, правене на хлабини, закачане на стругове и т.н. докато разбера, че закачен на два центъра на струг дифа е по-КРИВ и от най-кривата свекърва.
    Малко перипети в магазина и с зор ми заменят дифа с друг, който за щастие не беше крив. Свалям карантиите, слагам ги на новия корпус, набиват се пак корони, правят се хлабините около 0,3, отделно нови конусни лагери, нов кух ляв вал..... и след целия монтаж и всичко когато е готово при въртене на дифа установявам, че шайбите на сателитите(зад сателитите има стоманени шайби) 'дрънкат', понеже вътре в самия диф има луфт - сателитите имаха около 0.5см ход напред-назад по кръстатката, съответно шайбите зад тях дрънкат.
    Тогава си казах, ако ще и френски да говорят сателитите всичко се монтира, кабини, мабини и газ до долу. Докато миналата есен след оранта реших да чистя магнитите и виждам залепнали начупени парчета от тези стоманени шайби зад сателитите. За тези които не са виждали диф на болгар, тези шайби си стоят на определено 'легло' и не се въртят, но когато сателита мръдне напред с 0.5см те излизат също напред и започват да се въртят заедно със сателита и вече не могат да си влязат на мястото - чупят им се ръбовете, това го разбрах наскоро.
    Вече ми идваше да счупя някоя планета със сателит в на някой главата, макар че все още не знам къде е проблема, си го мислих през целия път на вдигане на кабина, сваляне на резервоари, изваждане на полуоски, големите бордови, спрачки, мирачки и накрая грозния диференциал.
    Диференциала се отваря отново и виждам че през сателити-планети са преминали парченца от стоманените шаиби - налага се отново смяната на всичко без кръстатката.
    След смяната, забелезах че няма никаква разлика и отново сателити си ходят напред-назад с поне 0.5см(не милиметра). Минаха ми всякакви идеи дори мислех да слагам втулки ПРЕД сателитите за да не могат да отиват напред, а сателита да стои назад и съответно зад него шаибите да не излизат от мястото си.
    Някак си обаче се ядосах и реших да не правя нищо, а занесох целия диф на сервиз, понеже вътре няма нищо за регулиране в сателитите и планетите ми беше интересно какво му има!
    Не след дълго разбрах от сервиза, че корпуса е ДЕФЕКТЕН - втория корпус отново е дефектен. Тоя диф е прав и няма биене, обаче ВЪТРЕ е стругован малко по-дълбоко, следователно планетите лежат малко по-далеч от сателитите и сателитите остават хлабави и мърдат напред-назад. Според човек от сервиза това е рециклиран корпус на диф и вътре където лежи планетата е 'челосван', тоест е отнето за да изглежда като нов, но когато се отнеме от там съответно планетите потъват по-надолу! Другия вариант според тях е да са го 'изтървали' т.е. са го направили без да искат малко по-дълбок.
    Искам да ви кажа, че тези два дефектикорпуса не съм ги вземал от гаражи, а от сериозна фирма която продава сините трактори, няма да и казвам името ама започва с име Ани. Видимо дифовете бяха със стара грес, имаха си щампите и според фирмата са оригинални от Беларус.
    ОТНОВО си закупих корпус, този път за 320лв от друг магазин, включелно нови сателити, шаиби и т.н.. и той.. няма проблеми! Искам да ви кажа, че аз вече съм тотално изненадан от това какви боклуци има по фирмите, от чужбина лъжат нашите фирми или нашите фирми лъжат нас, но тоя труд и време струва 3 пъти повече пари от дифа.

  • #2
    От: Оригинални диференциали!

    Аз разчитам само на една доказана фирма започва с Беларус Агро.... гр.Плевен
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:belarus-agro.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5783670 от там съм купувал много части и всички оригинални.
    Понеже ценя труда и времето си.....

    Коментар


    • #3
      От: Оригинални диференциали!

      И аз съм купувал дефектни части от тях. Също така се продават и доста ментета за западни трактори, имайте си едно наум.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #4
        От: Оригинални диференциали!

        Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
        Аз разчитам само на една доказана фирма започва с Беларус Агро.... гр.Плевен
        [ATTACH=CONFIG]950564[/ATTACH] от там съм купувал много части и всички оригинални.
        Понеже ценя труда и времето си.....
        Това не е ли в "Сторгозия" и срещу ТХВП-то!?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Оригинални диференциали!

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Това не е ли в "Сторгозия" и срещу ТХВП-то!?
          Пътя за Метро . Точно преди Метро откъм града.


          TT
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Оригинални диференциали!

            Колега при нас продавача не го интересува какво продава стига да има печалба.При мен се случи нещо друго не е дефеференциал,а оста носеща главината на предното колело на Т-25. Оригиналната беше отливка и после обработена,но паради съборена семерина вътрешния лагер се замърсява и превърта върху оста,съответно купуваме нова ос/не присъствах на монтажа/ и само след десетина метра в бразда се счупва. Изненадата беше доста голяма след демонтажа-плоча с заварена ос към нея крайно неграмотно/почти липсваше заварка/,вкопаване от около 10мм. в плочата,а бе направо пълно безумие.В същото време търговеца се кълне,че всичко при него е оригинал-представям си при това положение какви са му ментетата.Какво би станало ако машината правеше транспорт и колелото се откъсне при скорост.
            Ето и снимки от злополучната"оригинална" част.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010097.JPG
Прегледи:1
Размер:1.02 МБ
ID:5783674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010098.JPG
Прегледи:1
Размер:961.6 КБ
ID:5783675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010099.JPG
Прегледи:1
Размер:825.2 КБ
ID:5783676Зачистената част отпред на оста е била заварката,но не на всякъде.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010100.JPG
Прегледи:1
Размер:904.1 КБ
ID:5783683Тук даже са поставени инициали някакви може би на производителя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010096.JPG
Прегледи:1
Размер:871.0 КБ
ID:5783691
            Произвелия тази част или е напълно технически неграмотен или пълен идиот.Тези които са го купили от него хич не са се интересували от техническата годност на детайла,а може би от ниската цена.
            И как тогава да се разбира професията продавач консултант.

            Господ с право е изгонил търговците от божия храм.

            Дано да съм запазил един вал с закрепване на шайба чрез щифт по средата на вала и там безумие.Ако е още налична ще вдигна снимки и на нея.

            Коментар


            • #7
              От: Оригинални диференциали!

              То си пише GMP
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #8
                От: Оригинални диференциали!

                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                Пътя за Метро . Точно преди Метро откъм града.


                TT
                Точно там е!

                Коментар


                • #9
                  От: Оригинални диференциали!

                  Преди време бях на зор и купих от кварталния магазин цилиндър Ц100/200 син на цвят .....протече на втория ден като изтрих боята от 1972 г сделано СССР - Украински рециклиран боклук

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оригинални диференциали!

                    Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                    Преди време бях на зор и купих от кварталния магазин цилиндър Ц100/200 син на цвят .....протече на втория ден като изтрих боята от 1972 г сделано СССР - Украински рециклиран боклук
                    Хо-хо. Аз имах същия проблем, имах от тия брани БД нещо си там с крилата. Дърпам си я аз и по едно време цилиндъра за разпадна ( та отиде и бая масло от трактора). Вече на зор съм и отивам в уш "оригинални руски части" и прочие. Купувам, слагам, правя три бразди и цилиндъра лейка. От там го свалих, отидох на скандал, дадоха ми друг - вторият изкара няколко дена и пак греда. Не се занимавах вече да връщам, дадох го за ремонт, оказа се, че е рециклиран и като е престъргвано кухото тяло е направено с няколко десети по-тънко и гумичките не оплътняват добре. Направих ново долнище на пръта и тръгна, поработи още малко и се изкриви от многото зор на браната. От тогава нямам руски инвентар и техника и ми е добре

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оригинални диференциали!

                      Моето скромно лично мнение е ,че за ситуацията са виновни само и единствено търговците у нас ,които било ани,интер и всякави други аз за кратко наричам - изроди. Онзи ден се стопи оригиналната ключ маса на Холанда ми - в интер ключмасата е 170 лева без ДДС , същата ключ маса в яда си я намерих в ebay за 10 долара до 18 долара в зависимост от стартовият ток и постоянният ток. В няколко български сайта за моторни лодки / води се ключ маса за яхти защото е много хубаво влагоизолирана/ се продава същата ключ маса за 32 до 40 лева в зависимост от тока.Къде са 32 лева къде са 170....... В момента сложих магнетронска за 20 лева от беларус докато ми дойде оригиналната от яхтеният сайт. Скъклото го пръскнах с торачката - турското стъкло от Serko Turkay е отишло до германия и се е върнало при мен ,щот що пък да не... за скромните 200 кинта. В Одрин съм убеден ,че е 50 лева ама просто нямах физическото време да ида до там - пътните ми до там са 50 лева. Стъклото на сигналната лампа турско в одрин е 10 лева ,цялата лампа е 50 лева. В интера е 120 без ДДС. Това от една страна с западно/турската дружба. Що се отнася до руско-китайската дружба - там манджата е страшна. Главана на болгара ни се оказа китайска - ще видим колко ще кара ,засега болгара стои и ремонта е в застой ,че правим едни машини. Но всичко ,ако не е всичко то 95% от частите представяни за руски или украйнски или латвийски и прочие са китайски. Купувахме едни чисто нови украйнски цилиндри от украйна - единият при 10-тото отваряне на крилото на култиватора протече.И аз тази машина я продавам на клиент и малко меко казано тъпо става. Чисто нов това говорим.... Сега пак минах на казанлъшки.Най-тъжното е ,че има и една машина в селото ми правена от нас с турски цилиндър ,който в турция ми го изработиха за 5 дена за 400 лева / украинският е също толкова/ лазерно гравиран - въобще много хубава изработка - 3 години не е протекъл или гъкнал.... Та да се върна на първоначалното ми може би крайно мнение ,но търговците за мен са виновните в случая ,защото са напълно наясно какво купуват и от къде и за колко. За качествени части за болгара се сещам за две фирми - дис-1 в пловдив и людмил луканов в софия. И при двете са ми показвали китайските ментата ги имат за мостри имат и оригиналното. Наскоро появилият се сайт /даже са два в едно й също село/ специализиран в части за болгар продава китайски бутала за Д-240. От там нататък какво да говорим за останалите части.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оригинални диференциали!

                        Не се срамувайте да им пишете имената,добре е да се знае кой продава ментета,както и под какви марки ги продават.
                        https://www.youtube.com/watch?v=yERp4aRfkZs
                        В youtube има клипчета,които показват добре замаскираните ментета и рециклираните части.Впрочем в рециклирането няма нищо лошо,стига да не се прави на детайли като хидравлични помпи,които не могат да се рециклират,а просто се замазва положението.Преди 2 години го ядох с "нов" разпределител от Анимекс.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оригинални диференциали!

                          По принцип видиш ли синя и червена боя на помпа или разпределител...значи не е оригинално а е украинско менте.
                          Р-80 си купих оригинален произведен в Беларус
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_02_20160707T213221-144.jpg
Прегледи:1
Размер:33.7 КБ
ID:5783859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_02_20160707T213221-151.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5783860
                          Потапят ги в боя да скрият следите (понеже 90% са рециклирани)
                          Също и помпата за управлението НШ-16 ...имам три червени боклука всяка изкара по година....
                          сега съм с помпа от Казанлък по италиански лиценз.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Оригинални диференциали!

                            Което ми напомня че скоро си купих нова НШ10 понеже сложих цилиндър,добре че си запазих старата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038383135.jpg
Прегледи:1
Размер:18.5 КБ
ID:5783864Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038383156.jpg
Прегледи:1
Размер:233.6 КБ
ID:5783865
                            Според кутийката е хидросила,но като гледам при теб какво се е случило,мисля че след 1 година просто ще си върна оригиналната 30 годишна помпа.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Оригинални диференциали!

                              Да това е менте помпа (червената)
                              Следи нивото на маслото на двигателя ....ако забележиш че се е покачило ...сменяш помпата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X