Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оригинални диференциали!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оригинални диференциали!

    https://www.youtube.com/watch?v=z35SqYUNikY
    А бях гледал този клип преди това,кутийката беше запечатана и по всичко отговаря на казаното в клипа.Като тръгнах да сменям старата помпа(да си е.а простата тиква защо тръгнах да я сменям) веднага ми направи впечатление,че новата е почти двойно по-лека.

    Коментар


    • #17
      От: Оригинални диференциали!

      Друго нещо е цената ....не може една оригинална помпа да е 40-45лв. .......моята от завода в Казанлък беше 160лв.

      Коментар


      • #18
        От: Оригинални диференциали!

        Ох като знам, че за маааалко да си купя разпределител от тези сините. Моя съм го свалял 2-3 пъти все нещо протичаше и последно дето ми направи проблем - включваш на плаващо и веднага изключва. Направо бях пред магазина викам вземай нов не му мисли и работата ще заспи.
        Заядох се викам - няма, тея сините не ми харесаха и тука ремонт ще се прави, взех му нов клапан отворих го целия и разбрах че има за натягане. Който не знае като мен, вече да знае че се натяга вътре всяка секция отделно и в момента трудно изключва от плаващо. Аз пък дето сърбах попарата един ден цял ден държах лоста на плаващо реших да не рискувам и натегнах до край, сега трудно изключва, но не ми се сваля пак и карам така. Та да не го хваля де, но вече 1 година няма проблеми не тече и работи добре.
        Аз нямам нищо против менте или рециклирани части, обаче като отида в магазина да ми кажат имаме за 200лв китайски имаме и за 400лв беларус и аз да си преценя какъв да взема - за мен това са истински търговци, а не тея дето се мъчат с пръдня вода да правят.
        Последно редактирано от Schamane; 18-03-18, 21:57.

        Коментар


        • #19
          От: Оригинални диференциали!

          Нещо бъркаш,във всеки плунжер има клапан регулиран на гранично налягане,ако го превиши изключва.Плаващото дередже няма нищо общо с клапаните и няма как да се изключи автоматично,трябва да ръгнеш ръчката принудително.

          P.S.Друг е въпроса ако рапределителя няма "плаващо"...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Оригинални диференциали!

            Нямам никаква идея какво правих честно казано, но накратко - главния клапан го смених без да натягам или да пипам друго. После като отворих секциите, може би на това викате 'плунжер' - тази която ми отговаряше за навеса, те иначе нали са три, другите две не съм ги пипал. Разглобих вътре съчмите, пружини, шайби, всичко. След като я измих свих пружината и навих това отгоре дето е като гайка с голяма шайба и държи пружините натегнати. Просто по спомен съм сигурен, че навих тая гайка колкото можах и сега трябва здрава ръка за да изключи от плаващо.
            Плаващо със сигурност има, както си ора започна през 10-15 мин да ми изключва от плаващо и буквално за 5-6 часа започна въобще да не държи, не се развали от раз.

            Коментар


            • #21
              От: Оригинални диференциали!

              Ясно,разхлабил ти се е болта който държи пружината и фиксатора.При това положение не заключва никаде и можеш да прегрееш системата понеже плунжера не се фиксира в неутрална позиция.Клапана който споменах е вътре във плунжера,това след като махнеш пружината и калпачето със съчмите.Това на разпределител със заключващи позиции горе и долу,на другите няма.Ако е кранов няма и плаващо и не заключва.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Оригинални диференциали!

                По-скоро, като го е натегнал по-вече и съчмата си е направила бразда в плунжера, май.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #23
                  От: Оригинални диференциали!

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Ясно,разхлабил ти се е болта който държи пружината и фиксатора.Клапана който споменах е вътре във плунжера,това след като махнеш пружината и калпачето със съчмите.Това на разпределител със заключващи позиции горе и долу,на другите няма.Ако е кранов няма и плаващо и не заключва.
                  Ще направя допълнение към това което е написал колегата Петров.
                  Клапана който е в плунжера трябва да се регулира на 110бара.Преливно предпазния клапан трябва да се регулира на 135бара.След това налягане той сработва и изключва разпределителя от позиция повдигане или спускане и ръчката се връща в неутрално положение.В него до колкото си спомням няма сачма,а нещо подобно на мини плунжер притискан от пружина и зад нея гайка с отвор през който минава маслото/това е по спомен може и да греша/. Трите сачми най-отдолу с чашката и гайката/то не е точно гайка/ за която спомена колегата,че е навивал фиксират плунжера в определена позиция,а пружината дето е към тях помага плунжера да се връща в неутрално положение след като сработи клапана в плунжера.За да се връща плунжера в неутрално положение след като е бил в плаващо трябва да се е развила гайката която притиска сачмите или клапана след като не е регулиран да прави проблеми.
                  Колега ако не си бутал другите секции прехвърли маркучите на тях и провери как ще работи.Иначе така от разстояние само може да се гадае.
                  Последно редактирано от Stefan55; 19-03-18, 19:43.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X