Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Също така доказва, че е хубаво да има регулация, пък и била тя не от дата до дата , а примерно при "зимни условия", както е в цитираната Германия.
    Пък и швеците май не си сменят гумите пред блока...
    Ма никой нема забрана да си смени търкалетките пред къщи.
    Гуми се сменят на машина и баланс требе после!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Разбрахме, че си велик автомобилен пилот и за тебе законите на физиката не важат. Няма да е зле обаче законодателството да се пипне така, че при ПТП в такива условия, ако причинителят не е с подходящи гуми, застрахователят по ГО да показва комбинация от три пръста с преобладавщ среден.
      Така е при белгианците.С летни гуми в зимен сезон , при застрахователно събитие - нема покриване на щетите.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Днес - новите летните гуми са на колата балансирани при гумаджията, джантите - проверени и изправени (абе как се криви джанта, на която има гума с над 13.3см борд ? )...
        Старите зимни гуми ги оставих при гумаджията за да ги измият, проверят и балансират...
        От тук нататък навярно следващата проверка ще е при смяна на някой от комплектите гуми
        По-трудно ми е да занеса точилата до гумаджията, отколкото да си ги сменя сам
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          Стига сте викали белите мечки с тая тема, че ни изядоъ...Как я вдигне някой, така паднат два метра сняг вънка!
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Джипа, все си мисля, че има спирачки като лека кола. Като добавиш и килцата и става идеална шейна.
            Не е така !На двойно с ръчка спирането хич не е като на лека кола,доказано!Спирането на сняг и хлъзгав терен по принцип ич не е желателно да е на спирачка.Виж мотор и малко спирачка ,да и то с усет.Карането не е само спиране има и разни други особености и там двойното дори с летни гуми е с мноооого предимдства,освен рязкото завиване .Някои машини с двойно имат склоността да не слушат волана при рязко завиване.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Интересно тъпия ГТП как ще го правят на колите с ел. ръчна спирачка...

              ПС: Какво станА с летните гуми, дето преди доста страници в темата писАх, че не е добре да се сменят преди 01.04???
              Оня ден отивам аз да сваля прословутите гуми с шипове и да взема нормални летни и гледам един **** с едно дърто БМВ 3-ка с 18-ки джанти слага летни гуми... То със зимните не моЕ да мръдне, па представям си с летни...
              Вчера по светофарите се чудя откъде да ги заобикалям тия ливади /сутринта беше супер направо - яко дрифт с 4х4 сите точила гребат /
              После не били изчистени пътищата... Дай да дадем милион лв да изчистим снега, който следобед ще се стопи
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Не е така !На двойно с ръчка спирането хич не е като на лека кола,доказано!Спирането на сняг и хлъзгав терен по принцип ич не е желателно да е на спирачка.Виж мотор и малко спирачка ,да и то с усет.Карането не е само спиране има и разни други особености и там двойното дори с летни гуми е с мноооого предимдства,освен рязкото завиване .Някои машини с двойно имат склоността да не слушат волана при рязко завиване.
                Абе ти пробвай да спеш зад автомобил със зимни гуми със някой 4x4 със летни на моторна сприрачка. Ефекта ще е поразителен и финансово неизгоден.

                Отделно, че 4x4 системи които завиват по-добре от тези на задно или предно отдавна са измислени. Парт -таймите не се от тях.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Парт тайм, динамично шофиране и асфалт са 3 различни неща... с и без сняг без значение...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Абе ти пробвай да спеш зад автомобил със зимни гуми със някой 4x4 със летни на моторна сприрачка. Ефекта ще е поразителен и финансово неизгоден.

                    Отделно, че 4x4 системи които завиват по-добре от тези на задно или предно отдавна са измислени. Парт -таймите не се от тях.
                    То си има тройна дистанция за тая работа и усет за такава въобще ,също и за скорост .Съобразяваш се с колата която караш и с гумите и да чукна на дърво за 25 години каране съм без инцидент ,с два акта и няколко фиша ,като млад шофьор.Не ставам за съвети кое ,как и защо.Щото знам .Скоро се наложи да спирам с АТ в снега при ненадейно изкочил от лява пряка ,еми на двойно ,моторна ,двойно и на импулси крачна ,спрях супер точно без никакъв риск и ексцесии ,джипа си свърши работата с това дето му дадох.Важно е зад волана кво има .Карал съм и Нива с летни Пирели преди години ,съобразяваш се с кво си и не мачкаш никой.Тия хипотетични случки дето ги даваш са за самонадеяни хора ,без опит .
                    Последно редактирано от faster; 23-03-18, 17:54.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Хубаво бавно ще караш и на голяма дистанция, ама я пробвай да спазваш дистанция по натоварен път... еле пък по някой булевард в Сф...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        ... да, на пример по "Булеварда", дето сега му викат "Цариградско".
                        Винаги се опитвам да оставям поне две-три коли аванс като винаги карам в най-бързата лента с потока, а някой голфистоаудистобеенвеист се лепва зад мен или се опитва да се навре в аванса който съм оставил.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          То си има тройна дистанция за тая работа и усет за такава въобще ,също и за скорост .Съобразяваш се с колата която караш и с гумите и да чукна на дърво за 25 години каране съм без инцидент ,с два акта и няколко фиша ,като млад шофьор.Не ставам за съвети кое ,как и защо.Щото знам .Скоро се наложи да спирам с АТ в снега при ненадейно изкочил от лява пряка ,еми на двойно ,моторна ,двойно и на импулси крачна ,спрях супер точно без никакъв риск и ексцесии ,джипа си свърши работата с това дето му дадох.Важно е зад волана кво има .Карал съм и Нива с летни Пирели преди години ,съобразяваш се с кво си и не мачкаш никой.Тия хипотетични случки дето ги даваш са за самонадеяни хора ,без опит .
                          Усет, усет, ама софийските джигити много обичат следния номер: Светофарът е червен спираш бавно и от по-далече - има две коли разстояние до предния. Внезапно през съседната лента се стрелва Голф/БМВ и с ловка маневра се навира пред теб и заковава спирачки. Спирачният ти път резко се скъсява от 10 на 2 метра. Сега си представи настилката да е мокра, а ти си с неподходящите за каране по мокър асфалт МТ гуми. Казвам само, че избягването на инцидент може да бъде и въпрос на късмет.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Усет, усет, ама софийските джигити много обичат следния номер: Светофарът е червен спираш бавно и от по-далече - има две коли разстояние до предния. Внезапно през съседната лента се стрелва Голф/БМВ и с ловка маневра се навира пред теб и заковава спирачки. Спирачният ти път резко се скъсява от 10 на 2 метра. Сега си представи настилката да е мокра, а ти си с неподходящите за каране по мокър асфалт МТ гуми. Казвам само, че избягването на инцидент може да бъде и въпрос на късмет.
                            +1

                            Тва е класика !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Усет, усет, ама софийските джигити много обичат следния номер: Светофарът е червен спираш бавно и от по-далече - има две коли разстояние до предния. Внезапно през съседната лента се стрелва Голф/БМВ и с ловка маневра се навира пред теб и заковава спирачки. Спирачният ти път резко се скъсява от 10 на 2 метра. Сега си представи настилката да е мокра, а ти си с неподходящите за каране по мокър асфалт МТ гуми. Казвам само, че избягването на инцидент може да бъде и въпрос на късмет.
                              При толкова скъсен спирачен път и супер-дупер зимни няма да спасят удара. Вместо за 10 м. както си се гласил. ще спреш за айде 7, че нали сме със зимни, и ти остават 3 метра, ма пък бембевето на 2. И ко стана пак. Зимните гуми не са чудо невероятно, физиката пак важи. Чета темата и се чудя какво е това злорадстване и заяждане, че някой си сложил летните гуми. Вчера нашето околовръстно го бяха остъргали снегорините, ама пропуснали добавката сол и пясък, беше като писта за бобслей. Е като съм със зимни гуми дай да карам като за последно. Вместо с 80-90, колкото си карам всеки ден, карах с 60. Еми пак отидох на работа. И с летни да бях, пак ще ида, ама 10-15 минути по-късно.
                              п.п.Като работих в Софийска вода, имахме само отпред зимни гуми, правехме 70 до 150 км. градско всеки ден, ми не съм умрял.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Аз също чукам на дърво и подкрепям колегата. Две петилетки карах с каквито гуми намеря изгодно. Още две и отгоре с "правилни" и свежи.
                                Винаги съм оставял по-голяма дистанция и съм се опитвал да налучкам поведението на околните и особено на агресивните и вмъкващи се. И за над 20 години нямам детайли за изчукване...

                                Понеже взех кола с ужасни зимни гуми, директно заредих летните джанти с летни гуми и ги качих. Изобщо не ме притесняват текущите снегове, при условие, че за тази кола си знам маршрутите и ако трябваше нещо планинско/стръмно, щях взема друга, все още "зимна", с вериги и лопата в багажника.
                                Изненадите винаги са възможни, но само едни зимни гуми няма как да направят чудеса. Самоконтролът и вниманието са по-важни.
                                Човек се учи докато е прост!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X