Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Май не четеш
    Мога да ги разправям и на приятелите в Балкана - като ходя за мечки си вземам пушката...
    Когато планирам пътувания за по-дълго време или по-надалеч - не сменям рано гумите.
    Когато шансът да попадна по моя маршрут на лед и сняг е пренебрежимо малък (невероятен) до настъпване на уверено лято - сменям гумите..
    Има ли шанс да се стъпи на лед и сняг - се чака
    Тъй-като не смятам, че имам шанс да стъпя на лед и сняг- смених гумите... И досега не съм стъпил на лед и сняг, а вече е над +6С...
    Което не попречи преди 3 дни един със зимни гуми да надъни съседната кола, чакаща на светофара... При сух асфалт..

    Хубаво чета аз. Смяташ, че няма шанс да стъпиш на лед и сняг, ама майката природа може друго да смята. То всеки сам решава кога да си бере ябълките и дали да ги яде зелени или не, но когато почнеш да целиш комшията с тях се наместват и разни други фактори в уравнението. Факта е, че в цяла България имаше поледици и снеговалеж последните няколко дни и освен ако не живееш в някоя екваториална част на Варна или имаш гадателски качества ще разбереш, че няма шанс да стъпиш на лед. Пренебрежимо малкия шанс също не значи "няма да се случи". И аз не очаквах Октомври в Пловдив поледица преди няколко години, ама на - строших си крака. Та в тоя ред на мисли, хубаво е да се мисли.

    И нищо не пречи наистина някой да се нацепи в нещо със зимни гуми и на сухо, но едва ли е заради гумите

    П.С. Далеч нямам за цел да се заяждам! Просто си изразявам мнението! Подчертавам, щото понякога друго излиза!
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Почнат ли да им се виждат дупетата на жените, значи е време за летни гуми!

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Нико, ами общо взето за едно и също нещо говорим... При сгрешена преценка - си носиш отговорността...
        Но не мога да приема, че тези, които са си сменили гумите или не са ги сменили - са сгрешили... Условията навсякъде са различни... Сега гледам на камерите пред един апартамент у Балкана - ами има си около 15см сняг... Дали бих сменил гумите там - как мислиш? И какво ли мислят хората за това, че съм ги сменил толкова рано, без да знаят какви са условията тук?
        Не знам за Екваториална Варна, но мога да ти пусна извадки/видео от тези дни - ако видиш някъде сняг или поледица по пътя - черпя Маршрута в работни дни ми бе Спортна Зала - 1ЕГ - ЖП Гара... Събота - Варна-Константиново-Белослав... Тогава бе най-ниска температурата на въздуха +1С, пътя бе напълно сух...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          Първоначално публикуван от Зелен Преглед на мнение
          Почнат ли да им се виждат дупетата на жените, значи е време за летни гуми!
          Напълно съм съгласен.......
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Нико, ами общо взето за едно и също нещо говорим... При сгрешена преценка - си носиш отговорността...
            Но не мога да приема, че тези, които са си сменили гумите или не са ги сменили - са сгрешили... Условията навсякъде са различни... Сега гледам на камерите пред един апартамент у Балкана - ами има си около 15см сняг... Дали бих сменил гумите там - как мислиш? И какво ли мислят хората за това, че съм ги сменил толкова рано, без да знаят какви са условията тук?
            Не знам за Екваториална Варна, но мога да ти пусна извадки/видео от тези дни - ако видиш някъде сняг или поледица по пътя - черпя Маршрута в работни дни ми бе Спортна Зала - 1ЕГ - ЖП Гара... Събота - Варна-Константиново-Белослав... Тогава бе най-ниска температурата на въздуха +1С, пътя бе напълно сух...
            Просто за мен март е рано да се слагат летни гуми и това е. Времето в тоя период си е непредвидимо и риска за мен е неоправдан, колкото и да се очаква да не е студено или да не се очаква замръзване на пътищата в градски условия. По-добре 20 дни да карам в топлото със зимни гуми и да спазвам по-голяма дистанция и да имам място за спиране, от колкото да стъпя на непредвидено парче лед с летните.

            Заради това дадох и примера с крака ми, щото наистина през Октомври за 6 години живот в Пловдив лед не бях виждал, но майката природа реши да ме изненада. Та реално за мен си е рано. Аз си карам от Октомври до Април със зимните и се чувствам по-добре така, даже и в Пловдив, където съвсем не се очакват ледове и снегове като в нашия край, пак така си карах. Няма да ми свършат гумите за още 20-30 дни годишно, пък и да свършат - нови. Заради това казах - всеки сам си бере ябълките. Имал си късмет, пътя е бил сух, аз лично на късмет за подобни неща не обичам да разчитам
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Зора е, кат дадеш 700 лв/брой и ги изтъркаш за 10 дена...Това от моята камбанария. Зимните са ми супер меки Бриджстоуни, а ,,летните" са Дуратраци
              Аз щях да те попитам дали са от някакъв скъп кашкавал, ама Нико ме е изпреварил.

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              Айде, айде за 10 дена да си изтъркаш гумите и то през март... От дъвка ли са направени или имаш единственото диско, което си пали 4те гуми на всеки светофар или правиш по 1000км на ден?

              Друг е въпроса, че реално караш лятото с гуми, които другите карат зимата.

              ... и ей така, информативно, какъв размер са тия зимни Бриджстоуни по 700лв/бр ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                ...Думах ви за щръковете.На същата логика са.Нема да дойдат , ако ще има нещо различно от щръков снег. ....
                Щръка е много интересно животно . Наблюдавам една фамилия близо 15 години от джама на офиса ми . И съм установил следното : значи дали е валел щръковия снег или не , както и изобщо дали е валел снег през зимата - туй животно не го интересува . Всека година по едно и също време некой там , в топлите страни му командва : "Пали!" ... и между 15-ти и 17-ти март е долетел ( 3 пъти съм печелил бас ) .
                Ся , няколко пъти през годините се случва да го вали снега и го гледам как му увисва клюна . ... и в такъв момент сигурно си вика : Аааа , да са ева у.... ако догодина не дойда през април , напрао с летните гуми! " . Обаче следващата година пак го гледам между 15-ти и 17-ти ...
                ....първо оправя гнездото , после си избира булка, 2-3 дена "меден месец" и ....абе цела повест мога да напиша , ма не му е тука местОто .

                Те ги те , от днеска :
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180385_105648.jpg
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:5784694

                Зора е да устискат доде крекнат жабите ....
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Майстори на волана колко щеш. Ето тук:



                  бях застигнат от български ГоУф с летни гуми
                  Любезно ме поздравяват хорицата, че им направих място да минат на този мост:



                  Аз ги питам: "А вие ще можете ли да се изкачите обратно?" с идеята да ги тегля нещо... А те: "Няма да се връщаме, ще обиколим езерото и ще се върнем по другия път!"
                  Е, сега гледам картата и се чудя откъде може да се заобиколи Завойското езеро... с "Голф" с летни гуми. Но-о-о-о, както наскоро писаха в една друга тема, аз съм одъртял и съм загубил голяма част от шофьорските умения, ако изобщо съм ги имал някога, де.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Не мога да разбера, защо трябва да се минава на обяснителен режим
                    Сменил съм гумите и толкова. Така съм преценил. Мисля, че отдавна ми е минало времето да питам някой друг какво решение да взема в конкретна ситуация. Който мисли, че е рано, не сменя. Толкоз просто и логично...
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      Не мога да разбера, защо трябва да се минава на обяснителен режим
                      ... Мисля, че отдавна ми е минало времето да питам някой друг какво решение да взема в конкретна ситуация. Който мисли, че е рано, не сменя. Толкоз просто и логично...
                      Авторът на темата пита.
                      Джипките напр. ги карам с АТ-гуми и не сменям нищо.
                      На леките коли (все се въди по една в домакинството) сменям... ама чакам да се разнесат тълпите от гумаджийниците, т.е. есента слагам зимни твърде късно и пролетта летни пак доста късно.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ...................................................... Но-о-о-о, както наскоро писаха в една друга тема, аз съм одъртял и съм загубил голяма част от шофьорските умения, ако изобщо съм ги имал някога, де.
                        Не прави на застрелян ................. Писах че рано или късно всички ги губим ..................... Може и да си малко преди мен , обаче бъди сигурен че те следвам ................. И аз си губя уменията и си признавам ........... Така че сложи ръка на сърцето и си признай , не боли .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Не прави на застрелян ................. Писах че рано или късно всички ги губим ..................... Може и да си малко преди мен , обаче бъди сигурен че те следвам ................. И аз си губя уменията и си признавам ........... Така че сложи ръка на сърцето и си признай , не боли .
                          Виж ся. Не губим умения, просто помъдряваме и ставаме по-умерени с одъртяването. С такава мисъл остаряването се понася по-лесно.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                            Не мога да разбера, защо трябва да се минава на обяснителен режим
                            Сменил съм гумите и толкова. Така съм преценил. Мисля, че отдавна ми е минало времето да питам някой друг какво решение да взема в конкретна ситуация. Който мисли, че е рано, не сменя. Толкоз просто и логично...
                            Минава се на обяснителен режим, щото не се движите сами по пътищата и има и други хора, които за съжаление могат да пострадат от едно такова неадекватно взето решение...
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Е... Те могат да пострадат от всичко.
                              От туит например.
                              Или от спейс камИче.
                              От моите 10 годишни летни гуми - малко вероятно
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                От моите 10 годишни летни гуми - малко вероятно
                                Ау-у-у-у-у, ма не знаеш ли, че според форумЪт гуми се карат само един сезон и после се фъргат?!
                                Грешка, за ТАЗИ ТЕМА исках да пусна линк.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X