Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
    Няколко ползи от тъмните стъкла:
    - по-ниска температура на купето, през лятото и на слънце.
    - не се вижда какво имаш в багажникът (мярка полезна против наркомани и всякаква крадлива сган)
    - нощно време не хващаш "тен" на врата и "осветяване" на очите от каращи зад теб на дълги, ксенони, нерегулирани фарове, камиони с високо поставени светлини...
    - при счупване на стъкло, не се разпилява навсякъде. Имах точно такъв случай на счупено задно странично стъкло от изхвърчал камък от градински тример. Виняги когато чистех колата след този случай имаше парчета от стъклото.
    - има хора със "слънчева алергия" . Моята съпруга получава червени петна и обриви по кожата която е на пряка светлина. Познайте къде се чувства по-добре докато пътува.
    С тия доводи мога да напиша поне една страница и против, но по твгоите ползи:
    - искам да видя от 4 тонирани стъкла как ще е по-хладно в колата ми
    - така пък наркоманът ще реши да провери, какво пък толкова си скрил, и пак си без джам
    - нощно време мога да се съглася с някакъв минимален ефект, но все пак говорим за законно разрешено тониране, без задно стъкло
    - като си счупя стъклото много не ме топли, че няма да се пръсне, все ще го сменям
    - това са единични случаи, за които може и да има и други решения, но говорим за нормален случай
    Иначе лично аз съм против, не ми харесва. Карал съм такава кола, еми като миньор съм, особено вечер. Като пътник пак не ми е комфортно. Има да стоя доста време на тъмно, дотогава мисля да се радвам на светлината. С нашия климат поне е така, не виждам драма. Който пък толкова го кефи, да слага фолио и каквото там го радва, не ми пречи.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #62
      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      Интересно.
      Напъните да се затъмнят стъкла с подръчни материали обикновено са именно на 20+ годишни коли.
      Точно затова после хората говорят, че нищо не се вижда през затъмненото стъкло. Щото не е направено като хората, защото на по-старите коли страничните огледала са по-малки, вътрешните също. От там и видимостта спада и после познавам много дето хейтят и отричат новото.
      Баща ми също отказваше компютър пет години, имал си пишеща машина. Същото беше със смартфона после........и те така.

      Коментар


      • #63
        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        - искам да видя от 4 тонирани стъкла как ще е по-хладно в колата ми
        Возите се 4 човека(най-малко) в автомобил т.е. не можеш да се преместиш на съседното място където не пече. Климатика духа супер, но въпреки това физиономията ти пламти. Едва ли има водач, който не го е изпитал това. Най-вече за това затъмнявам
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #64
          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Возите се 4 човека(най-малко) в автомобил т.е. не можеш да се преместиш на съседното място където не пече. Климатика духа супер, но въпреки това физиономията ти пламти. Едва ли има водач, който не го е изпитал това. Най-вече за това затъмнявам
          Хубаво, ама от това намазват евентуално двама возещи се отзад, и то при правилна посока на движение, в дадено време от деня. Много станаха условията. Аз обикновено карам. Каква ми е далаверата на мен? А колегата казва "по-ниска температура на купето, през лятото и на слънце", демек като я зарежа на паркинга. Е колко хладно ще да е в тая кола след 5 часа на слънце, щото задните стъкла са затъмнени?
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #65
            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Не знам за теб, но аз мисля най-вече за децата отзад. А, че тъмните стъкла нямат нищо общо с климатика е ясно.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #66
              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Към шоферите гледащи през стъклата.Ако сте зад мен със затъмнените стъкла трябва да гледате мен а не пред мен!Пред мен гледам аз!
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #67
                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Опс!
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-03-18, 09:50. Причина: дубъл
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                  Няколко ползи от тъмните стъкла:
                  - по-ниска температура на купето, през лятото и на слънце.
                  - не се вижда какво имаш в багажникът (мярка полезна против наркомани и всякаква крадлива сган)
                  - нощно време не хващаш "тен" на врата и "осветяване" на очите от каращи зад теб на дълги, ксенони, нерегулирани фарове, камиони с високо поставени светлини...
                  - при счупване на стъкло, не се разпилява навсякъде. Имах точно такъв случай на счупено задно странично стъкло от изхвърчал камък от градински тример. Виняги когато чистех колата след този случай имаше парчета от стъклото.
                  - има хора със "слънчева алергия" . Моята съпруга получава червени петна и обриви по кожата която е на пряка светлина. Познайте къде се чувства по-добре докато пътува.
                  Точно и изчерпателно, колега!
                  Плюс това има фолио с леко затъмнение което е подходящо за предните стъкла със UV филтри против вредния спектър на светлината!
                  Един колега спомена, че щял да купува така или иначе ново стъкло при счупване при опит за кражба или друг вид деяние,.. че ще купува е ясно, но има голям шанс крадеца да се откаже след опит като види, че стъклото не пада а тези хора действат светкавично по паркинги на магазини итн.. така, че всяко забавяне е плюс!
                  Абсолютно законно е да си затъмниш задните стъкла ако искаш може и ламарина да си завариш, на който не му харесва да не си затъмнява стъклата и това е!
                  По същата логика може да се пусне тема за или против коли без тъмни стъкла?!?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    ...нещо ми стана с базата данни .
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-03-18, 09:51. Причина: дубъл
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Според мен това какво може да се затъмнява ( или не) си е казано в Закона за дв-е по пътищата . Ся , ако се готвят промени в Закона в тази насока , анкетата би била полезна ( при положение , че Законотворците" четат тука , че и се съобразяват с мненията ни ) , но не съм чул да се готвят такива промени .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        На моята кола задните странични и баш задното са тъмни тъмни та почти черни (особено задното), НО видимостта от вътре на вън си е перфектна, дори нощно време си виждам перфектно в огледалото за задно виждане. Та не съм против подобно нещо. С фолио не съм карал и не знам дали намалява видимостта. Сигурно има разлика от фолио до фолио. Знам само, че ако си намеря фабрични затъмнени стъкла и за предните врати ще ги купя и сменя. Дето има една приказка “покритото мляко котките не го лочат” след 2 кражби на музика предпочитам да не се вижда какво има в колата.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #72
                          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Към шоферите гледащи през стъклата.Ако сте зад мен със затъмнените стъкла трябва да гледате мен а не пред мен!Пред мен гледам аз!
                          Те производителите що ли ги слагат стъклата ?
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • #73
                            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                            Те производителите що ли ги слагат стъклата ?
                            За да следиш колата пред теб .Системите за сигурност които се появиха какво следят?
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Абсолютно ми е все тая за другите, за собствената съм против фолиото, просто защото не ми харесва. И то не ми харесва предимно идеята с фолиото да се търси ефекта на заводските тонирани стъкла (за тях съм си ок и на собствена кола). Просто ми стои като кръпка, нещо преправяно, колкото и добре да е направено. Почитател съм на заводския вид на автомобила, с много малки изключения.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ....

                                Към топлината също имат някакво отношение - с тази подробност че има покрития които не затъмняват, но отразяват инфрачервените лъчи. .....
                                Абе Ясене шегуваш ли се или нещо специфично ми се губи в тази идея - отразяването на ИЧ е в голяма степен е свойство на стъклото само по себе си. И основен проблем за жегата в колата, защото видимата светлина преминаваща през стъклото след поглъщане от предметите в колата се излъчва обратно в инфрачервения спектър и се отразява от стъклата, без да може енергията да излезе обратно през тях = парников ефект в чист вид.
                                Последно редактирано от icerunner; 10-03-18, 11:57.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X