Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Въпросът е за задни странични, не за задното, което наистина ако е много затъмнено е неприятно за каращия от зад (но и за шофиращия също), но и бусовете и други подобни създават същия проблем така че се примиряваш и оствяш повече дистанция. А за задни странични, не ме интересува дали някой верно е решил да си прави колата на катафалка. Аз съм за нормално тонирани в зелено стъкла, чисто бели също не ми харесват. Лятото едни екранчета също стават за редуциране на слънцето. Не участвам в анкетата защото въпросът е повърхностен и безсмислен за мен, всеки си решава сам.
    Това проблем ли е да оставиш по голяма дистанция и да си по вниматилен ? На мен ми е по спокойно когато задния не ми диша във вратът и има повече време да спре .
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #32
      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
      ... с какъв предтекст се позволява на разни МПС-та да се движат изцяло затъмнени ?!
      Обикновено са бронирани Тойоти със сини буркани отгоре, карани от държавни служители в насрещното платно, без да ги е грижа за човечеца, дето си кара спокойно в своята лента и имат за цел да пазят някой от народната любов ...

      Коментар


      • #33
        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Като карам предпочитам да гледам 1 кола напред какво се случва т.е през стъклата на каращия отпред , като е затъмнено не виждам , така че - "Против" задно затъмнено стъкло ( правя разлика между тонирано и затъмено такова - било то с фолио или перденце с кученце и клатеща главичка ) . Ама к'во да праиш трябва да се съобразяваме и с перденца и с "ксинони" , вече и с "лед"-ове ... .( чл. 20 ЗДП )

        Коментар


        • #34
          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Явно с Ясен не сте карали коли със затъмнени стъкла...Как точно това,че са затъмнени ви пречи да си гледате,че и да виждате назад ?
          Сигурно има хора, на които не им пречи. На мен ми намалява възможностите.

          А откакто си имам кемпер свикнах че може и нищо да не виждам назад. И да маневрирам по памет.

          Ама е по-удобно ако виждам.

          Коментар


          • #35
            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Сигурно има хора, на които не им пречи. На мен ми намалява възможностите.

            А откакто си имам кемпер свикнах че може и нищо да не виждам назад. И да маневрирам по памет.

            Ама е по-удобно ако виждам.
            Добре де Ясене, ти слънчеви очила не позваш ли? Нали не говорим за затъмнени с ламарина и шперплат стъкла? Мен ме дразнят селските изпълнения с ефтино огледално фолио и сешоара на жената, които се люпят и не им е изкаран въздуха ( виждат се мехурчета ).
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Ползвам и слънчеви очила, и автоматично затъмняващи се, и други работи.

              През тъмни стъкла трябва да гледам по-дълго време, за да видя с приемливи подробности какво става навън. Говоря за нормални, заводски тъмни стъкла и конкретно за мене си.

              А това че някой рустикален тип си е сложил фолио на мехурчета си е повече или по-малко негов проблем. Аз такива коли не съм ползвал.

              Коментар


              • #37
                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                Като карам предпочитам да гледам 1 кола напред какво се случва т.е през стъклата на каращия отпред , като е затъмнено не виждам , така че - "Против" задно затъмнено стъкло ( правя разлика между тонирано и затъмено такова - било то с фолио или перденце с кученце и клатеща главичка ) . Ама к'во да праиш трябва да се съобразяваме и с перденца и с "ксинони" , вече и с "лед"-ове ... .( чл. 20 ЗДП )
                А след висок джип/сув, баничарка, бус, и камион как караш? Не само ти ами и другите, които казаха, че гледат през прозореца на този пред тях? Аз също го правя това
                А след комби пълно с багаж до тавана? Или такова с разделителна преграда от доста ситна мрежа зад задната седалка (каквато имам на А4-ката)?
                Или седан с фабрична ел. щора на задното стъкло?

                Мен лично повече ме дразнят измислените китайски ксенони монтирани на рефлекторен фар ...

                Коментар


                • #38
                  От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ползвам и слънчеви очила, и автоматично затъмняващи се, и други работи.

                  През тъмни стъкла трябва да гледам по-дълго време, за да видя с приемливи подробности какво става навън. Говоря за нормални, заводски тъмни стъкла и конкретно за мене си.

                  А това че някой рустикален тип си е сложил фолио на мехурчета си е повече или по-малко негов проблем. Аз такива коли не съм ползвал.
                  Ок, уговорката че лично на теб ти пречи, а не по принцип, се приема.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #39
                    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    Аз пък най-мразя да карам след някой със затъмнени стъкла! Убива ми видимостта напред и се налага да отпускам тройно повече разстояние между мен и затъмнения. Хубаво е човек да може да вижда и пред предния какво се случва нали?
                    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                    Като карам предпочитам да гледам 1 кола напред какво се случва т.е през стъклата на каращия отпред , като е затъмнено не виждам , така че - "Против" задно затъмнено стъкло ( правя разлика между тонирано и затъмено такова - било то с фолио или перденце с кученце и клатеща главичка ) . Ама к'во да праиш трябва да се съобразяваме и с перденца и с "ксинони" , вече и с "лед"-ове ... .( чл. 20 ЗДП )
                    Пожелавам ви да не разбирате кога водачът зад вас предпочита да гледа една кола напред. Гадно е!
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Явно с Ясен не сте карали коли със затъмнени стъкла...Как точно това,че са затъмнени ви пречи да си гледате,че и да виждате назад ? Със слънчеви очила карате ли? И когато трябва да се огледате, сваляте ли ги ?
                      Не съм карал вярно е, имам си хубави слънчеви очила /полароид/ които не ми намалят видимостта дори в минимален процент и в същото време гледам слънцето както се казва. Виж обаче сядал съм в пасат комби със заводски тунирани емиии дразни ме макар да бях пътник.
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #41
                        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        Пожелавам ви да не разбирате кога водачът зад вас предпочита да гледа една кола напред. Гадно е!
                        Това ама хич не го разбрах. Отдавам го на това че бавно схващам и няма да се разсърдя ако ми го обясните като за глупав.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • #42
                          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                          Не съм карал вярно е, имам си хубави слънчеви очила /полароид/ които не ми намалят видимостта дори в минимален процент и в същото време гледам слънцето както се казва. Виж обаче сядал съм в пасат комби със заводски тунирани емиии дразни ме макар да бях пътник.
                          За Ясен се разбрахме, че проблема е при него.Ако кажеш,че и при теб е така, стискаме си ръцете.И ти си търсиш кола с кристални джамове, и на мен не ми пречиш да си карам със затъмнените (фабрично) стъкла. Ма да се бориш и на мен да ми наложиш твоите норми....ми малко е перверзно.Аз си виждам идеално.
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #43
                            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Само не разбрах къде видя аз да се боря да налагам някакви норми? Или слагаш всички с кристалните джамове под общ знаменател..)) Проблема не е в мен а в тънката граница между умерено фабричните тунирани стъкла и такива намацани с китайско фолио с неизвестно качество и процент на затъмнение. кОгато става въпрос и за моята безопасност на пътя / понеже не се движат автомобили само с кристални стъкла както знаем/ мисля, че имам правото на мнение. Представи си че келеша от дясно на мен решава да прави маневра и заради китайско затъмнени стъкла не вижда колата ми с цвят молив и се блъскаме. Е питам аз гъзарията по-важна ли е от безопасността на хората около теб, защото на теб живота може и да ти е скучен принципно? Да не забравяме, че и семействата си возят в автомобилите, малки деца! Пак казвам не ми пречите ако щете си налепете и вестници по стъклата с голи мацки все ми е тая..))
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #44
                              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Аз пък най-мразя да карам след някой със затъмнени стъкла! Убива ми видимостта напред и се налага да отпускам тройно повече разстояние между мен и затъмнения. Хубаво е човек да може да вижда и пред предния какво се случва нали?
                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Добре де и тримата написахте едно и също, ами карам с повече дистанция, но не е приятно да не виждам. Не ми пречите аз просто си казах какво ме дразни.
                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Етова си го мислех, че съм свикнал да имам перфектна видимост и ще ми е доста кофти ако трябва примерно да карам такава кола или товарен бус/баничарка. Въпрос на свикване е предполагам, но някак по-добре се чувствам като мога лесно да видя какво се случва около мен и бързо да препокривам мъртвите зони. Явно бавареца ме е разглезил.
                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Само не разбрах къде видя аз да се боря да налагам някакви норми? Или слагаш всички с кристалните джамове под общ знаменател..)) Проблема не е в мен а в тънката граница между умерено фабричните тунирани стъкла и такива намацани с китайско фолио с неизвестно качество и процент на затъмнение. кОгато става въпрос и за моята безопасност на пътя / понеже не се движат автомобили само с кристални стъкла както знаем/ мисля, че имам правото на мнение. Представи си че келеша от дясно на мен решава да прави маневра и заради китайско затъмнени стъкла не вижда колата ми с цвят молив и се блъскаме. Е питам аз гъзарията по-важна ли е от безопасността на хората около теб, защото на теб живота може и да ти е скучен принципно? Да не забравяме, че и семействата си возят в автомобилите, малки деца! Пак казвам не ми пречите ако щете си налепете и вестници по стъклата с голи мацки все ми е тая..))
                              Никъде...
                              Само дето думи като безопасност,малки деца,ограничена видимост,право на мнение , умерено тонирани,съчетани заедно ...Пак да питам, с какво преча повече от ТИР? Видимоста и през ТИР-а , И през мене е еднаква,равна на нула.Трябва ли утре, заради подобни стонове, да ходя на стъклар?Снимката е за илюстрация, със сигурност отговаря на всички европейски норми.И назад,и напред си виждам идеално. Че и със слънчеви очила даже.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LAND ROVER DISCOVERY 3 SIDE STEP WITH CHROME PLATE.JPG
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5783564
                              Последно редактирано от бат'Марто; 10-03-18, 03:38.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #45
                                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Колега отказвам се, защото това е заяждане от твоя страна, поне така го виждам аз.
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X