Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип ТЛК 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на джип ТЛК 90

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    Опс, направил съм грешка при търсенето с киловатите сега видях 10на ми излязоха. В карс.бг търся. Още нещо да разбирам ли че 2000 вече е фейс или от някой месец на тази година? Най-сигурно е 2001ва, но избора се ограничава още повече..
    Гледаш фабрични халогени на бронята под фаровете да има за най-лесно. Иначе- да, след някой месец на 2000-та е фейса вече..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: Избор на джип ТЛК 90

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Гледаш фабрични халогени на бронята под фаровете да има за най-лесно. Иначе- да, след някой месец на 2000-та е фейса вече..
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #18
        От: Избор на джип ТЛК 90

        Като включва автомата от P-D или от D-R или обратно трябва ли да се усеща леко поклащане на колата? Питам защото никога не съм карал автомат. Имам предвид не е съвсем гладко.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на джип ТЛК 90

          Първоначално публикуван от mitaka85 Преглед на мнение
          Като включва автомата от P-D или от D-R или обратно трябва ли да се усеща леко поклащане на колата? Питам защото никога не съм карал автомат. Имам предвид не е съвсем гладко.
          Не трябва да удря.
          Ако удря не че ще се строши утре ама на този автомат му има нещо.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Избор на джип ТЛК 90

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Не трябва да удря.
            Ако удря не че ще се строши утре ама на този автомат му има нещо.
            Точно така удря при превключване. Викаш не трябва да е така? Не е силно, но се усеща как рита леко, все едно иска да подскочи.
            Последно редактирано от mitaka85; 10-03-18, 22:22.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на джип ТЛК 90

              Опресняване на масло?
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #22
                От: Избор на джип ТЛК 90

                Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                Опресняване на масло?
                не е сменяно маслото, надали ще е от това

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на джип ТЛК 90

                  Да "удря" не трябва, но леко да поиска да потегли колата- да. Да не превключваш с подадена газ ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на джип ТЛК 90

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Да "удря" не трябва, но леко да поиска да потегли колата- да. Да не превключваш с подадена газ ?
                    Да точно, мисля че се опитва да тръгне, но това пак се усеща като "удар". С натисната спирачка става превключването. Иначе автомата ускорява и превключва много плавно, няма удари и придърпвания. Само при превключване от "D" -> "R" или "R" -> "D" се усеща самото превключване. И май доколкото знам тези автомати си имат ще за маслото. Влезнеш ли във вода може май да ти се напълни скоростната кутия с вода (не съм сигурен предполагам).

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на джип ТЛК 90

                      Ще пиша тук, поне да знаят бъдещи купувачи какво ги чака на този модел. Можеи да се повторя с някоя друга тема, но все пак. Тези тойоти май имат доста слаба предница. Страдат от изваждане на предните шарнири от "ябълката" и гумата буквално се откъсва . Водят го като фабричен дефект с проектирането на самата предница, понеже усилието на шарнира натиска надолу и съответно се стига до изваждане , неприятен момент. Предни селенови втулки на долния носач струват една чанта с пари - 800 лв от тойота оригинални. Казаха ми че "заместители" не карали дълго въобще.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на джип ТЛК 90

                        Първоначално публикуван от mitaka85 Преглед на мнение
                        Ще пиша тук, поне да знаят бъдещи купувачи какво ги чака на този модел. Можеи да се повторя с някоя друга тема, но все пак. Тези тойоти май имат доста слаба предница. Страдат от изваждане на предните шарнири от "ябълката" и гумата буквално се откъсва . Водят го като фабричен дефект с проектирането на самата предница, понеже усилието на шарнира натиска надолу и съответно се стига до изваждане , неприятен момент. Предни селенови втулки на долния носач струват една чанта с пари - 800 лв от тойота оригинални. Казаха ми че "заместители" не карали дълго въобще.
                        Абсолютно така е.И аз така знам.И като разход на гириво тройка мотора със 125 коня си гори здраво.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на джип ТЛК 90

                          Наблюденията ми до тук са :
                          Градски джип с леки възможности за движение по пресечен терен. В града автомата е предимство. Няма нищо общо с предишната легенда ТЛК 70. Можеби само името е общо .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на джип ТЛК 90

                            Всъщност има доста общо, като тръднеш от мотора и стигнеш до задния диф, че и предния, като касета.

                            Това че е с друго окачване не значи че няма нищо общо - просто е с друго предназначение.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на джип ТЛК 90

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Всъщност има доста общо, като тръднеш от мотора и стигнеш до задния диф, че и предния, като касета.

                              Това че е с друго окачване не значи че няма нищо общо - просто е с друго предназначение.
                              Странно решение на японските инженери да "убият" една легенда и да конструират тип градски джип. Мога да е сравня с витара къса база 2.0 кубика 16 клапана 132 коня. Просто неубиваема машина. Две години я карах като мотор по горите къде ли не съм я завирал е не успях да и счупя окачването. И се питам как е възможно една никаква витара да е впъти повече издръжлива, мощна и проходима от тойота 90. Там където съм минавал с нея никога не бих минал с тойотата а и не мисля че тойотата би издържала на такова каране.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на джип ТЛК 90

                                Да сравняваш 90-ка с витара е като да сравняваш круша с ябълка. Имат толкова разлики, че нямат прилики.

                                За мощността - 90-ки има и с бензинов двигател, никой не те кара да купуваш дизелова. 90-ката е правена като отговор на Pajero, Terrano, Trooper и от сорта. Могат каквото могат и са правени за каквото са правени.

                                Това с обърнатите долни шарнири си е глупост еднозначно (на 120-ката са си както трябва), не е патент само на Toyota 90, но и категорично не е чак толкова кекава, колкото я изкарват. Оригинален шарнир не вярвам да изкарва по-малко от 50000км. Просто има неща, дето трябва да се сменят регулярно.

                                Колкото до дифовете - какъвто е размера, толкова и издържат. На Light duty 70-ка не са по-здрави. Разликата е че онова няма сила да ги строши. Не е като да няма и витари със строшени дифове. Като караш нещо, трабва да му се съобразяваш с възможностите, иначе се троши. Или монтираш съответните чаркове - доколкото ми е известно има усилени дифове/пиньони/корони за 90-ка, а и за повечето други модели.

                                ПП: И не на последно място - 70-ки още се произвеждат, за тия, на които трябват и които ги купуват. Аз например съвсем съзнателно не искам джипка с цял преден мост. Искам някакво пътно поведение и на пътя, освен извън.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X