Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизел vs Бензин

    Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
    ДПФ - 240 лв регенериращо почистване
    Турбо (с променлива геометрия) - 1300 лева ремонт
    ЕГР - около 200 - 350 лв за възстановяване, не гарантирано, иначе нов
    Клапани ГНП (от тях дава грешка и му свети жълтата лампа) - нови 460 лева
    Дюзи - по около 250 лева на бройка за ремонт, ако не нови по 800 - 1100 лв
    Съединител демпферен компле (в допълнение) около 3000 лв със смяната
    ...
    Дали всичко е било за ремонт и дали наистина е ремонтирано?
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Дизел vs Бензин

      Колата я купи от Бергамо, Северна Италия, от дилъра на Тойота ( http://sarco-toyota.it/ )

      Коментар


      • От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
        Да вметна бърз коментар. Ходих с мой познат, който си взе Рав4 2012 2.2 дизел на сервиз. ...
        Е сега доста са го ошмулили
        Да вметна:
        ДПФ - принудителна регенерация се прави с натискане на копче на тестера... Последно активирах такава с телефона си точно на 2.2 ама на Авенсис Е, не взех 240лв, ама приятеля почерпи кафе
        Турбо - смяна на цяла средна част (конкретното турбо не подлежеше на ремонт/смяна на лагери и уплътнения) - 560лв (с динамичен баланс и тестов сертификат от сглобеното турбо...
        Клапани ГНП(навярно SCV?) и дюзи - не мога да коментирам
        Съединител комплект мисля е около 1500-1800лв...
        Проблемът обаче не е в това, че автомобилът е дизел, а в това, че е бил доста амортизиран... Приятел наскоро сменя демпферен маховик на бензинка - мисля успя да го намери за около 1100лв...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Дизел vs Бензин

          Не, нищо не е ремонтирано. Мисли за вариант продажба. Явно следващия в редичката ще му се падне да я ремонтира.

          Коментар


          • От: Дизел vs Бензин

            Хубавец!

            Коментар


            • От: Дизел vs Бензин

              Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
              ...За колата той плати 23 000 лв....
              Евала.
              Даже за мотор не съм сигурен, че бих платил нещо подобно та ако ще от тото да са дошли.
              Разни хора - разни мераци.


              Враг усраине

              Коментар


              • От: Дизел vs Бензин

                Честито на новите -стари дизели от Германия,където започват сериозни ограничения и забрани за тях,очакват се на нашия пазар.В дизела му е майката ,ма развитите вече не го щат,ма иначе бил голем рахат и за подръжка ,па и еко.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Дизел vs Бензин

                  Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
                  Не, нищо не е ремонтирано. Мисли за вариант продажба. Явно следващия в редичката ще му се падне да я ремонтира.
                  Затова далеч от печка втора ръка. Лично аз никога не бих си го причинил.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • Re: Дизел vs Бензин

                    Лека кола - бензин, а джип, сув или бус - дизел
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • От: Дизел vs Бензин

                      http://topgear.bg/1-5-tsi-%d0%bd%d0%...7%d0%b5%d0%bb/

                      Това сравнение като реклама ми звучи понеже няма да ги има вече
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Честито на новите -стари дизели от Германия,където започват сериозни ограничения и забрани за тях,очакват се на нашия пазар.В дизела му е майката ,ма развитите вече не го щат,ма иначе бил голем рахат и за подръжка ,па и еко.
                        Толкова много са забранени за там където говориш че чак бмв си спря временно бензинките на 7 серия!
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Дизел vs Бензин

                          http://www.autoclub.bg/mobile/index.php?menu=3&id=34804
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Дизел vs Бензин

                            Без да претендирам, че разбирам много, мога да кажа, че моето усещане от малките дизели не е очарователно. Колите са доста по-шумни, не вървят преди турбото, а след него вървят до към 3500 оборота. Не знам нито са за градско, нито за извънградско. Те са за едно много пенсионерско и неутрално превозване, без да дават тръпка. Ако ги настъпвам и карам спортно разхода им се качва чувствително. Все пак в малките дизели, за мен се открояват дизелите на нисан dci 1.6 130 коня, както и dci 2.0 177, които въпреки всичко са сравнително приемливи.
                            Разбира се големите дизели са съвсем друга бира, както бях споменал на БМВ със 170 км/ч при 2000 оборота, какво има да коментираме.

                            Коментар


                            • От: Дизел vs Бензин

                              Споко, малко по малко ще се научим, че по пътя не трябва да има тръпка Малкото служебно дизелче с товароносимост почти половин тон и обем на 'багажника' сигурно над 1.5 кубика, с 4 пасажерски места гори в града 6.5 и под 5 извън града...
                              Товари се с мотокар, и се кара спокойно... Бензинка с такива параметри трудно ще намериш

                              Ако ми трябва тръпка - въобще не бих избрал дизел - просто не става за тази работа
                              Последно редактирано от slowtraveler; 04-04-18, 15:54.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Дизел vs Бензин

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

                                Ако ми трябва тръпка - въобще не бих избрал дизел - просто не става за тази работа
                                Ми да темата приключи след като бавния пътник се произнесе.Защото налиии .....
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X