Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посавско гонче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Посавско гонче.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    ...е ненормално да вкараш овчарско, ловно или охранително куче...
    Ми те други кучета останаха ли?

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Сега съм готов да влезна в огъня заради него.
    Можеш да си сигурен, че то е два пъти готово.

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    Е да де ама требе у събота да ходим до селоту...Па неделя ще докладвам кви сме ги сътворили...
    Взимай го.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: Посавско гонче.

      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
      Е да де ама требе у събота да ходим до селоту...Па неделя ще докладвам кви сме ги сътворили...
      Ловните породи и по специално следогласните (наблягам ) в случая гончето лаят повечко ,за щяло и нещяло понякога като са в къщи .Имай го впредвид!
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #33
        От: Посавско гонче.

        Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
        Ловните породи и по специално следогласните (наблягам ) в случая гончето лаят повечко ,за щяло и нещяло понякога като са в къщи .Имай го впредвид!
        Ти да видиш... Моя мълча до година - година и нещо. Сега като спре кола на улицата и сме си у нас - не се трае. Имам достоверна информация, че го прави само ако сме около него, като ни няма - кой си иска влиза и получава само подозрителен поглед с наведена глава.

        Коментар


        • #34
          От: Посавско гонче.

          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
          Е да де ама требе у събота да ходим до селоту...Па неделя ще докладвам кви сме ги сътворили...
          Дава се паричка ако го вземеш.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Можеш да си сигурен, че то е два пъти готово.
          Чак пък в огъня... в леглото , със сигурност.Не са глупави любимците.

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Бу/бО/лонката е ловно куче по произход

          Де да знам, на окосена ливада кремвиш да хване, може.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #35
            От: Посавско гонче.

            Не ти е висяла бУльонка на крачола половин час - спомени от преди 30 години ...
            От тогава уважавам породата.

            Коментар


            • #36
              От: Посавско гонче.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Това е отделен въпрос. Ако едно куче трябва да върши някаква работа, то с него безусловно трябва да се работи. Ако това не се прави - все тая дали е в апартамент или вързано на синджир на двора.
              Селекцията на породите е процес от поне 1000 години . Породните характеристики на едно куче може да са ясно изявени или позаспали от собственика зависи как ще ги развие . Дали ще стане ловец или домашен любимец . Точно по тази причина от доста години нямам ловно куче защото нямам време да работя с него .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Посавско гонче.

                Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                Тая порода е ловно куче - не го мъчете! Продайте/подарете/ на мераклия- ловджия, щото мъчение за кучето... Тая порода е ,,ФЕН'' на - сърна, заек, лисица и по- редко прасе - не го изтезавайте...
                Ахахаа, егати разсъждението, е по-добре викаш цял живот вързано и през ловния сезон да ходи на лов със бъдещия стопанин... Масово "ловните кучета" в БГ поне (за други страни не знам) са вързани на синджир или са в клетка(пак по-добре) и се пускат "на работа" само в сезона... Стотици животни са си измрели на синджира и никога не са били пускани.Моята бретонка се чувства чудесно и на полето и в апартамента и никой не може да ме убеди,че и е по-добре или най-добре на синджира...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140429_091045.jpg
Прегледи:1
Размер:294.7 КБ
ID:5783535

                Коментар


                • #38
                  От: Посавско гонче.

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Не ти е висяла бУльонка на крачола половин час - спомени от преди 30 години ...
                  От тогава уважавам породата.
                  Толкова пиян не съм бил. Признавам. Признавам също , че малко пиян собственото ми куче се обърка в преценка свой/чужд и предупредително захапване.
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #39
                    От: Посавско гонче.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Бу/бО/лонката е ловно куче по произход
                    Както пуделът пък е овчарка.
                    Успехът им като декоративни и циркови породи се дължи на високия им интелект и дисциплина (лесна дресировка и възпитание).
                    Гагич да не си ги гледал некъде поостригани пролетта във Франция.Че има много Ши-цу , прекрасни интелигентни овчарки.Само , дето не се бият с хищници , мънички са.
                    Веско , още от снимката беше ясно за какво иде реч.Дълги години да се обичате с това животинче!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Посавско гонче.

                      Между другото булонката /в Сърбия и казват-малтезер,не са и чували думата порода Булонка/ са я използвали в едни други времена да ловят плъхове на...........кораби,тия дървените,дето са открили Америките!!!!По некое от образУвателните програми го гледахме с милото!И ни се извиси мнението още за наща......ама си отиде......рак я изяде за един месец.....И ние се борим с чувства и емоции....Утре кат идем на село ша видим,преценим,трезво или ще влезем с главата надолу у филм!
                      Благодаря на всички отделили време за моЙта тема.........
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Посавско гонче.

                        Ко има да преценявате, всичко е ясно. За любовта прегради няма. Зимайте я да не дойда аз, нищо че имам четри.

                        П.С. Ловно куче в апартамент.............., мооже !
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Посавско гонче.

                          Еми.....не станА!Чичака се запънА и го не дава!Стигнахме до споразумение като си ходим на село да го взимаме при нас да търчи по двора.....

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180310_133754.jpg
Прегледи:1
Размер:272.8 КБ
ID:5783612

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180310_133746.jpg
Прегледи:1
Размер:263.6 КБ
ID:5783613

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180310_133724.jpg
Прегледи:1
Размер:279.0 КБ
ID:5783614

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180310_121313.jpg
Прегледи:1
Размер:397.6 КБ
ID:5783615

                          ...обаче па как бързо свикна да влиза вътреее!!!И е доста умна,ама може би е по добре така!
                          Абе кисело е гроздето...
                          Последно редактирано от traun; 11-03-18, 17:04.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Посавско гонче.

                            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                            Еми.....не станА!Чичака се запънА и го не дава!Стигнахме до споразумение като си ходим на село да го взимаме при нас да търчи по двора.....

                            [ATTACH=CONFIG]950414[/ATTACH]...
                            traun, поне пет пъти се връщам тази вечер в темата и гледам тази снимка. Няма кой друг да те погледне с такива очи. Настоявай!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Посавско гонче.

                              Не го глезете...!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Посавско гонче.

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Настоявай!
                                С вълшебната думичка ,,Моля те" и едно 200 кинта дали няма да се реши проблема?! И шише вино/ракия??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X