Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перфоратор Daewoo

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Перфоратор Daewoo

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    С такива машини служебно съм сраснат, в буквалният смисъл.Понякога пада нечовешсо дупчене и къртене на големи квадратури+дупчене на бетон с 82мм.бургии ,та за високите класове имам много добра представа стават или не .И от тях обаче някои са.си само за дупчене.В събота или неделя ще гледам да пообиколя.Деуто е 1500w на удар 4.25.,но не знам на каква база е и каква му е подръжката .Райдера е ясен.На марковите и подръжката е маркова,та за това не са и за наем,че ако издумка.Служебни пак заради това не взимам вече,щото при мене подръжката и грижите са едни,при други ,други и така.
    След като казваш че имаш опит с оригинални , ще се радвам да чуя какви са ти впечатленията от копията . Имал само едно вече умряло спарки и две работещи макити (SDS plus и SDS max) , ползвам ги предимно за къртене и все още не мога да ги уморя . Уморявам се аз и изпитвам страх да отида до тоалетна сам ....... За спаркито само ще кажа че най-много издържа докато беше още ново , след това след всеки ремонт ,все по-малко и по-малко . В момента е резерв ако ми се строши бъркалката . Всякакви други марки са ми непознати по работни способности и винаги съм се въздържал от покупката им защото много ме яд да си купя нещо и да се счупи . Знам че ще положа усилия да го ремонтирам и ще установя че или не могат да се намерят части или че ще бъде по-добре да си купя ново .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      От: Перфоратор Daewoo

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      С такива машини служебно съм сраснат, в буквалният смисъл.Понякога пада нечовешсо дупчене и къртене на големи квадратури+дупчене на бетон с 82мм.бургии ,та за високите класове имам много добра представа стават или не .И от тях обаче някои са.си само за дупчене.В събота или неделя ще гледам да пообиколя.Деуто е 1500w на удар 4.25.,но не знам на каква база е и каква му е подръжката .Райдера е ясен.На марковите и подръжката е маркова,та за това не са и за наем,че ако издумка.Служебни пак заради това не взимам вече,щото при мене подръжката и грижите са едни,при други ,други и така.
      Колкото повече чета толкова по малко разбирам темата. При описания опит не знам какво толкова се чудите-няма да се жените за перфоратора.
      Само за хоби и лични нужди съм си купил -перфоратор метабо в 2 кг.клас,АЕГ в 6 кг.клас и 18 кг. къртач на хитачи. Сумарно трите машини да са работили 6-8ч. Приятелчето полупрофесионално ползва само райдери и ги скапва от работа при монтаж на отоплителни системи. Щом откаже, аз правя "ревизия" и в най лошия случай-следващият.

      Коментар


      • #33
        От: Перфоратор Daewoo

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        След като казваш че имаш опит с оригинални , ще се радвам да чуя какви са ти впечатленията от копията . Имал само едно вече умряло спарки и две работещи макити (SDS plus и SDS max) , ползвам ги предимно за къртене и все още не мога да ги уморя . Уморявам се аз и изпитвам страх да отида до тоалетна сам ....... За спаркито само ще кажа че най-много издържа докато беше още ново , след това след всеки ремонт ,все по-малко и по-малко . В момента е резерв ако ми се строши бъркалката . Всякакви други марки са ми непознати по работни способности и винаги съм се въздържал от покупката им защото много ме яд да си купя нещо и да се счупи . Знам че ще положа усилия да го ремонтирам и ще установя че или не могат да се намерят части или че ще бъде по-добре да си купя ново .
        Имам едно Спарки ,жълто с надпис Пежо,на равно стои с макита 2470 примерно,следващите сините с оранжевия пръстен ,не са това ,понеже съм съсипал няколко,имат проблем със съединителя основно.Последно преди 5-6 години моделите на Спарки към патронника бяха с бронзова втулка ,старите бяха с лагер.Сега незнам как са ,но при нас има една фирма дето се водеше най големия дистрибутор за бг,щом 80% е макита и девалт,10% Спарки , сметките са ясни
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Перфоратор Daewoo

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Имам едно Спарки ,жълто с надпис Пежо,на равно стои с макита 2470 примерно,следващите сините с оранжевия пръстен ,не са това ,понеже съм съсипал няколко,имат проблем със съединителя основно.Последно преди 5-6 години моделите на Спарки към патронника бяха с бронзова втулка ,старите бяха с лагер.Сега незнам как са ,но при нас има една фирма дето се водеше най големия дистрибутор за бг,щом 80% е макита и девалт,10% Спарки , сметките са ясни
          Спарки зачеркнах след покупката на първата макита . В момента имам на доизживяване три флекса ( 125 мм -два и един 230 мм) и ползвам за бъркална най -голямата и мощна бормашина .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #35
            От: Перфоратор Daewoo

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Колкото повече чета толкова по малко разбирам темата. При описания опит не знам какво толкова се чудите-няма да се жените за перфоратора.
            Само за хоби и лични нужди съм си купил -перфоратор метабо в 2 кг.клас,АЕГ в 6 кг.клас и 18 кг. къртач на хитачи. Сумарно трите машини да са работили 6-8ч. Приятелчето полупрофесионално ползва само райдери и ги скапва от работа при монтаж на отоплителни системи. Щом откаже, аз правя "ревизия" и в най лошия случай-следващият.
            Няма нищо за неразбиране ,питам за Деуто,дали някой е наясно от моделите им!Иначе другите са ми известни.Колегата Ронин препоръчва и Райдер,утре ако имам време ще отида ,ще видя,ще чуя звук ,тежест и ще си направя избора,спор няма имам представа от нещата до болка+късане на мускул от тия машини ,мааа продължаваме напред,както казва Кобрата.При избор ще пиша тук.Към Ice runner ,ако може да качи снимки на Parkside ,че съм виждал тяхна продукция и не са зле.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Перфоратор Daewoo

              Свредло 14 ММ.на 1000 ММ.дължина.Забележи отгоре от къде се подава,през металната планка.Това е носеща колона.Днес му купих нови четки,заслужи си ги.Препоръчвам ти райдера с две ръце,добре че тая машина не може да говори..
              п.п Снимката е от днес,към 17:30 часа,нямам ф24 ММ на 1000 ММ.Незнам и дали изобщо има на СДС плюс.За макс няма да купя предвид цената.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Перфоратор Daewoo

                Верно го зориш яко.Това Деу ми стана интересно ,та исках нещо за него в подробности .Иначе сигурно ще е некой Райдер.Каталозите дето ги гледах са на магазини Практис София,та от там са цитатите за джуалите.Деу 4250J 1500w,Райдер не знам къв модел май беше за 145лв. 4300J 1500w.davc дето се чудеше ,а и аз .Така ги пишат,може да се види.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Перфоратор Daewoo

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                  Ей, ама траекторията отведнъж ли я уцелихте? Неам думи... Браво!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Перфоратор Daewoo

                    Брейй имам такава Макита 2470 ползвам я главно като правим външни изолации да дупча с нея като до сега съм и направил сигурно над 10 000 дупки като половината са в камък и бетон, а останалите в тухла.. Като започна не я спирам докато не свърша! Загравя нормално като се има предвид, че са ми здрави ръцете и си я натискам щото не ми се чака..) Веднъж ми се наложи да дупча над 1000 квадрата таван на едно хале с по 2 дупки на квадрат смятай колко е това, за три дни сам ги опуках като това си е чист бетон/плоча и Макитата се представи просто прекрасно. За къртене не знам, но за дупчене... супер е.
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #40
                      От: Перфоратор Daewoo

                      За дупчене спор няма.С такава и аналогичните на нея Бош ,сваляне от стена на стъклокерамика около 6-7квадрата и трябва да слагаш ръкавицата или да спираш,за спиране обаче няма време,а главата се напича здраво.Началник е интересна порода,"пазете машините ,почивайте и вие",а в сршковете няма много време за това,да не кажа никак,ние за сега държиме,но сума ти машина отиде за брак.За Макита,Бош,Метабо и Хилти нищо не мога да кажа,страхотни за предназначението си,спор няма.Но са да крътиш за един сифон ,едно трасе или нещо подобно,с дупмене не можеш да ги утрепаш лесно с бургии до 12 мм.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Перфоратор Daewoo

                        Деу нямаха в магазина в момента,но и не бяха добри отзивите за тях.И вариантите бяха Райдери 4 модела и Баукрафт 1500w 3.5 J ,но с пластмасов корпус.Взех Райдер RD HD 04 850w, 3.5J 2900 удара в минута,компактна ,тежичка машина с магнезиева глава корпус,не е много по- лека от Макита къртач СДС макс с която бачкам служебно ,независимо че е по-малка на габарити,но това не е проблем.Мисля че ще върши работа за домашни дейности дори и по-тежки,поне няма да е всеки ден.Ще кача някоя снимка,не е лоша машинката за евтинджийската група.Като чета Ронина кви ги върши с тая марка и по други теми .Вижда се че е колега с опит с тая марка .
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Перфоратор Daewoo

                          Честито!
                          Ако нещо не е "таман", винаги можеш да я прежалиш!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Перфоратор Daewoo

                            Мерси!Колко да е таман за 10 квадрата плочки ,ако сменявам и некое друго безпроблемно дупчене в як бетон за дюбели или анкери и то с големи интервали от време.За толкова работа нямам нужда от марково.Най -вече на първо време ми трябва за минаване през две основи по 25-30см с тръба 110 за канализация на нова баня в пристройка към къщата,издържи ли това ще издържи много.Ще се опитам да я пазя ,ако разполагам с време .
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Перфоратор Daewoo

                              Дано ти е безпроблемна!
                              Сподели отзиви после.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Перфоратор Daewoo

                                Това е машината,само трябва да купя по-дълги бургии ,шила и длета,че в комплекта са стандартните размери.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180311_134003-1305x734.jpg
Прегледи:1
Размер:218.3 КБ
ID:5783605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180311_134018-1305x734.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5783606.За Деуто все пак разбрах ,че не е нещо по-добро .Темата може да бъде затворена.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X