Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настолна бормашина - съвет ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Настолна бормашина - съвет ?!

    Като притежател на лидълска машина те съветвам - вземи си българската.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #32
      От: Настолна бормашина - съвет ?!

      Подкрепям теорията "машината-според преназначението". Колонните машини с автоматично подаване не ги коментираме-там е ясно за какво става дума и какво получаваш срещу парите си, дори 2-3 употреба-абсолютно професинална машина с функции и ресурс, напълно адекватни на платената цена. Това от българските са БК 3 и РК серията- 31, 32. 40... много сериозна техника, изнасяна в половината свят и работеща при всякакви условия до ден днешен.
      Настолните са ПН (пробивно настолна) и ПФ (пробивно-фрезова).
      По-старите модели са вече доста стари, над 30-40 години и ако трябва да се подменя нещо, може да имаш трудности с намирането му, а и с ремонта като цяло.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Настолна бормашина - съвет ?!

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        B12 е по-лека но пак си тежи на мястото,ако някой се интересува ще претегля моята.Човек като ви слуша,ще помисли че на излет ходите с бормашината и на гръб я носите.Аз повече се стреснах когато вдигнах тази лидълската с една ръка и не ми натежа особено.
        Не знам колко томно тежи ама двама човека едвам я измъкнахме и с доста зор я натоварихме в една баничарка .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Настолна бормашина - съвет ?!

          Га я кради на колело я качи и се опитваше да го караш, а сега тежи(това е цитат на един мой приятел) С поздрав Борето. И аз повдигах печка "Изгрев" пък сега за панталоните търся помощ.

          Коментар


          • #35
            От: Настолна бормашина - съвет ?!

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Е, не тежи 200 кила. ПН161, която е по голяма и доста по-масивна, по спомен е между 140 и 170 кила, в зависимост от това от фабрика е произведена, и кога.
            По документация я дават да тежи 200кг, като я купувах я теглихме на кило и излезе също 200кг. И на мене ми се видяха много килца, но като се узорихме при транспорта не се съмнявам. По-голяма, повече място заема, но по-лека работа върши. Има по-ниски обороти и съответно разпробива по-големи отвори. Имам направена борщанга и съм разстъргвал отвори Ф 60. На свредло съм пробивал 35мм

            Коментар


            • #36
              От: Настолна бормашина - съвет ?!

              И аз се хвърлих на лидълска, но бързо се отървах от нея и взех българска Б12. Направих я да работи на монофазно захранване с пусков кондензатор и ключ Рига, не се е случило да има недостиг на мощност. Проблемът е, че отворът на пинолата е износен и трябва сравнително сложен и скъп ремонт. Новите китайски имат същия проблем.

              Коментар


              • #37
                От: Настолна бормашина - съвет ?!

                ПН 161 е истинската машина, ако е в добро състояние ще те надживее, моята е платих 300 лева, почти нова ама случайно се включих в разпродаването на един НИИ..... Сега като се сетя, можех да взема почти нов С-11 най късия вариант за 2500лв, стругче ТОЗ с пнълния комплект само без двигател за 1500лв. аз взех само тая машина. Тежи много натовариха е с мотокар на джипа, и после едвам я свалихме с известни щети по колата, поне 200 кг със сигурност.

                Коментар


                • #38
                  От: Настолна бормашина - съвет ?!

                  ..

                  Коментар


                  • #39
                    От: Настолна бормашина - съвет ?!

                    Понеже някой спомена че българските се продавали по цял свят, да не стане като с мотокарите, също успешно продавани на японците?
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Настолна бормашина - съвет ?!

                      Дори и да е така, това няма значение. Истинският въпрос е друг, а именно: тия машинки вършат ли ни работа?
                      За мен, отговорът е: да, вършат чудесна работа.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Настолна бормашина - съвет ?!

                        Отпадна покупката на старата машина. Много голям луфт имаше във пинолата. Електромотора загра за няма и минута работа. Ще продължа да търся от старите, щом новите хич не ги бива.

                        Благодаря на всички отзовали се

                        Коментар


                        • #42
                          От: Настолна бормашина - съвет ?!

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Понеже някой спомена че българските се продавали по цял свят, да не стане като с мотокарите, също успешно продавани на японците?
                          Българските металообработващи машини не са никак лоши,особено като дълговечност,мисля че е показателно това колко от старите стругове и бормашини все още работят без да са полагани кой знае какви грижи за тях.Дали са се изнасяли не зная,но едва ли някой ги е купувал за да ползва чугуна от тях като суровина

                          Коментар


                          • #43
                            От: Настолна бормашина - съвет ?!

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Отпадна покупката на старата машина. Много голям луфт имаше във пинолата. Електромотора загра за няма и минута работа. Ще продължа да търся от старите, щом новите хич не ги бива.

                            Благодаря на всички отзовали се
                            Би ли споделил обявата за въпросната машина, че и аз гледам една, ако е същата ще си спестя една разходка или едни пари за доставка и връщане
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #44
                              От: Настолна бормашина - съвет ?!

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Понеже някой спомена че българските се продавали по цял свят, да не стане като с мотокарите, също успешно продавани на японците?
                              Знам че не е по темата, но прекалено много слушах за българските мотокари за претопяване.
                              Работя във фирма, която произвежда машини с ЦПУ и резервни части за мотокари и електрокари.
                              Търсенето на части е много голямо, не смогваме.
                              Не сме единствения производител, не сме и най големия. Към днешна дата в България се произвеждат
                              много части за кари и всичко е за износ, е не знам дали е за Япония.
                              Та ако някога са купували мотокари за претопяване, не ми се вярва 40 години по късно да търсят
                              части за тях.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Настолна бормашина - съвет ?!

                                Това за електрокарите/мотокарите, е древна приказка, която не знам доколко е вярна.
                                Та, според нея, тежестта на задника на "кара" била направена от олово, и жапанайците ги били изкупували заради оловото.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X