Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

    Здравейте колеги,
    скоро си купих една много запазена фреза ФУ251, оказа се обаче, че механиката е в перфектно състояние, но явно от годините ел инсталацията дава проблеми. Всичко по фрезата е оригинално и не е преправяно, като я купувах всичко работеше, като я инсталирах при мен работят самоходите и бързия ход по ос Z. останалите въобще не тръгват. След няколко часа пак я пускам и всичко проработи, но при следващо пускане същата работа... Голямо гледане и гадаене, както и разглабяне на всички шау-бау ключове, крайните изключватели - всичко измерих първо с мултицет, после си помислих, че ако има нагар може да ме лъже и проверих отново всичко с пробна лампа под товар... Пак нищо всичко уж работи но неиска и това е. Следва преглед на всички кабели - като нови са без никакви следи от експлоатация. Преглед на таблото - клеморед (затягане) контактори почистване и заягане... И пак нищо!
    Интересното е че на единия край на ключа за включване на самохода по X или Y като е в неутрално положение има 24 волта, като го включа лоста става 0,4 волта, което ме кара да мисля, че има повреден проводник, но всичко което съм проверил работи без проблем.
    Изчел съм всички свързани теми във форума но никой не е писал за нещо подобно.
    Ако не намеря решение се отива на варианта с големия керпеден - всичко на боклука и ново табло с нова инсталация. Проблема е че в ръководството за експлоатация което имам няма информация, кой изключвател къде се намира и абривиатурите какво означават има само схема, както и монтажна схема.
    Ще бъда благодарен ако някой помогне с някое ръководство за ремонт ако въобще има такова.
    bonjyr89@abv.bg
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

    Снимай таблото ако е възможно.

    Коментар


    • #3
      От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

      251 и останалите български фрези са със доволно сложна от към жици инсталация.Навремето и аз търсих монтажна схема,но не намерих а принципната я има на капака на таблото.
      При мен правеше подобен проблем от дясната ръчка за напречният ход.Там са двойни шао-бао и при затягане един от вътрешните ставаше ленив,изключва и неще после да включи.Огледай ги много добре дали щракат като са на место и затегнати,също и дали контактуват.Няма какво друго да е.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

        За последните месец,ми се наложи да правя управления на някакви фрези за две равнини ..не съм много запознат,казаха ми какво иска да прави и така,покрай Тея фрези ,ми дадоха задача да оправя и няколко Струга и един малък тос 80 ,та няма нищо сложно,просто мисли при дадената команда,коя верига трябва да сработи,и ако не сработва виж на кой контактор му липсва управление.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          За последните месец,ми се наложи да правя управления на някакви фрези за две равнини ..не съм много запознат,казаха ми какво иска да прави и така,покрай Тея фрези ,ми дадоха задача да оправя и няколко Струга и един малък тос 80 ,та няма нищо сложно,просто мисли при дадената команда,коя верига трябва да сработи,и ако не сработва виж на кой контактор му липсва управление.
          FU-тата имат някакъв изчекнат полуавтоматичен режим, базиран изцяло на ключета и контактори, и никой не го ползва. Инсталацията е "ужас и безумие". Знаеш че не ме е страх от жици, ама ако това тръгна да го правя директно всичко ще отиде в коша и ще изграждам наново. Слава Богу мойта си работи засега.

          Струга е песен - там са 6 бушона, 3 контактора, един траф и 3 термички и се прави от нула за един следобед. Фрезата е x10 само като възли и жици (като жици всъщност сигурно x30).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

            Това е принципната схема от таблото:
            Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=fc62041cde
            Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=9ca80292d7
            Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=c4defb84e8

            До Petroffbg,
            съгласен съм с теб колега, но това беше първото нещо, което проверих. Всички шау-бау ключове съм ги проверил един по един и работят. В момента даже съм ги свалил и висят на кабелите.

            Не са ми ясни някои от абривиатурите по схемата и няма къде да ги прочета:
            БП1 - е явно бутон пуск 1
            БП2 - бутон пуск 2
            ОС1 - ?
            ОС2 - ?
            ИВ - ?
            ББХ - Бутон бърз ход
            И1, И2, И3, И4, И5, И6, И7, И8, И9, И10, И11, И12 - кой къде се намира ?
            обозначенията на ключовете доколкото разбирам са :
            Zг - Z горе
            Zд - Z долу
            Yп - Y преден
            Yз - Y заден
            Xл - X ляво
            Xд - X дясно
            Y" - ?

            Коментар


            • #7
              От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

              Смени изправителният блок.

              Коментар


              • #8
                От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                И провери дали са омаслени контакторите . Имах малка среща с на баща ми фрезата , имаше разни помощни контакти , които си правеха каквото искат .

                Коментар


                • #9
                  От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                  Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                  Смени изправителният блок.
                  А защо!?Два са изправителните блокове,кой!?

                  Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                  И провери дали са омаслени контакторите . Имах малка среща с на баща ми фрезата , имаше разни помощни контакти , които си правеха каквото искат .
                  Това няма как да стане,освен ако не ги залееш нарочно.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                    Днес след цял ден ядове нервите ми не издържаха. Пробвах абсолютно всички варианти проблема не е нито в изключвателите нито в контакторите нито в клемореда, съединителите ... цял ден проби и нищо уж всичко е наред а пак не тръгва. Накрая ми писна и одрязах абсолютно всичко изхвърлих всичко от таблото утре поръчвам частите и се хващам да направя всичко наново. Яд ме е че загубих три дни с глупости. Ще кача снимки като завърша. Поздрави и благодаря за коментарите.

                    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                      Защото селеновите с времето дават фира.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                        Първоначално публикуван от bonjyr89 Преглед на мнение
                        Днес след цял ден ядове нервите ми не издържаха. Пробвах абсолютно всички варианти проблема не е нито в изключвателите нито в контакторите нито в клемореда, съединителите ... цял ден проби и нищо уж всичко е наред а пак не тръгва. Накрая ми писна и одрязах абсолютно всичко изхвърлих всичко от таблото утре поръчвам частите и се хващам да направя всичко наново. Яд ме е че загубих три дни с глупости. Ще кача снимки като завърша. Поздрави и благодаря за коментарите.

                        Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
                        Освен полу автоматичния режим по електрически път е и защитата от включване на 2 хода едновременно . За 251/321 не знам какво може да стане ама при старите прави бая поразии . Къса направо валове и чупи конзоли .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                          Не е много по темата ама на моя съветски змей (6р82ш) на два пъти при включване на самоход тръгне бърз ход. И тя си има някакъв странен автоматичен режим който най-вероятно прави проблемите.
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #14
                            От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                            Така и така отрязах всички кабели беше грехота да не я направя на парчета най-малко за да я почистя. Оказа се, че в паралелите по всички оси имаше значително количество стружки. Ако някой има идея как могат да се затворят с предпазители да сподели . А ето и резултата след почистване и монтиране на корпуса

                            Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                              Колега пуснал съм ти на мейла техническия паспорт и каталога за резервни части .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X