Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Колега пуснал съм ти на мейла техническия паспорт и каталога за резервни части .
    Много благодаря колега ! Получих ги, пристигнаха и частите утре започвам ел инсталацията.


    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

      Днес остана време да завърша фрезата...
      След изхвърляне на всичко от ел инсталацията вариантите за новата бяха два:
      1. Нова схема с много малко компоненти и в пъти по-малко кабели изпълнена с PLC контролер, инвертор и един реверсивен контактор
      2. Фабричната схема ( без автоматични цикли).

      Не знам какво ме накара да не и " вкарам " електроника и да си реша проблемите за един следобед, че на всичко отгоре щеше да стане по-функционално...
      Но както и да е заради предрасъдаци реших да я правя по стария начин... три дни труд 280 метра кабели, голям кашон с апаратура за да бъде изпълнена схемата едно към едно.
      Крайния резултат е по-голяма инвестиция при това с "компромисна" апаратура сравнение с вариант 1.
      Та всичко това написах ако някой се захване да прецени за кой вариант да избере.
      А ето го и резултатът:


      Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

        Поздравления за търпението. Принципно не се плаша от жици, ама точно фрезата ме е страх да я пипам и ще го отложа колкото е възможно във времето.

        Да разбирам ли че си повторил оригиналната схема със съвременни компоненти, или си премахнал всичко ненужно (въпросния измислен "автоматичен" режим)?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

          Първоначално публикуван от bonjyr89 Преглед на мнение
          ...1. Нова схема с много малко компоненти и в пъти по-малко кабели изпълнена с PLC контролер, инвертор и един реверсивен контактор...
          Само да спомена че концепцията е грешна. Комутация на товара в изхода на инвертора е нежелателна.
          Движението се реверсира чрез някой от входовете за управление, като при необходимост се програмира да има такава функция.

          П.П. Много е вълнуващо че ползваш тъпоталк и че имаш ГБРТД935АВРЩДТ.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Само да спомена че концепцията е грешна. Комутация на товара в изхода на инвертора е нежелателна.
            Движението се реверсира чрез някой от входовете за управление, като при необходимост се програмира да има такава функция.

            П.П. Много е вълнуващо че ползваш тъпоталк и че имаш ГБРТД935АВРЩДТ.
            Инвертора ще управлява главния двигател. С използването на инвертор отпадат трите контактора за главния двигател, входовете на инвертора се програмират за пуск сто реверс и спирачка. По този начин отпада трафа и изправителите. Реверсивния контактор ще се използва за двигателя на самоходите. Така, че концепцията струва ми се не е грешна.
            P.S. съжалявам за надписа не ми позволява да го премахна понеже съм с безплатна версия. Иначе и мен много ме дразни.

            Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
            Последно редактирано от bonjyr89; 15-03-18, 22:03.

            Коментар


            • #21
              От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Поздравления за търпението. Принципно не се плаша от жици, ама точно фрезата ме е страх да я пипам и ще го отложа колкото е възможно във времето.

              Да разбирам ли че си повторил оригиналната схема със съвременни компоненти, или си премахнал всичко ненужно (въпросния измислен "автоматичен" режим)?
              Всъщност и двете
              В руски сайтове колегата sek.1 е качил паспортите на фрезата. Във въпросния паспорт са дадени двете схеми едната е без цикли другата е с цикли.
              Моята фррза оригинално беше с цикли. Това което направих е да използвам оригиналната схема без цикли и да я повторя с нови компоненти.

              Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                Първоначално публикуван от bonjyr89 Преглед на мнение
                Инвертора ще управлява главния двигател. Реверсивния контактор ще се използва за двигателя на самоходите. Така, че концепцията струва ми се не е грешна...
                Да, с допълнителните уточнения не е грешна. От текста който съм цитирал, останах с впечатление че инверторът ще е на двигателя за самоходите и ще се реверсира с контактор.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                  Първоначално публикуван от bonjyr89 Преглед на мнение
                  изправителите.
                  Двата съединителя в подавателната кутия на масата са правотокови .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.JPG
Прегледи:1
Размер:914.3 КБ
ID:5808237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:234.JPG
Прегледи:1
Размер:885.7 КБ
ID:5808238


                    Ще помогне ли някой с разчитането на ел схема на ФУ-то?

                    Основно ме интересува какво означават съкращенията:
                    S1,S2,РТВ,РТО,ОЦ1,ОС2,БП1,БП2,РТП,КЦ,ПФ,Р3,Р4,Р5,ИИЗ
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                      И друго нещо, което ми се струва интересно е как работи автоматичния режим?
                      Има ли някой, който е използвал тази екстра?
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                        Знание ли няма или желание да ударите едно рамо?
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                          Автоматичния режим надали са го ползвали повече от 20 човека в цялата държава изобщо някога. Без него таблото щеше да е към 5 пъти по-просто и 3 пъти по-надеждно.

                          "РТx" e "термичка" тоест термичен предпазител. При по-дългосрочно претоварване изключва точно като бушон.

                          На другите - ако качиш картинка на схемата, на която са оградени, ще е по-лесно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:919.9 КБ
ID:5808366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:234 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:896.3 КБ
ID:5808367

                            това са нещата общо взета които не са ми много бистри...
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                              Според мен :
                              ББХ -бутон бърз ход , СБХ - съединител бърз ход , СРХ - съединител работен ход , ПФ - обръщач на хода /въртенето ( най-вероятно е шалтер ) , РТО - затворен контакт на термична защита РТО , РТП - затворен кантакт на термична зашита РТП , РТВ -затворен контакт на термична защита РТВ ( и трите изключват веригата когато изключи термичната защита , ако се претовари някой ел . мотор - демек спира всичко ) ,ИИЗ - най вероятно е някакъв филтър ,Р2 ( за бързия ход ) и Р3 -релета . За другите , ще помисля , или трябва да видя някоя фреза , та да се сетя . Баща ми има и скоро и чисти съединителя , че караше само на бърз ход .

                              Коментар


                              • #30
                                От: ФУ 251 проблем с ЕЛ инсталацията

                                S1 - трябва да е авариен стоп , ОС1 и ОС2 - трябва да са бутони , които пускат Д2 и спират Д1 . Дано помогнах малко . Смисъла на Р5 , което според мен е някаква ел.спирачка да разясни някой ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X