Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

    Здравейте! Обмислям покупката на една от двете машини -Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0. Имал съм дискавъри2 2,5 тд , гранд чероки 2,7 , МЛ 320 , но не познавам Тойотата и гранда с този двигател и купе . Почти в едни години са разликата е ,че тойотата е ръчка ,а гранда автомат . Някой ако познава и двете машини моля да сподели мнение ! Плюсове и минуси ,а вече предпочитанията при всеки е различно
    Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

  • #2
    От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

    Интересна тема колега . Записвам се да я следя. Много живо ме интересува 4runner.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

      Къде намирате обяви за Чероки 4.0 ? За Тoyota не съм следил обяви ?

      Коментар


      • #4
        От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

        Пълно е с такива, но с неподходящата конфигурация (лично за моите предпочитания естествено). Да не бъркаш Чероки 4.0 с Гранд Чероки ZJ 4.0?
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

          Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
          Къде намирате обяви за Чероки 4.0 ?
          Има и Черокита XJ 4л ама струват едни пари...

          Коментар


          • #6
            От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

            Grand Cherokee ZJ 4.0 се намира за 4-5000лв. За още толкова става с окачване, лебедка, и 33 инча гуми. За 10 000 става доста мощен и проходим автомобил. Не се сещам за друг такъв за тази цена и с тази мощност. Като чупливост ZJ не е толкова зле, даже си е здрав.
            4 Рънъра с независимото окачване отпред няма как да стане съпосваим с Вожда. 4 Рънър може да се сравнява с Тойота Ланд Крузер 90 - става за лек офроуд и пикници.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

              гранд чероки 4,0 - пише го в заглавието на темата
              Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

              Коментар


              • #8
                От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zj-shifter.jpg
Прегледи:2
Размер:72.5 КБ
ID:5783400
                с тази раздатка е комплектован въпросният гранд
                Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                  Чудесно, тая е 242, има заключен и отключен режим на междуосевия диф.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                    Аз лично няма как да сбъркам черок с гранд , но за целта и ползата от такъв джип черокито не ме устройва , а не познавам комплектацията и възможностите на Zj серията . 6 години карах Гранд чероки WJ дизел , 2,7 qudra drive с 2" лифт .
                    Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                      Ясноо разбрах , но аз "калдаръм кокона" си имам - БМВ 4,6 is с пръчката за маслото меря и снега пред къщи
                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Grand Cherokee ZJ 4.0 се намира за 4-5000лв. За още толкова става с окачване, лебедка, и 33 инча гуми. За 10 000 става доста мощен и проходим автомобил. Не се сещам за друг такъв за тази цена и с тази мощност. Като чупливост ZJ не е толкова зле, даже си е здрав.
                      4 Рънъра с независимото окачване отпред няма как да стане съпосваим с Вожда. 4 Рънър може да се сравнява с Тойота Ланд Крузер 90 - става за лек офроуд и пикници.
                      Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                        АЗ лично съм имал и двете машини, с тази разлика, че Тойотата беше дизелова. Споделям обективни впечатления от тях. Гранда...Ужас и половина..Клати, харчи и не върви, ужасна возия, тесен, нисък, изключително ниско ниво на качеството на материалите в интериора, както и самата машина. След набутани много пари в него, резултат към подобряване нямаше. Слаб мотор за това купе, проблемни кутии, дифове, окачване и каквото се сетиш. Тойотата...Изключително здрав и безпроблемен автомобил. Спартанско оборудване, но ми допадаше доста и не ми липсваше нищо. Стотици хиляди километри му навъртях, само обслужване и много редки, и то дребни ремонти. Единственото неудобно е леко "легналата" позиция на водача в седалката, както и отварянето на 5-та врата чрез спускане и прибиране на стъклото ...това е. Пробвай и двете машини, карай, гледай, слушай..При 3- литровия бензинов мотор на Тойотата внимавай за някоя заминала гарнитура на глава, при душманска употреба и неизправна охладителна система се случва..,но не е голяма беда. Успех !
                        Последно редактирано от sonda; 06-03-18, 15:33.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                          Първоначално публикуван от Bay Jeep Преглед на мнение
                          Здравейте! Обмислям покупката на една от двете машини -Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0. Имал съм дискавъри2 2,5 тд , гранд чероки 2,7 , МЛ 320 , но не познавам Тойотата и гранда с този двигател и купе . Почти в едни години са разликата е ,че тойотата е ръчка ,а гранда автомат . Някой ако познава и двете машини моля да сподели мнение ! Плюсове и минуси ,а вече предпочитанията при всеки е различно
                          Този модел на Тойота са много дървени. Предполагам си загледал втората генерация с три литровия бензин, който се слави със издухване на гарнитури на главите дори и при отлична поддръжка. Има го и в бюлетините на Тойота като проблем и след някоя година подменят гарнитурата и проблема уж изчезвал / или по-скоро удължаване на интервала за ремонт/. Двигател който не върви и харчи, но всичко друго му е здраво. Другия най-сериозен проблем на модела е високия център на тежестта и от там една камара народ са се търкаляли при по-остро вземане на завои или при внезапна маневра на пътя за избягване на животно или кола. Другото което не знам колко ти е важно но това купе на този модел при един среден челен удар става на хармоника и ще трябва да се реже със специализирана техника за да се вадят хора. Мисля, че имаше само 1 звезда на краш тестовете, което си е направо опасно! Аз бих избрал в случая Гранда особено с този мотор, раздатка и кутия! Автомата ако е като на XJ със същия мотор и раздатка е японския Айсин и се слави с отлична здравина надежност, купето не гние като на Тойотата и зимата ще се движиш без да мислиш кой лост кога да ръчкаш. Като минус може би по-слабото окачване и дифове, но ако си пазиш машината и си я ползваш като семейно комби няма да имаш кой знае какви грижи. Гранда според мен е по-сигурния заради интегрираното шаси.

                          Не съм ги имал, но това е моето мнение за моделите.
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                            Първоначално публикуван от Bay Jeep Преглед на мнение
                            Ясноо разбрах , но аз "калдаръм кокона" си имам - БМВ 4,6 is с пръчката за маслото меря и снега пред къщи
                            Сега видях това колега, ако ще ползваш жипката само за гора може и Тойотката но с едно на ум за маторя. 4.6is е легендарен мотор разработен съвместно с Алпина. Страшна машина е тва, а как ще литне в тройката от подписа ми....
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota 4runner 3,0 бензин или Jeep Grand Cherokee Zj4,0

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              АЗ лично съм имал и двете машини, с тази разлика, че Тойотата беше дизелова. Споделям обективни впечатления от тях. Гранда...Ужас и половина..Клати, харчи и не върви, ужасна возия, тесен, нисък, изключително ниско ниво на качеството на материалите в интериора, както и самата машина. След набутани много пари в него, резултат към подобряване нямаше. Слаб мотор за това купе, проблемни кутии, дифове, окачване и каквото се сетиш. Тойотата...Изключително здрав и безпроблемен автомобил. Спартанско оборудване, но ми допадаше доста и не ми липсваше нищо. Стотици хиляди километри му навъртях, само обслужване и много редки, и то дребни ремонти. Единственото неудобно е леко "легналата" позиция на водача в седалката, както и отварянето на 5-та врата чрез спускане и прибиране на стъклото ...това е. Пробвай и двете машини, карай, гледай, слушай..При 3- литровия бензинов мотор на Тойотата внимавай за някоя заминала гарнитура на глава, при душманска употреба и неизправна охладителна система се случва..,но не е голяма беда. Успех !
                              Дани съгласен съм с теб, относно асвалтовата употреба. Но за офроуд предимството е на ZJ.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X