Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене при отпускане на газта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Виене при отпускане на газта

    Колега, не знам кой сървис мануал четеш но на ГВ , тази моделна година маслата в дифовете, скоростната кутия и раздатката се сменят на определен пробег.
    Аз докато карах моята ми ги сменяха на всеки 40000 км. Това в Миркат. Това и пишеше в книжката на колата. Опита да смениш маслото на предния диф виж дали ще има ефект.

    Коментар


    • #17
      От: Виене при отпускане на газта

      Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
      но, нали колегата казва, че виенето го няма при движение на нулево положение на раздатката . т.е предни полуоски и вътрешна касета се въртят, но не и предено главно движение(пиньон и корона). нали това е схемата и при този модел от 2009 г. г-н попов. той м/у другото колегата не пише нищо за шум при включен преден мост . но това също може да се локализира с проби .дори може да се демонтират за проба предните капачки на полуоските.
      аз мисля ,че ако шумът е от преден/заден диф. виенето ще е пропорционално на скоростта и ще се променя при подаване и отнемане на газта .т.е. казано на технически език преден и заден ход на главното предаване.
      трябва много диагностика и проби за да не се работи на сляпо .
      ще се радвам колега да можем да ти помогнем . особено колегата Ив. Попов има голям опит с този модел . и аз съм ползвал неговите услуги за не откривам топлата вода.
      успех и пиши до къде си стигнал
      Грешиш и то доста в нещата.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #18
        От: Виене при отпускане на газта

        Присадките ги наливат през отдушника, идеален е за това. Бас ловя, че м..иркат са наясно с всичките проблеми и явни и скрити на екземпляра, въпрос на договорка?

        Коментар


        • #19
          От: Виене при отпускане на газта

          По план утре ще се сменя масло, после ще пиша има ли промяна и на къде.

          Коментар


          • #20
            От: Виене при отпускане на газта

            Залагам на диф,може и да бъркам?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Виене при отпускане на газта

              traper2504
              Грешиш и то доста в нещата.

              и къде е грешката колега TRAPER2504.
              нали дискутираме за да помогнем на колегата и да го насочим към проблемният възел.
              не виждам с твоя коментар какво помагаш.
              поздрави
              899180483

              Коментар


              • #22
                От: Виене при отпускане на газта

                Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                traper2504
                Грешиш и то доста в нещата.

                и къде е грешката колега TRAPER2504.
                нали дискутираме за да помогнем на колегата и да го насочим към проблемният възел.
                не виждам с твоя коментар какво помагаш.
                поздрави
                при движение на нулево положение на раздатката . т.е предни полуоски и вътрешна касета се въртят, но не и предено главно движение(пиньон и корона).
                Не ми се занимава колега .............помисли пак какво пишеш. Какво помагам? Помагам на всеки за да не бъде подведен с неверни от незнание или грешка неща. Ха със здраве!
                От обясненията до тук на колегата , аз също мисля ,че е диф , но така от толкова разстояние може и да фърляме боп.......
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: Виене при отпускане на газта

                  колега може би не си прочел , че става въпрос за ГРАНД ВИТАРА , не за ВИТАРА .
                  разликата е ,че дифа на ГРАНДА е касета в касета . полуосите въртят планетите на вътрешната касета , короната е на външната . зацепването на двете става от тези челни зъби посредством мембрана задействана от компресор.
                  докато не се зацепи вътрешната касета се върти във външната.
                  между другото има отделна тема за това и как се преработва.
                  ето ти малко снимки :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170319_100407.jpg
Прегледи:1
Размер:331.7 КБ
ID:5783532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170319_100703.jpg
Прегледи:1
Размер:256.6 КБ
ID:5783531
                  а между другото предено(ако зацепен)/ задно предаване се локализират много по лесно от колкото скоростна кутия и раздатка . нали се сещаш защо?
                  поздрави

                  .
                  Последно редактирано от aroren; 09-03-18, 15:11.
                  899180483

                  Коментар


                  • #24
                    От: Виене при отпускане на газта

                    Ами днес колата беше за смяна на масло на предния диференциал (Мотул GL4-5 80w90). Резултата клони към 0. Все пак звуците които се чуват са пренебрежимо малки, май ще се кара няколко месеца така, ако се увеличи ще се ходи на майстор. Аз и преди това се съмнявах за диференциал, тъй като при движение като отворя вратата, звука ми се струва по скоро от долу, към центъра на колата а не отпред.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Виене при отпускане на газта

                      така си и мислех. ами карай така . явно не нещо фрапиращо . дано някой грамотен механик го локализира . много правилни съвети имаше от колегите -възползвай се .
                      внимавай да не попаднеш на някой измислен майстор и само да ти вземе едни пари , че и може и по голяма беля да направи.
                      успех .
                      ако имаш път покрай шумен може да я чуем.
                      899180483

                      Коментар


                      • #26
                        От: Виене при отпускане на газта

                        Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                        колега може би не си прочел , че става въпрос за ГРАНД ВИТАРА , не за ВИТАРА .
                        разликата е ,че дифа на ГРАНДА е касета в касета . полуосите въртят планетите на вътрешната касета , короната е на външната . зацепването на двете става от тези челни зъби посредством мембрана задействана от компресор.
                        докато не се зацепи вътрешната касета се върти във външната.
                        между другото има отделна тема за това и как се преработва.
                        ето ти малко снимки :[ATTACH=CONFIG]950284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]950283[/ATTACH]
                        а между другото предено(ако зацепен)/ задно предаване се локализират много по лесно от колкото скоростна кутия и раздатка . нали се сещаш защо?
                        поздрави

                        .
                        Прав си , нали си имам китара /витара/ та все за нея си мисля. В този случай е точно така , а мнението ми остава същото , че проблема е в диф. Поздрави!
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Виене при отпускане на газта

                          дано да е така е , че къде по лесно се прави. щото ако е раздатка или кутия -филма е голям. ама той колегата реши да си я кара така явно не толкова страшно.
                          поздрави и безаварийно каране по баирите в калта . то и по плажа не лесно нали?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160702_133938_1111.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5783562
                          899180483

                          Коментар


                          • #28
                            От: Виене при отпускане на газта

                            Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                            дано да е така е , че къде по лесно се прави. щото ако е раздатка или кутия -филма е голям. ама той колегата реши да си я кара така явно не толкова страшно.
                            поздрави и безаварийно каране по баирите в калта . то и по плажа не лесно нали?[ATTACH=CONFIG]950320[/ATTACH]
                            Тези касети от предния диф на които си качил снимки са от Гранд 98-05 г. , т.е. за такава в дясно на снимката, а колегата пита за Гранд 09 г. т.е. тази от ляво. Двете Гранд Витари имат много малко общи неща. Предния диф е съвсем различен и прилича повече на задния.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #29
                              От: Виене при отпускане на газта

                              Скоростна кутия , щом виенето е на ниските предавки . Износен лагер или разбито легло на лагера ,вследствие на осовото изместване се променя контактното петно на зъбчатките на 1-ва , 2-ра и 3-та предавка на междинния и изходящия вал . На 4-та предавка (директна) входящият и изходящия вал са зацепени директно и междинния вал (който се върти винаги ) не предава усилие през зъбчатките - виене няма . Наклонените зъби издават виещ звук при отнемане на газта дори и при ниска скорост , който е подобен с "виенето " на диференциал , с тази разлика че дифа вие при скорост над 50 км/ч . Не помагат никакви масла и добавки , нужно е смяна на лагера или ремонт на леглото на лагера , но е възможно да остане лек шум дори и след ремонта заради сработените по неправилен начин зъбчатки
                              Последно редактирано от Бакалов; 10-03-18, 11:10.
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Виене при отпускане на газта

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                Скоростна кутия , щом виенето е на ниските предавки . Износен лагер или разбито легло на лагера ,вследствие на осовото изместване се променя контактното петно на зъбчатките на 1-ва , 2-ра и 3-та предавка на междинния и изходящия вал . На 4-та предавка (директна) входящият и изходящия вал са зацепени директно и междинния вал (който се върти винаги ) не предава усилие през зъбчатките - виене няма . Наклонените зъби издават виещ звук при отнемане на газта дори и при ниска скорост , който е подобен с "виенето " на диференциал , с тази разлика че дифа вие при скорост над 50 км/ч . Не помагат никакви масла и добавки , нужно е смяна на лагера или ремонт на леглото на лагера , но е възможно да остане лек шум дори и след ремонта заради сработените по неправилен начин зъбчатки
                                Ами колега, аз като гледах в сървиз манюала, първа и втора са на вторичният вал (междинен/counter shaft), трета и четвърта на първичният, а пета е директна. Ако е лагер по скоростите, може ли да се кара така известно време?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X