Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

    Здравейте колеги и приятели. Отдавна си търся паджеро 2, но пуст късмет всичко което съм гледал до момента е една голяма развалина. Един слънчев ден( или по скоро снежен ) попаднах на екземпляр който ми хареса адски много, читав, потдържан и т.н. Казах си "оо чудо, най накрая птиченцето кацна и на моето рамо", но собственика ме "зарадва", че има проблем с номера на рамата. Ситуацията е следната: шасито е кърпено преди 2 години и номера на рамата изобщо липсва. След кратко раследване успяхме да открием част от номера от който липсват последните 5 знака. Колата е регистрирана в БГ. Какъв е пътя който трябва да извървя за да се сдобия с този джип и всичко да е законно? И най-важното е дали си заслужава?

    П.П Изчетох доста теми с проблемни VIN и не срещнах никъде еднозначен отговор. Един минал комисия и му пренабили номера, друг му задържали колата и образували досъдебно производство. Знам, че е по-добре да не се впускам в излишни приключения, но си мисля, че колата е достатъчно читава за да поема някакъв умерен риск.

    Поздрави!

  • #2
    От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

    Както сам казваш , еднозначен отговор може би няма.
    За това отивай направо в Кат по местоживеене и то при началника да кажем и ще разбереш точно какъв ще е реда при теб.
    Успех !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

      Път има, но по-добре не тръгвай по него. Направо ще те попилеят от бумащина и рушвети и накрая пак няма гаранция, че в КАТ ще те регистрират. Процедуата е само пред КАТ. За мен това е точката, в която трябва да се откажеш и да си търсиш друга машина.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

        Това което аз знам е, че на стария собственик почти без проблеми могат да му пренабият номера. Ако я купиш така - без номер е почти невъзможно да я регистрираш.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Това което аз знам е, че на стария собственик почти без проблеми могат да му пренабият номера. Ако я купиш така - без номер е почти невъзможно да я регистрираш.
          Точно така. Аз преди 4 г купих така бившата ми Кия. Не се четяха последните цифри. Преди покупката отидохме в КАТ и ни казаха точно това. Катаджията подчерта, че ако я купя с не четлив номер, няма да я регистрират. А ако е търкано със шкурка, може да го изтълкуват като пренабиване и да задържат колата.

          Старият собственик ходи до техния КАТ и след 2-3 дни се върна с пренабит номер на средната колонка. Имаше протокол за пренабиването, едно малко талонче и два холограмни стикера на КАТ, залепени до новонабития номер. Искали са му някакво писмо от официалния вносител на марката.

          Та регистрирах колата без проблем, след 4 г. я продадох на друг младеж, който също я е регистрирал без проблем.

          П.П. Мен, ако питаш въобще не се занимавай с джип с кърпено шаси. Шасито носи всички агрегати - двигател,скорости, раздатка, мостове. Веднъж изгнило, то вече компрометирано. Не знаеш как са го кърпили, нито колко е изгнило в некърпената част
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

            Ако е малко населено място по талон, има шанс собственика по талон да "измисли" начин да се оправи рамата преди евентуална сделка, след сделка с проблемен номер на шаси и аз си мисля, че новия собствник ще си вкара таралеж в гащите.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

              Ко ли ще е това кърпено вече птиче, та му се радваш толкова!?
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #8
                От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

                Благодаря на всички приятели за бързата реакция и съвети. Поразходих се по разни кабинети и стаи, поговорих си с контролните органи и отговора беше категоричен. Ако собственика е бил отишъл преди ремонта е нямало да има проблем да бъде пренабит номера, но след умишлена намеса и увреждане от човек, развоя е само един...голяма беля на главата и почти нищожен шанс да се легализира това возило, ходене по мъките с месеци и нищо сигурно в крайна сметка. Търсенето продължава.

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

                  А това видя ли го

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

                    Редовно следя темите в купува/продава и няма как да го пропусна това, но имам няколко критерий на които точно този екземпляр не отговаря, а те са: климатик и да не е 2.5 мотор. Иначе изглежда доста добре, предполагам, че е и в такова състояние.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

                      Като прочетох кърпено шаси....... И интереса изчезна.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

                        Така ли не се научихте как се купуват коли?
                        Много е просто!Реален собственик с документи на колата,номер рама,двигател,нотариус.
                        Преди време другата уловка беше,че може да е запорирана.
                        А такава кърпена/недокърпена,бягай от нея!
                        Ако бяха кадърни,щяха да оставят номера на рамата.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблемен номер на рамата. Предстоящи проблеми?

                          Разбирам възмущението Ви към кръпки по шасито! И аз се възмущавах по същия начин като чуех за кръпки по шасито, докато не започнах да обикалям, да гледам, да разпитвам и да се интересувам и не, че имам кой знае какъв опит, но останових, че масово имат проблем с шаситата на тия години. Или ще са поизгнили и замаскирани или ще са кърпени. Та започнах да свиквам с тая мисъл.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X