Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на малък компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Закупуване на малък компресор

    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
    Това ми върши идеална работа, ама нямам време и условия да си го "произведа". Ако някъде има готов на добра цена....
    Зъболекарски изпадат чат-пат, но цената е колкото на "истински" бутален с ремък.
    Иначе се сглобява за един следобяд, стига да има чарковете.

    Коментар


    • #32
      От: Закупуване на малък компресор

      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
      Това ми върши идеална работа, ама нямам време и условия да си го "произведа". Ако някъде има готов на добра цена....
      Нябави ми чарковете, аз ще ти го събера.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #33
        От: Закупуване на малък компресор

        Mного добра идея.Преди три дена на село обикалях ремаркето като малоумен.Нито помпа нито нито нищо.
        Ако си има човек едно такова малко нещо веднага се спасява.Леко компактно,супер идейка!
        Тея компресори от обикновенните хладилници ОК ли са за тази цел.?

        Коментар


        • #34
          От: Закупуване на малък компресор

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          Тея компресори от обикновенните хладилници ОК ли са за тази цел.?
          Ок е! Вече зависи на колко издухал случиш и най-вече от какъв хладилник е. Моя е Дамфос доста голям и е от външна хладилна витрина. Доста бързо пълни бутилката от фреон и след като качи налягане наваксва за броени секунди ако спадне до включването на пресостата. Абе като цяло е перфектно за всеки домашен майстор. Такъв компресор ИЗОБЩО не изключва големия такъв. Но този е за да бъде включен постоянно, да има човек въздух под ръка. Не харчи много ток, изключително тих е и на практика без обслужване


          П.п. имам диференциален пресостат излишен - като този на снимките, само че с метален корпус - чисто нов Чешки. Ако някой реши да си сглобява такова компресорче ще го спазарим

          Коментар


          • #35
            От: Закупуване на малък компресор

            Така сглобен дали , ще работи с инвертор в колата ?

            Коментар


            • #36
              От: Закупуване на малък компресор

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Mного добра идея.Преди три дена на село обикалях ремаркето като малоумен.Нито помпа нито нито нищо.
              Ако си има човек едно такова малко нещо веднага се спасява.Леко компактно,супер идейка!
              Тея компресори от обикновенните хладилници ОК ли са за тази цел.?
              Това с компресор от хладилник съм го играл през "соца". За горните цели е подходящо да си вземете едно на 12 волта.

              Коментар


              • #37
                От: Закупуване на малък компресор

                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                Така сглобен дали , ще работи с инвертор в колата ?
                Трябва да си намериш стабилно компресорче на 12V. И действат по горната схема

                Коментар


                • #38
                  От: Закупуване на малък компресор

                  Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                  Нябави ми чарковете, аз ще ти го събера.
                  Ще опитам. Мисля, че бутилките от бившия ми Нисан са свободни, компресор имам. Май, само пресостат, манометър и бърза връзка ми трябват.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #39
                    От: Закупуване на малък компресор

                    Стоянов, това хидрофорен съд ли е, защото на такъв прилича? Питам те, защото са от много тънък материал и може да цъфне лесно, виждал съм. При хидрофорни съд необходимото налягане за работа на системата е 1,5 - 1,8 бара, теста им е на 11,4 бара на сертифицираните съдове, но много не разчитай на това, защото ако е ползван съда на хидрофор преди това може да е пълен с ръжда, виждал съм за по-малко от 2 години да се пробие.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Закупуване на малък компресор

                      Като го гледам е бутилка от фреон а тя е още по тънка .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Закупуване на малък компресор

                        Която пък може да държи на необходимото налягане както е видно.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Закупуване на малък компресор

                          До кога ще го държи един господ знае . Тези бутилки са за еднократна употреба не са предвиждани и смятани за дълговременно циклично натоварване . Скоро си правих фуния от една такава едвам и заварих тръбата .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Закупуване на малък компресор

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Стоянов, това хидрофорен съд ли е, защото на такъв прилича? Питам те, защото са от много тънък материал и може да цъфне лесно, виждал съм. При хидрофорни съд необходимото налягане за работа на системата е 1,5 - 1,8 бара, теста им е на 11,4 бара на сертифицираните съдове, но много не разчитай на това, защото ако е ползван съда на хидрофор преди това може да е пълен с ръжда, виждал съм за по-малко от 2 години да се пробие.
                            Бутилката е от фреон - по спомен когато я взимах се интересувах - тестово налягане 0.23MPa, работно 0.14MPa, или 14 атм. Тази я взех от хладилните техници почти привършила, сиреч без да е стояла с влага.
                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Като го гледам е бутилка от фреон а тя е още по тънка .
                            Незнам колко е тънко, но си държи безпроблемно. Виж горните данни. А и този тип бутилки имат предпазна тапа, която избива на 0.17MPa.
                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Която пък може да държи на необходимото налягане както е видно.
                            Именно
                            Шегата настрана. Аз съм достатъчно бъзлив в това отношение и затова съм взел всички необходими мерки. А и на повече от 8 атм. Не я държа. Тестово съм и правил 10 без проблеми.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Закупуване на малък компресор

                              Ще кара.Знаеш ли колко народ си е направил многократни бутилки от еднократни.Карат.Тънки са,но карат.Е ако имаш многократна е по-добре,но пък там не си заслужава да я съсипваш предвид цената.
                              Което ми напомня,че имам и бутилки и хладилен компресор и ......желание и време трябва да намеря и готово.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Закупуване на малък компресор

                                Ако ми трябваше въздух за "продухване" бих отишъл към варианта за които намекнах.
                                Купувам евтин двубутален китаец на 12 в. и захранвам някаква бутилка (от въздух,газ и т.н.) която осигурява кратковременно съхранение. Компресора може да се взема в колата , а и бутилката може да се ползва за пренос на сгъстен въздух.
                                ("китаеца" за минута пълни 15" гума )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X