Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на SUV / лек автомобил 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • избор на SUV / лек автомобил 4х4

    Здравейте,
    ще ме извинявате ако темата е излишна или не е за тук, но имам нужда от помощ при избор на кола. Започвам с това, че съм нов шофьор, офроуда не ми е страст и предпочитам комфорта. Започнах да карам кола, поради новата ми работа (6-7 месеца) , която е свързана със срещи с клиенти и привличане на нови. Та в началото заех Полото на бащата. Мъничка ми е, но ми вършеше работа. Лошото е, че в тази уж лека зима на няколко пъти имах проблеми с непочистени пътища, сняг, лед и т.н. Излишно е да споменавам, но с липсата на опит комбинацията е просто супер. Както и да е. Имах няколко адреса в крайните квартали на София + селата около София. В квартала също ми се налага да заобикалям няколко блока и улици за да стигна до вкъщи заради места на които просто няма минаване. На няколко пъти ми се е налагало да зарязвам полото някъде и да щрапам пеш. Малко несериозно и куцо се получава като се тропна пред клиента с мокри обувки и закъснял. Последния път бяхме с мой приятел, който кара голф 4х4 (автоматично , включващо се или както се води) и гадината издрапа без проблеми. Та май-юни така или иначе ще пътуваме със зетя за Германия за кола и реших, че вместо Сивик може би трябва да се огледам за нещо, с което няма да страдам толкова следващата зима. Отделил съм 10-11к лв, без тук да влизат разходите за прегледи и консумативите отначало. Ще ми се някакъв удобен SUV или лек автомобил с 4х4 да взема. Хем да не е много дебело за поддръжка, хем да е що-годе комфортно - обичаме с приятелче и мацки да дърпаме по курортите като има по-дълги уикенди и ми се ще да е нещо приятно за каране. Не държа да е имиджово, просто да не е безумно грозно. За предпочитание (не е задължително) автоматик и бензин. Огледал съм Каптивата, импрезата на субару и сх4 на сузуки засега. За импрезата ме стресират, че е много скъпа за поддръжка. За Йетито на Шкода и Кашкай към момента май нямам финанси. Октавията ми е грозна.. Може би вариантът на Алфа 159..Та.. Въпросът ми е към тези, които имат някакъв допир до моделите, които съм посочил кое би било за предпочитане? Има ли изобщо смисъл или да се насоча към Сивика, хубави зимни обувки и пакет котешка тоалетна бентонит в багажника?

  • #2
    От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

    Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
    Здравейте,
    ще ме извинявате ако темата е излишна или не е за тук, но имам нужда от помощ при избор на кола. Започвам с това, че съм нов шофьор, офроуда не ми е страст и предпочитам комфорта. Започнах да карам кола, поради новата ми работа (6-7 месеца) , която е свързана със срещи с клиенти и привличане на нови. Та в началото заех Полото на бащата. Мъничка ми е, но ми вършеше работа. Лошото е, че в тази уж лека зима на няколко пъти имах проблеми с непочистени пътища, сняг, лед и т.н. Излишно е да споменавам, но с липсата на опит комбинацията е просто супер. Както и да е. Имах няколко адреса в крайните квартали на София + селата около София. В квартала също ми се налага да заобикалям няколко блока и улици за да стигна до вкъщи заради места на които просто няма минаване. На няколко пъти ми се е налагало да зарязвам полото някъде и да щрапам пеш. Малко несериозно и куцо се получава като се тропна пред клиента с мокри обувки и закъснял. Последния път бяхме с мой приятел, който кара голф 4х4 (автоматично , включващо се или както се води) и гадината издрапа без проблеми. Та май-юни така или иначе ще пътуваме със зетя за Германия за кола и реших, че вместо Сивик може би трябва да се огледам за нещо, с което няма да страдам толкова следващата зима. Отделил съм 10-11к лв, без тук да влизат разходите за прегледи и консумативите отначало. Ще ми се някакъв удобен SUV или лек автомобил с 4х4 да взема. Хем да не е много дебело за поддръжка, хем да е що-годе комфортно - обичаме с приятелче и мацки да дърпаме по курортите като има по-дълги уикенди и ми се ще да е нещо приятно за каране. Не държа да е имиджово, просто да не е безумно грозно. За предпочитание (не е задължително) автоматик и бензин. Огледал съм Каптивата, импрезата на субару и сх4 на сузуки засега. За импрезата ме стресират, че е много скъпа за поддръжка. За Йетито на Шкода и Кашкай към момента май нямам финанси. Октавията ми е грозна.. Може би вариантът на Алфа 159..Та.. Въпросът ми е към тези, които имат някакъв допир до моделите, които съм посочил кое би било за предпочитане? Има ли изобщо смисъл или да се насоча към Сивика, хубави зимни обувки и пакет котешка тоалетна бентонит в багажника?
    Така и така гледаш Сивик, вземи огледай на Хонда другите модели. Тия дни ме курдисаха да оглеждам HR-V 4х4 - съвсем валидна кола се оказа.

    Коментар


    • #3
      От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

      Колега, толкова дълги постове никой не чете. Дай по-синтезирано.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Така и така гледаш Сивик, вземи огледай на Хонда другите модели. Тия дни ме курдисаха да оглеждам HR-V 4х4 - съвсем валидна кола се оказа.
        Верно е здраво добиче това, те си му викат " японска УАЗ-ка"..Познат взе от Горубляне италианска такава, едната врата боядисвана и помпата на хидравликата виеше..Джамбазина смени помпата, десетки хиляди километри вече абсолтно никакви грижи, а момчето кара душманската...Единственото е, че над 110 става шумно, защото подминава 300- оборота.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Колега, толкова дълги постове никой не чете. Дай по-синтезирано.
          Стигнах до третия ред...
          И аз се нареждам на опашката за такова чудо.
          Само да се разбере какво е ?
          Различно от РОЛО...

          Коментар


          • #6
            От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Така и така гледаш Сивик, вземи огледай на Хонда другите модели. Тия дни ме курдисаха да оглеждам HR-V 4х4 - съвсем валидна кола се оказа.
            Ти па ме изненада - за бюджет 10-11 има далеч по-читави 4х4 идейки! Примерно самият питащ се е ориентирал правилно към една Alfa Romeo 159 4х4 с 3 торсенчета
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Ти па ме изненада - за бюджет 10-11 има далеч по-читави 4х4 идейки! Примерно самият питащ се е ориентирал правилно към една Alfa Romeo 159 4х4 с 3 торсенчета
              То има и по-читави малки леки коли от Сивик. Очевидно бюджетът не е задължителен за изхарчване.

              Коментар


              • #8
                ок. синтезирано и кратко. търся нещо, с което да боря непочистените улици през зимата в Железница, Пасарел и прочие. За предпочитане след 2007, до 11к без да слагам първоначалните разходи. Няма да се прави оф-роуд. Нещо комфортно и сравнително лесно за поддръжка. Каптива, Алфа 159 4х4, сузуки сх4, импреза са част от загледаните.

                Коментар


                • #9
                  От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                  Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
                  ок. синтезирано и кратко. търся нещо, с което да боря непочистените улици през зимата в Железница, Пасарел и прочие. За предпочитане след 2007, до 11к без да слагам първоначалните разходи. Няма да се прави оф-роуд. Нещо комфортно и сравнително лесно за поддръжка. Каптива, Алфа 159 4х4, сузуки сх4, импреза са част от загледаните.
                  Това е друго.

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Ти па ме изненада - за бюджет 10-11 има далеч по-читави 4х4 идейки! Примерно самият питащ се е ориентирал правилно към една Alfa Romeo 159 4х4 с 3 торсенчета
                  И аз мисля, че за тия пари е най-добре да земеш Q4, щото хем ше е най-новата, а и ей къде е Италия.

                  P.S. Ама Торсенчетата не бяха ли 2 ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ...
                    P.S. Ама Торсенчетата не бяха ли 2 ?
                    Само един е - в средата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                      Вместо Каптивата вкарай Санта Фе в уравнението, естествено ако държиш да е и по-високо. Лично на мене(карал съм отдавна и за кратко 155-ца) не ми се връзва непочистена улица в Железница и Алфа Ромео.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                        Отвори и виж в този ценови клас какво се продава. След това вече ако си харесаш нещо питай по-конкретно.
                        В случая не ти трябва някакво кой знае какво 4х4, така че по-скоро да се гледа да е технически по-безпроблемно.

                        Германците се разправя, че щели да спират дизелите, та предполагам малко или много ще се отрази на цената.

                        Колкото до алфите, ами ако не е кросвагон, другите са си доста нисички и колкото и да не е при разни снежни коловози и непочистени улици ще задира и нищо чудно да се откърши я кора, я нещо по броня и т.н.
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #13
                          От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                          Здравейте, вариант е Хюндай туксон, Санта фе или Кия спортаж задвижването е еднакво. Погледнете ги и се вмествате в бюджета

                          Коментар


                          • #14
                            От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                            Здравейте,
                            благодаря на всички за включването. Първата ми мисъл беше за едно Харви на Хонда, но се оказват по-старички, отколкото ми се ще. Иначе съм се возил и ми харесват (не на външен вид).
                            В Спортиджа съм се возил при една колежка. Стабилен ми се видя на пътя, но през дупките беше ужас. Не ми хареса возията..някак груба. Също като при ssangyong-а на шефката. Тук обаче отбелязвам, че и двете са на принципа - щом върви, значи всичко е ок и не знам доколко са адекватен пример.
                            В никоя от другите изброени коли не съм се возил. Алфата ми харесва на външен вид и засега е фаворит май, но ме притесняват вечните коментари за италианците, а и това, че ще избирам от по-ограничен ресурс.
                            Сузукито/ фиат седичи ми изглеждат прилично - стегнато и компактно, но не съм се качвал в тях. Притеснява ме как ще се чувстват 2ма възрастни на задната седалка.
                            Не знам как са Санта фе-то и Сорентото в градски условия и като комфорт на возия и вътре. Пак казвам на мен проходимостта ми трябва дотолкова, колкото да не закъсам в непочистените улици. Комфорт > практичност/обслужване > проходимост. Горе долу така си ги приоритизирам.
                            Бях загледал и додж калибър,но там трудно май се намира вариант с 4х4. Субару импреза? 1.5 е спънато доколкото разбирам, но двойката дали си заслужава? Здрава кола ли е?

                            Коментар


                            • #15
                              От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              Само един е - в средата.
                              Може и да съм останал с грешно впечатление, а може и така да ми се е искало.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Вместо Каптивата вкарай Санта Фе в уравнението, естествено ако държиш да е и по-високо. Лично на мене(карал съм отдавна и за кратко 155-ца) не ми се връзва непочистена улица в Железница и Алфа Ромео.
                              Мисля, че Q4 са малко по-надървени от другите, та ше му е абсолютно достатъчно, освен ако не се катери до Академика.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X