Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на SUV / лек автомобил 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

    Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
    ... Комфорт > практичност/обслужване > проходимост. Горе долу така си ги приоритизирам.
    Бях загледал и додж калибър,но там трудно май се намира вариант с 4х4. Субару импреза? 1.5 е спънато доколкото разбирам, но двойката дали си заслужава? Здрава кола ли е?
    Щом така си ги приоритизираш еми ... Шкода Октавия Скаут ... поне лично според мен, но аз съм малко пристрастен към концерна.
    Ако смяташ да я караш целогодишно мисля, че е най-добрата опция. Кола е, а не СУВ съответно ще е по-комфортно за дълъг път. Разхода ще е надолу (по-малко тегло, челно съпротивление и прочие ...) AWD-то е автоматично - Haldex, а не постоянно зацепено (то не че и на изброените СУВ-ове не е така)
    Алфа кросвагон мен ме кефи много, ама и тя като Додж-а си е малко бройлер. Сигурно има не повече от 7-8 за продажба в цяла България. Със частите може и да е същата работа.
    Каптивата е голяма, ама внимавай да не вземеш някоя само на предно. Санта Фе и ли Туксон според мен са по-добрия избор.
    Субару с 1.5 направо го забрави, 2.0 е същия кенеф откъм вървеж. Моторите там са 2.0 и 2.5 с турбина. И ги търси във Форестър, а не в Импреза.

    Коментар


    • #17
      От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

      То хубаво Форестър турбо, ама дали ще му хареса разхода ?
      Има леки коли 4х4 (напр. Шкода, Ауди А3/А4)...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

        За фолксвагенските коли части и майстори има най-много и най-лесно се намират. Освен това са сравнително здрави, освен определени проблемни модели (и с определени мотори). Също и нормалните повреди се знаят наизуст, не да се открива топлата вода по разните екзотики (или да се плащат грешни пари на малкото спецове по отделните такива марки).
        Иначе други предимства/недостатъци, варират с малко и според мен не са решаващи.
        Е, пак трябва да се пита за конкретен избор, ако ще е VAG, че има бензини които не стават за газова уредба и дизели с известни проблеми (също и проблемни бензинови).

        А и каквото и да се избере, е добре първо да се изясни къде ще се сервизира, че без това не може, а е важно и за най-здравата кола.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

          Както каза колега малко по-горе - импрезата я махни от списъка. Готино ще ти е на езика да казваш, че караш Субару Импреза, но тези коли не са правени за сняг, те са за асфалт/равен терен, а 4х4 им е сложено не за да газят в калта,а за по-добър старт (launch). Ако пък много ти харесва конструкцията на импрезата, огледай Форестър. Той е правен по импреза, с много надеждно 4х4 и е здрава кола, висока, но поддръжката може да не ти хареса...особено в сравнение с въпросната Киа или Хюндай. За пример - едни задни амове за Фори на pedders са около 800лв. Автоматите са им корави, взимаш 2.5 XT мотора като имаш предвид, че е лаком, обаче върви на кокал, по 230 коня са след 2005та. Газова за такава кола с изпарител до 300 коня е около 1500-2000лв. Мястото на резервната гума е голямо и събира бутилка от 59 литра без да надига.

          Коментар


          • #20
            От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            То хубаво Форестър турбо, ама дали ще му хареса разхода ?
            Има леки коли 4х4 (напр. Шкода, Ауди А3/А4)...
            Е аз не съм му казал да си го вземе. То няма как да стане и члена докрая и парите в джоба.
            Затова предложих Октавия Скаут - практичен, разпространен модел. Само да се гледа с кой мотор е, че там са основно дизели, а и са помпа-дюза. Ако си намери от по-новите с комън-рейл ще е по-добре. Окачването е за предпочитане, относно издръжливост, пред алуминиевите кокалаци на Ауди (от А4 нагоре). Иначе с алуминиевите носачи си е комфортно и стабилно, ама там се отива на по-висока цена.

            Коментар


            • #21
              От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

              Това е стара градска легенда - имах пасат с прословутите 8 носача - първата (и единствена) смяна се случи на 150х.км (100х. в Бг)... След това още 30 навъртях докато я продам сл. собственик кой знае още колко... Затова пък вози доста добре...То не може да си купиш кола на 500х. и да се оплакваш...
              А и отдавна не са скъпи тия части...
              1.9 помпа-дюза си е ОК- проблем е 2.0-та...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                Горе долу се ориентирах, или поне отхвърлих няколко от предишно избраните опции и ги заместих с други. Санта фе ми харесва доста, но май е хубаво да сложа още 2-3К за някоя по-добра машинка. Носи ли на газ? Какво да гледам там?
                Октавията не знам защо я бях забравил - принципно харесвам шкода, а в аутоскаута намерих 15-20 бройки в Германия и Австрия (все дизел). VW нещо не са ми на душа открай време.
                Дано до лятото в Германия дизелите да паднат покрай забраната, тогава може и към Аутлендър да погледна.

                Коментар


                • #23
                  От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Това е стара градска легенда - имах пасат с прословутите 8 носача - първата (и единствена) смяна се случи на 150х.км (100х. в Бг)... След това още 30 навъртях докато я продам сл. собственик кой знае още колко... Затова пък вози доста добре...То не може да си купиш кола на 500х. и да се оплакваш...
                  А и отдавна не са скъпи тия части...
                  1.9 помпа-дюза си е ОК- проблем е 2.0-та...
                  Не съм казал, че са скъпи, но на някои хора им се виждат скъпи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                    Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                    То няма как да стане и члена докрая и парите в джоба...
                    Лафа е друг, колега: "х...я до края, и душата у рая"/да ме прощава нежната аудитория!/. Преди няколко години в идентична тема нов колега питаше какъв "най-як джип" да си вземе, за да няма всесезонно проблем в планината!!! Щял да ходи в Германия да го търси, е, похвали се, че си е взел BMW 5 комби, сменил концепцията, та така. От теми като тази полза няма. Със здраве!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #25
                      От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                      Едно ауди а6 c5 quattro от последните модели 2003г. Може да се намери читаво за доста по-малко от бюджета.Колата си сърува има и добри мотори.

                      Коментар


                      • #26
                        От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                        Първоначално публикуван от PetioStoianov Преглед на мнение
                        Както каза колега малко по-горе - импрезата я махни от списъка. Готино ще ти е на езика да казваш, че караш Субару Импреза, но тези коли не са правени за сняг, те са за асфалт/равен терен, а 4х4 им е сложено не за да газят в калта,а за по-добър старт (launch). Ако пък много ти харесва конструкцията на импрезата, огледай Форестър. Той е правен по импреза, с много надеждно 4х4 и е здрава кола, висока, но поддръжката може да не ти хареса...особено в сравнение с въпросната Киа или Хюндай. За пример - едни задни амове за Фори на pedders са около 800лв. Автоматите са им корави, взимаш 2.5 XT мотора като имаш предвид, че е лаком, обаче върви на кокал, по 230 коня са след 2005та. Газова за такава кола с изпарител до 300 коня е около 1500-2000лв. Мястото на резервната гума е голямо и събира бутилка от 59 литра без да надига.
                        Не знаех, че Импрезата не става за зимата, а и единствената марка от изброение дето ако е комби си има и половинки... Четворката на Субару не се слага за лънч, а е разработена като система за стабилност и повишена сигурност когато караш по кофти пътища. Точно за зимата си е колата и кефа да я пързаляш е голям.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • #27
                          От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                          Първо си отговори на въпроса дали искаш кола 4х4, кросоувър или СУВ. За това което си описал, не виждам нужда от СУВ. ВАГ или Субару 4х4 по лични предпочитания и какво има читаво и така. И имай предвид, от 4х4 до 4х4 има Балкан разлика, но щом голф синхро те е впечатлил, нищо няма да те разочарова.


                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                            Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                            Едно ауди а6 c5 quattro от последните модели 2003г. Може да се намери читаво за доста по-малко от бюджета.Колата си сърува има и добри мотори.
                            И на колко хиляди километра ще е тоя параход?
                            За моторите - ако си намери някой екземпляр с 1.8T и куатро добре. Ремонтите са поносими ... ама кой друг?
                            1.9 куатро са доста редки.
                            2.5, са издръжливи спор няма, но колко ли километри са видяли/минали ... а и това VP44 може да го изненада по неприятен начин. И не само то ...
                            Кефа от 2.7ТТ е огромен и има голям потенциал, ама бая джоб дълбок джоб си трябва, щото всичко е на дубъл - 2 турбини, 2 EGT-сензора, 2 катализатора.
                            3.0i има някой неприятни като цени компоненти, като вариаторите например. Трябват "подкови" за блокиране на валовете, че ремъка е около 2 метра дълъг. Еле и ако нацели някой каран с масло от 6-7 лв литъра.
                            Същото (относно маслото) е и с 4.2. Сила бол, ама е за дълъг път, а разхода, еле градско, никак не е приятен.

                            Jimi го каза най-точно - нека автора да си изясни какво точно иска. Щото ако за 2-3 седмици по-дълбок сняг иска да кара цяла година СУВ с неособено големи възможности и във въпросния дълбок сняг файда няма.

                            Коментар


                            • #29
                              От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              1.9 куатро са доста редки.
                              То май няма въобще такива. Остава Пасат 5.5, Супърб, и А4 с това задвижване.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: избор на SUV / лек автомобил 4х4

                                Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                                1.9 куатро са доста редки.
                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                То май няма въобще такива.
                                Значи съм гледал из нета някои с насаждано куатро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X