Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за избор на джип

    Здравейте.Кой от двата джипа е по-добрия избор?Фолксваген Туарег или Шевролет Каптива?Завчера загледах една Каптива и ми хареса доста.Иначе се бях насочил към Туарег бензинов вариант но малко скъп ми идва.Читав Туарег под 12 хил.не се бара.Много ми харесва Туарега иначе.Та загледах и Каптивата и тя е доста хубава и добър джип може да се намери за 8-9хил.Ама кой е по-добрият избор от двата?Няма да го ползвам за тежък офроуд
    .Гледам нещо хем комфортно на пътя хем и извън него да се представя добре хем и вътре да да е на ниво.От изчетеното за Туарега има от всичко на ниво ама под 10 хил.няма машина.А Каптивата и за нея четох и добро и лошо(то и за Туарега е така де)и ми грабна окота.Е вътре Туарега е по-готин.

  • #2
    От: Мнение за избор на джип

    Първоначално публикуван от vesko_78 Преглед на мнение
    Здравейте.Кой от двата джипа е по-добрия избор?Фолксваген Туарег или Шевролет Каптива?Завчера загледах една Каптива и ми хареса доста.Иначе се бях насочил към Туарег бензинов вариант но малко скъп ми идва.Читав Туарег под 12 хил.не се бара.Много ми харесва Туарега иначе.Та загледах и Каптивата и тя е доста хубава и добър джип може да се намери за 8-9хил.Ама кой е по-добрият избор от двата?Няма да го ползвам за тежък офроуд
    .Гледам нещо хем комфортно на пътя хем и извън него да се представя добре хем и вътре да да е на ниво.От изчетеното за Туарега има от всичко на ниво ама под 10 хил.няма машина.А Каптивата и за нея четох и добро и лошо(то и за Туарега е така де)и ми грабна окота.Е вътре Туарега е по-готин.
    Копривата принципно си е шит проходимост Нъц.
    Никой няма да се изкаже положително за нея.
    Туварега пък е Големио Гоуф супер скъп и много се чупи.
    Според мен си преоцени бюджета и приоритетите и се насочи към други марки.
    Най добро отношение цена-качество са Хуйдай и Киа.
    А и да не забравиш да питаш жената....
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за избор на джип

      Айде варненския филосов пак е на линия.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за избор на джип

        Веско, за този бюджет, на теория би трябвало Каптивата да е по-читава, но... сме у нас. Нали се сещаш, че СУВ като Туарег, който нов е от 70к лева нагоре, няма да е цвете дори за 15к. Ако си се спрял само на тези два модела се оглеждай за Каптива с някаква сервизна история от човек, който я е купил в България.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за избор на джип

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Копривата принципно си е шит проходимост Нъц.
          Никой няма да се изкаже положително за нея.
          Туварега пък е Големио Гоуф супер скъп и много се чупи.
          Според мен си преоцени бюджета и приоритетите и се насочи към други марки.
          Най добро отношение цена-качество са Хуйдай и Киа.
          А и да не забравиш да питаш жената....
          Твърдо за.Това не са джипове.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за избор на джип

            Това са джипове за шосе и магистрала.Търси друго .
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за избор на джип

              Туарега не бил джип ! Много компетентно мнение .

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за избор на джип

                Е за магистрала и шосе ама и за извън стават.Няма да правя тежък офроуд.Хюндай и Киа са малко дървени.Хем хюндая неше от магазина Санта фе,по-новия(предпоследния)и не ме грабна.Туарега и Каптивата ми харесват.Ама май Каптива ще е.Туарега добър джип е малко скъпичък,имаше еди за под 10к ама хич го няма горкия.Кайена бях загледал ама тук пише Кайен (първия)за 15к мнооого далече от него.ХС90 загледях(вътре не ми хареса)а и разправят че чупел скоростна кутия.Ще се кача на Каптива (че не съм още )и ще видя.Някой казват да покарам първо да видя как ще е.А и чета оплакване че скърца,трака...(сглобката де)

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за избор на джип

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Веско, за този бюджет, на теория би трябвало Каптивата да е по-читава, но... сме у нас. Нали се сещаш, че СУВ като Туарег, който нов е от 70к лева нагоре, няма да е цвете дори за 15к. Ако си се спрял само на тези два модела се оглеждай за Каптива с някаква сервизна история от човек, който я е купил в България.
                  70К е с найлоните от магазина.На 12 години няма как да е толкоз.Стига собственика да е човек,да си го е гледал кадърно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за избор на джип

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Това са джипове за шосе и магистрала.Търси друго .
                    Твоя Туарег от кой модел беше?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за избор на джип

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Твоя Туарег от кой модел беше?
                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Айде варненския филосов пак е на линия.

                      Русев, не съм казал че Туварега не става и не е проходим.
                      Просто за 10 к ще е изтормозен отвсякъде.
                      Ако продаваш перфектен Туварег за 10 к се кандидатирам
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за избор на джип

                        Росене имал съм Туарег, карах го 2 години. Нито е голям голф, нито се чупи, нито не е джип. То коя ли кола с 4х4, бавни предавки и заден блокаж е джип? Друго си е саморая и витарката.
                        Ама що ли се хабя...
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за избор на джип

                          Туарега че е джип,джип е.И си е готин и вън и вътре.Ама няма голям избор нито за туарег нито за каптива до 15к.За бензинов модел на газ де.Дизели има доста.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за избор на джип

                            По скоро за Каптивата,джип ли е или голямо комби с голям просвет?Това ме разубеди за Волво ХС90.Изчетох доста във форума и 90 % от мненията са че е голямо комби а не джип.Защото ако ще давам 10К за комби поне ще е лек автомобил а не пишман джип.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за избор на джип

                              Джипове за офроуд има големи и комфортни извън пътя, но на магистралата са ужас. По-запознатите могат да разказват за Паджеро, ЛендКрузъри, Дисковерите и тн. с лифт и без.

                              За СУВ вариантите също са много, аз разбира се ще си похваля моето и ще кажа Hyundai до 2005г.
                              Защо: здраво окачване, цена за закупуване, достъпни, евтини части, сравнително евтини гуми, добра возия, нисък разход на дизеловите, проходимост, добра защита от корозия.
                              За една година и 18 000км. не съм имал проблеми, сменил съм спирачки и пратих дюзите за профилактика, можеха и така да карат, но не чакам "края".

                              Kia Sorento - здрави също с не скъпа поддръжка, трябва да се гледа за "детсктие им болести", висок разход на гориво, но е с копче за бързи, бавни, задно.
                              Sportage/Tucson - горе долу като SantaFe, малко по-малки по размер.
                              ML - скъпи, проблемни, скъпи части, висок разход на гориво, най-вероятно вече ще са от 5-6 собственик.
                              Tribute, Esccape/Maverick: Проблем с качеството, проблем с намиране на правилните части спрямо шасито.
                              VW, Audi - скъпи и на повечето им е взет живота.
                              BMW - скъпи, и попадам на доста обяви със сменен или след основен ремонт мотор
                              Honda - здрави и надеждни, но вътре си като на пейка, 4х4 не е постоянно, лоша защита от корозия.
                              Captiva - нямам наблюдения
                              Американските SUV - има страхотни рпедложения, но доста неща на планова поддръжка и си чакаш части от щатите или плащал луда надценка директно от България.

                              Каквото и да харесаш да вземеш се готви за 1 читава на 20 за боклука.

                              Задължително в доверен сервиз или с доверен майстор! От Горбляне само в краен случай, но по-добре не!
                              Стандартен оглед отвън за удари и пребоядисване, сравняване на луфтовете, оглед под капака на роговете, в багажника и под колата, като отвориш вратите дали са преправяни праговете.
                              Оглед отвътре за сменени плстмаси, части, седалки и тн.
                              Гледай двигателя от долу ако е възможно, всички го лъсват само от горе за реклама.
                              Проверка под капачката на маслото, често съм срещал грозен нагар, направо сажди дори и на бензиновите, съответно следи от търкано с парцал.
                              Проверка на антифриза в казанчето да няма "маргарин" и на работещ двигател дали се върти течността в казанчето. Пълнят системата запушват казанчето и му наливат чист бистър антифриз. Гледаш всичко точно, а се оказва че е издухала гарнитура или направо пукната глава.
                              Проверка на масло двигател и скорости в какво състояние е.
                              Ако е дизел, е хубаво да го погледне компетентен техник.
                              Бензина е по-устойчив, но също трябва да гледаш за равномерна работа на мотора.
                              Като цяло предпочитам да взема кола без газ и ако реша аз да сложа.
                              Скоростна кутия, да няма проблем с превключване и трусове.
                              Ако е автоматик трябва да работи още по-плавно и при отпускане на спирачката ако си на D или R да тръгва сама. Дори да е здрава кутията, не е лошо да имаш едно на ум или в джоба 2-3000лв.
                              Гледаш да не е с 4 различни гуми.
                              На тест драйв, гледаш и слушаш, минаваш през някоя друга дупка да чуеш и видиш дали няма да се разпадне, задължително и с по-голяма скорост 120-140. Ако тресе и/или дърпа на една страна и ти кажат от баланс на гуми, да ги балансират и тогава да те баламосват.
                              Проверяваш след каране дали няма блокирал спирачен апарат, пипаш джантите и гледаш дали няма някоя вряла или по-топла от останалите или съседната на преден/заден мост. Ако не спира въобще, ще си седи леко ръждив диска.

                              Утре, днес, след малко един идва да я вземе колата, решавай бързо! -Като я вземе, значи не е била твоята, няма да свършат.
                              Гледай да избереш разпространен автомобил, за да имаш избор на самото возило, нови и стари части на добра цена.

                              Успех!

                              P.S. Сега е добро време за тест, колкото по-студено толкова по-добре. Ако е автокъща отиваш без да звъниш за колата и гледаш как пали.
                              Ама той на студено е нормално по-трудно да пали....
                              Моя дизел от 2002г. на -19 пали от раз без да сипвам глупости. За по-старите дизели не знам как е, но ти не ги гледаш тях.
                              Последно редактирано от mecho_gruh; 20-03-18, 11:43.
                              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X