Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за хидравлика-юмз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • питане за хидравлика-юмз

    Този разпределител, мога ли да го ползвам вместо орбитрол, като го свържа към хидравличен цилиндър, това е разпределител свален от сервоуправлението на юмз?
    Прикачени файлове

  • #2
    От: питане за хидравлика-юмз

    Не,ще завива рязко от край до край.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: питане за хидравлика-юмз

      Защо? Ако може да ми обясните, че не съм запознат.

      Коментар


      • #4
        От: питане за хидравлика-юмз

        Колега,в продавалника има български орбитроли по 190лв,не си усложнявай живота.

        Коментар


        • #5
          От: питане за хидравлика-юмз

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Колега,в продавалника има български орбитроли по 190лв,не си усложнявай живота.
          Защо да давам 190лв. като може да мине и с бутилка ракия в момента съм в процес на търсене на информация дали е възможно да стане, пък и ако стане, няма да има смисъл от тези "качествени" орбитроли(четох за тези орбитроли и имали леки течове след време и след 1 година работа и заминавали на кино). Ако този номер е възможен много от колегите могат да минат тънко, все пак не берем парите от дърветата

          Коментар


          • #6
            От: питане за хидравлика-юмз

            Орбитролите, които се произвеждат в България, се изнасят в много страни и се монтират на много марки трактори. На единия съм монтирал преди 3 години, на другия преди 1, засега течове няма.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #7
              От: питане за хидравлика-юмз

              Новия български орбитрол върви между 250 и 300лв по магазините,виждал съм ги на доста скъпи машини,по принцип знам,че се произвеждат за износ.За това съм ти писал,че ги има на добра цена в продавалника.Преди да го сложа и аз имах притеснения дали ще е надежден.По думи на колеги,които са правили интервенцията преди мен било много вероятно да надживее трактора.

              Коментар


              • #8
                От: питане за хидравлика-юмз

                Българските орбитроли както и въобще българската хидравлика било то чирпански разспределители или казанлъшки орбитроли са признати в доста страни и са масово за износ. Ростемаш използва български хидромотири например за задвижване на перковите на хедерите им. Да се говори ,че българските орбитроли протичат за една година е несериозно. Орбитрол на Т150 на 4 години не е протекъл.Орбитрол на ТК-80 на 5-6 години - също не е протекъл. Орбитрола има редица компоненти и клапани ,които с бутилка ракия няма как да си набавиш. Ако ти се занимава ,прави го това първото ,но нищо няма да се получи.

                Коментар


                • #9
                  От: питане за хидравлика-юмз

                  Вместо да ми правите реклама на тези орбитроли с цени от 190 до 300 лв(едни казват, че са хубави, други казват, че не са хубави, трети казват че от комбайна били по-хубави), дайте мнение за този, гледах клипче в нета как руснаците ги преправят и ги свързват към хидравлични бутилки и уж номера става, явно само в България се дават пари на вятъра и никой не иска да изпробва нещо ново и евтино.

                  Коментар


                  • #10
                    От: питане за хидравлика-юмз

                    Колега първо погледни какво е необходимо като части за да се направи хидравлично управление или само да се преправи такова и ще се убедиш,че няма как да стане за дребни пари.Правил съм изцяло ново управление и съм преправял и старо и в двата случая не е било евтино.Колкото до орбитролите мога да каже от практиката която имам,че един такъв възел може да се порази единствено ако е заводски не качествен/това са много редки случай/ и от мурдарлък е това последно е според човека.
                    Е щом си решил да си правиш експерименти твоя си работа пък сигурно имаш доста време за прахосване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: питане за хидравлика-юмз

                      Няма как да ползваш вместо орбитрол нещо, което не е орбитрол. С орбитрол тракторът ше стане пълна хидравлика-няма да има механична връзка между елементите на управлението-ще се управялва само с хидроцилиндър.
                      Този разпределенител е елмент от друга система-сервоусилвател. Там идеята е с хидравлични усилватели да се добави още сила към тази, която се прилага от човека. Частите на управлението остават свързани с твърда връзка. При отказ на хидравличната система няма проблем да прибереш трактора-просто воланът ще се върти трудно.
                      При пълната хидравлика го няма тоя филм. Там управлението ти изглежда така:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-57109-104125_thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:5.1 КБ
ID:5783264
                      и при отказ на хидравликата оставаш където си.
                      Изясни си малко по-добре какво искаш да постигнеш. Сервоусилването е много сложна система, защото трябва да има синхрон между хидравличната и механичната му част. По украинските сайтове е към 300 евро комплекта цялата кормилна колона с всичките и джаджи, ама то това е половината система.
                      За ненадеждността е някакъв мит. Няма такова нещо. Български орбитроли работят буквално из половината свят. Като цяло е изключително надеждна система, искаща минимална поддръжка. Неприятното там е, че е чувствителна на температура, което следва от характеристиките на маслото. В голям студ трябва да се подгрее, а в жега- да се охлади маслото. Граничните режими топло/студено дейтвително могат да повредят орбитрола, но това няма да е защотомашината е скапана, а защото е монтирана калпаво от някой, дето идея си няма как работи хидравликата.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: питане за хидравлика-юмз

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        При пълната хидравлика го няма тоя филм,и при отказ на хидравликата оставаш където си.
                        Ей тука не позна!При правилно работеща система и движение на машината(дърпане-бутане) си има управление(на место нищо не се случва,само леко помръдва),макар и трудно но си завива.Случвало се е да прибирам някои техники от къра,завиват си,само нЕкой требе да върти геврека.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: питане за хидравлика-юмз

                          И ся - имам си Юмз 6Л - не ма кефи как се управлява ...
                          Кой вариант е за мен ?
                          Пък дали кормилната помпа е изрядна , дали имам проблеми в кормилните щанги и другите движещи се части , дали сервото се е насрало или маслото е за рециклиране.
                          Орбитрола е хапче!
                          Искам и аз едно - пиеш две и си на луната.
                          С Юмз то

                          Коментар


                          • #14
                            От: питане за хидравлика-юмз

                            С хидравлика се управлява като лека кола.
                            petroffbg явно има здрави ръце. Аз това не мога да го мръдна.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: питане за хидравлика-юмз

                              Стига да няма въздух в система си завива без проблем.Това ми беше основното притеснение когато преправях моя трактор,дали ще завива при неработещ двигател.Още при първата проба на системата го пробвах първо на място внимателската,после в движение с ниска скорост.Волана е тежък но завива,не ми се стори по-тежък отколкото с обикновената секторна кутия и изгасен двигател.
                              https://www.youtube.com/watch?v=1mMhA1qRCZE
                              За знаещите английски.Направи ми впечатление,че тези орбитроли са стигнали чак до Канада и човека се изказа доста ласкаво за изделието.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X