Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за хидравлика-юмз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: питане за хидравлика-юмз

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    С хидравлика се управлява като лека кола.
    petroffbg явно има здрави ръце. Аз това не мога да го мръдна.
    Когато работи-да,пък и аз съм си якичък.
    Основната функция на орбитрола(дозатор-помпа) е да праща опеделени кубици масло към работният цилиндър при въртене,или иначе казано орбитрола е една малка помпа,която може да работи независимо от помпата за високо налягане.Когато машината работи и има налягане,със орбитрола само задаваш порцията масло към изпълнителният механизъм,а когато не работи,трябва через въртене на волана да вкараш тази порция масло принудително.Затова на место е почти невъзможно да се завива,при движение обаче волана поолеква и завиването е възможно.Говоря за изправна и обезвъздушена система...

    P.S.Воланът е по-лек от тези на машини следящ тип(хидроусилвател на волана и червяк) при изгасени машини,примерно МТЗ-80,ТК,ЮМЗ,ЗИЛ,Т-150.
    Последно редактирано от petroffbg; 05-03-18, 21:07.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #17
      От: питане за хидравлика-юмз

      Напълно вярно е това. На болгара при дърпане с блокирал двигател управление има. Да кофти е ,бавно е ,но завива. А Т150-то на място както си стои изгасено като му въртя волана с повече /доста повече/ сила започа да завива и то стабилно - на тласъци по 5 см чупене в кръста. Пре спокойно за 1 минута мога да му навъртя пълен завой при изгасен двигател. Всичко опира до системата.

      Коментар


      • #18
        От: питане за хидравлика-юмз

        А като е станало въпрос за обезвъздушаването,има ли някаква специална процедура?При мен до колкото разбрах се обезвъздуши само,имах проблеми с дифтунките на орбитрола смених ги,след като запалих пак се обезвъздуши сама системата и не съм я закачал.Само долях масло до средата на съда,защото бучнатата щека от лада в него хич не ми вдъхваше доверие като ориентир.

        Коментар


        • #19
          От: питане за хидравлика-юмз

          А като е станало въпрос за обезвъздушаването,има ли някаква специална процедура?При мен до колкото разбрах се обезвъздуши само,имах проблеми с дифтунките на орбитрола смених ги,след като запалих пак се обезвъздуши сама системата и не съм я закачал.Само долях масло до средата на съда,защото бучнатата щека от лада в него хич не ми вдъхваше доверие като ориентир.

          Коментар


          • #20
            От: питане за хидравлика-юмз

            Ако орбитрола е със четири извода,системата се обезвъздушава сама,само се изисква съдът със маслото да е по-високо разположен от помпата за високо налягане.Съществува една по-стара система,при която дозатор-помпата е със два извода и е свързана със бутален разпределител със шест извода.Там задължително се пълни дозатора принудително и се обзвъздушава,за да може да премества буталото във разпределителя,който от своя страна пък разпределя маслото от помпата към изпълнителното устройство.По споменатият начин работи и на загасен мотор.Такова изпълнение има на комбайн Нива.Ей го:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180305_223512.jpg
Прегледи:1
Размер:386.1 КБ
ID:5783396
            Последно редактирано от petroffbg; 05-03-18, 21:37.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: питане за хидравлика-юмз

              Добре че не се спрях на комбайн нива за донор ебаси сложнотията.Не можах да си обясня двата възела със съчмените клапани за какво служат,явно са за нещо,което на комбайната и трябва,а на трактора не.

              Коментар


              • #22
                От: питане за хидравлика-юмз

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Добре че не се спрях на комбайн нива за донор ебаси сложнотията.Не можах да си обясня двата възела със съчмените клапани за какво служат,явно са за нещо,което на комбайната и трябва,а на трактора не.
                Тази схема е от "Енисей",подобен комбайн на Нива,принципно клапана е един,не знам тук защо са два,а и снимката не е излязла все още цялата,сега видях,горният е осигуряващ свръх налягане.Не е проблем да се подкара на каквато и да е било машина,но при наличието на четиризводна дозатор-помпа(орбитрол),не си залужава.


                P.S.Клапаните са шибърни.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X