Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно 4L при TOD система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос относно 4L при TOD система

    Ето подробно ръководство в pdf - https://www.google.de/url?sa=t&sourc...ud2nqys-wIS36q
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос относно 4L при TOD система

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Отвори голямото ръководство на Мусото, на стр. 1210, е разгледана подробно раздатката (модел 4423E). Няма никакво виско в нея и се управлява от компютър. А раздатката на РР Класик, си е фултайм с диференциал и виско в паралел.
      И моята информация горе е малко грешна за 4L. Ето какво пише в ръководството:
      Това което съм написал съм го чел преди повече от три години, и не в ръководството за модела, а за TOD.

      RR Classic има два вида раздатки, едната си е роверската, а в последните се слага Borg Warner с TOD.
      Такава раздатка продаваше paksss и веднага я предложих на приятел за Диско 2 (щото въпреки писаното от специалисти, след '2000 блокаж йок), но като я качи се оказа, че виското в раздатката беше спекло,та скърцаше по асфалта, и си викна друга с блокаж от Англия, щото нямаше доверие на ремонтьорите на вискомуфи, а и на частите от България.

      Като ми остане време ще почета и в ръководството.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос относно 4L при TOD система

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Това което съм написал съм го чел преди повече от три години, и не в ръководството за модела, а за TOD.

        RR Classic има два вида раздатки, едната си е роверската, а в последните се слага Borg Warner с TOD.

        Като ми остане време ще почета и в ръководството.
        Виж линка, който съм дал по-горе, там е само за тази раздатката документа, че ръководството е много голямо и трудно се търси.

        А за роверската раздатка, съм 99% сигурен, че е точно Борг-Уорнър с диференциал(фултайм), и виско в паралел. Нещо като NV249(преди 249OD).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос относно 4L при TOD система

          TOD си е система на Borg Warner и нямат диф, или аз поне не съм виждал такава в комбинация с TOD.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос относно 4L при TOD система

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            TOD си е система на Borg Warner и нямат диф, или аз поне не съм виждал такава в комбинация с TOD.
            Така е, но просто кутията в Класика си е Фултайм, не TOD.
            Ще разгледам после сектантския раздел за конкретна информация.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос относно 4L при TOD система

              Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
              Дори вече в "официални видеа" пропагандират невежеството, че се разделя въртящият момент 50:50 при твърдо зацепен преден и заден мост
              Може нещо да се разделя 50:50 но това не е въртящият момент
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос относно 4L при TOD система

                Борг уорнъра при класика си е чист фултаим с дифф и високо в паралел.
                Даже дифа е със 4 сателита шайбите са му еднакви с тези на сателитите на лт230 раздатката.

                Същия Борг Уорнър е и във Р38 следващия РР но е малко модифициран / завъртян е на другата страна и веригата е малко по дълга/.


                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос относно 4L при TOD система

                  Поразгледах това което казахте и показахте, и може би аз бъркам с нещо което съм чел за вискомуфите.

                  И понеже в темата иде реч конкретно за Rexton (респективно и Musso), и според това което е копи-пейстнал на английски Цецо, да разбирам ли, че на "бавни" (4L) съединителят се заключва постоянно защото оборотите на кардана така или иначе са под 175, и предава максималният възможен възможен въртящ момент напред, който е 88%, както и 100% към задният мост ?

                  Написал съм го така, за да се изясни на всички които ги интересува, английският не им е роден, а техническото образование не им е основното и силната страна.

                  ... а и на мен де.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос относно 4L при TOD система

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Поразгледах това което казахте и показахте, и може би аз бъркам с нещо което съм чел за вискомуфите.

                    И понеже в темата иде реч конкретно за Rexton (респективно и Musso), и според това което е копи-пейстнал на английски Цецо, да разбирам ли, че на "бавни" (4L) съединителят се заключва постоянно защото оборотите на кардана така или иначе са под 175, и предава максималният възможен възможен въртящ момент напред, който е 88%, както и 100% към задният мост ?

                    Написал съм го така, за да се изясни на всички които ги интересува, английският не им е роден, а техническото образование не им е основното и силната страна.

                    ... а и на мен де.
                    Виж пост номер 15, Камен го е обяснил за Хюндай, явно е същото и раздатката е същата.

                    Не съм на ти с тоците, но доколкото разбирам електромагнитния съединител се управлява с промеливо напрежение и честотота. Т.е. подават се импулси, а не постоянен ток. При достигане да се подава напрежение през 88% от времето на всеки такъв период, се достига практически 100% зацепване на електромагнитния съединител (за натоварването за което е предвиден).

                    За различното задействане на съединителя при спряло положение, го е описал и Камен в 15-ти пост. Явно поради някакви причини, искат да избегнат употребата на много ток когато няма нужда (автомобила не се движи или се движи съвсем бавно).
                    Де факто казват, че под 175 оборота на кардана, не се подава сигнал за 100% зацепване на предния кардан, а се пресмята както при нормалната работа на TOD при 4Н. И чак след тази скорост 175 оборота в минута на кардана, се дава тоя сигнал 88% товарен цикъл на електромагнита, който отговаря на 100% зацепване.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос относно 4L при TOD система

                      Това на Камен съм го чел още като го публикува в темата за КИА, а и руските препратки, но това е при КИА и не знам дали работи по същият начин. Четох темата за обща култура, щото съм останал с впечатлението, че при нас е с вискомуфа, което също съм погледнал чисто образователно, без зор.

                      Нарочно искам да изясним просто и ясно как работи TOD при Ssang Yong, щото знаеш кои/какви са повечето собственици на марката.

                      P.S. Добре де, що тогава се одървят пакетите и остават постоянно зацепени, като е по-логично ако се прецакат да остават отворени ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос относно 4L при TOD система

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        P.S. Добре де, що тогава се одървят пакетите и остават постоянно зацепени, като е по-логично ако се прецакат да остават отворени ?
                        Нямам статистика. Да не бъркаш с другия Борг-Уорнър, за който каза че го е слагал твой познат на Диско 2?
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос относно 4L при TOD система

                          ЦЪ ! Масово що е Мусо с TOD е без преден каран щото ако е с него като се опиташ да завиеш на сухо е като с наще на 4L. Същата работа беше и с раздатката от Classic качена на Диското - гумите свирят и подскача като завива по асфалта. Раздатката си му седи.
                          Предполагам, че и по-дъртите и изтормозени Рекстъни ще са така, но за сега не съм се сблъсквал с такъв.
                          Масовото обяснение на продавачите е, че кардана е свален щото се е прецакал, и само трябва да си сложиш друг. Абе нещо като "Ааа, климатика си работи, ама само трябва да се напълни".

                          Не съм карал, но TOD-а ми звучи добре за евридейка в секви условия, особено като сегашните.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос относно 4L при TOD система

                            На Роувъровия Уорнър си му спича високото и от там имаш директен парт тайм, точно това е болежката. После почва да товари дифовете и ако индивида продължава да упорства замазва шлиците на вала в раздатката.


                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос относно 4L при TOD система

                              В интерес на истината, в документа от линка който дадох, на стр.11 има чертеж на кутията в разрез, и на изнесените означения на детайлите има и това:
                              48 Viscous Coupling
                              Дали е грешка, или си е някаква вискомуфа, която да се управлява и с ток, не мога да кажа.
                              Последно редактирано от cecoa1; 02-03-18, 07:19.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос относно 4L при TOD система

                                Твърди се, че ТОД на Соренто е същото а там няма никаква течност.

                                http://myrexton.ru/forum/index.php?/...-eto-rabotaet/
                                Последно редактирано от коко келеша; 02-03-18, 09:40.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X