Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бензинов джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на бензинов джип

    Здравейте колеги,от известно време членувам във форума и до скоро карах Хюндай галопер 2.5 дизел къса база.Разделих се е галопера и сега търся бензинов джип дълга база по възможност автоматик.Ще се кара 100% на газ,така че разход от 20 литра не ме притеснява.Изискванията ми са да се движи по магистралата със 140км/ч без да се мъчи(в оптимални обороти),да не е на въздушни окачвания и т.н.
    Бюджета е около 10-12к лв.
    За офроуд възможности не претендирам особено.Нещо нормално за зимна експлоатация (живея и работя на два стръмни склона,които зимата естествено НЕ се почистват)
    Заглеждам се по Гранд Чероки wj Нисан патфайндер Тойота ленд круизер и едно много интересно и екзотично инфинити qx4 (което чисто визуално си е някъв патент на патфайндера мисля)
    Ще съм много благодарен на колеги които са имали досег до някой от моделите да ми кажат може ли ТУЙ животно да се движи със 140км/ч без да се мъчи.
    Другият изключително важен фактор за мен е да нямат особени проблеми с ръждата!
    Ще съм благодарен на всякакви мнения и съвети!

  • #2
    От: Избор на бензинов джип

    BMV-x5 30i 2002г. На газ гори 14л/100км при 120км/ч.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на бензинов джип

      Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
      BMV-x5 30i 2002г. На газ гори 14л/100км при 120км/ч.
      Ама колегата казва че иска да го кара и зимата , така че Х5 автоматичиски отпада.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на бензинов джип

        Санта Фе след 2006г 6-цил. автомат и се държи много добре ! Аз го предпочитам ръчка че е по-бърз ! Но автомата си има и благинки зимата няма ядове със потеглянето на баир или да дърпаш закъсала кола!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на бензинов джип

          Pajero Sport 3.0 177 к.с също може да се загледа
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Избор на бензинов джип

            Първоначално публикуван от Bodar_k8 Преглед на мнение
            Здравейте колеги,от известно време членувам във форума и до скоро карах Хюндай галопер 2.5 дизел къса база.Разделих се е галопера и сега търся бензинов джип дълга база по възможност автоматик.Ще се кара 100% на газ,така че разход от 20 литра не ме притеснява.Изискванията ми са да се движи по магистралата със 140км/ч без да се мъчи(в оптимални обороти),да не е на въздушни окачвания и т.н.
            Бюджета е около 10-12к лв.
            За офроуд възможности не претендирам особено.Нещо нормално за зимна експлоатация (живея и работя на два стръмни склона,които зимата естествено НЕ се почистват)
            Заглеждам се по Гранд Чероки wj Нисан патфайндер Тойота ленд круизер и едно много интересно и екзотично инфинити qx4 (което чисто визуално си е някъв патент на патфайндера мисля)
            Ще съм много благодарен на колеги които са имали досег до някой от моделите да ми кажат може ли ТУЙ животно да се движи със 140км/ч без да се мъчи.
            Другият изключително важен фактор за мен е да нямат особени проблеми с ръждата!
            Ще съм благодарен на всякакви мнения и съвети!
            1. ML320
            2. BMW X5 - 3.0i
            3. BMW X3 - 2.0i, 2.5i, 3.0i
            4. Toyota LC - сам си писал, но бензина е рядкост, може и Rav4, но вероятно ще трябва да се откажеш от автоматика.
            5. Нисан Кашкай 2.0i
            Извън класацията:
            - Патфайндъра има проблем с ръждта и то сериозен.
            - WJ не ти препоръчвам(имал съм), но понеже вече писах в няколко теми ще кажа само: Чети.

            Така ги виждам нещата (сигурно пропускам нещо) спрямо критериите: бензин на газ около 20/100, автоматични скорости, фултайм и да има повече от 1-2 бройки на пазара. За BMW мога да ти кажа само, че лесно се продава и части от 1-ва до 4-та употреба лесно се намират.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на бензинов джип

              Киа Соренто 3.5 след 2007-ма.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Избор на бензинов джип

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                може и Rav4, но вероятно ще трябва да се откажеш от автоматика.
                Защо проблемен ли е автомата на Равката. Понеже се заглеждам по нея , бензин автомат, къса база. Икоя генерация е проблемна.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на бензинов джип

                  Благодаря за бързите отговори и участие в темата.
                  Рав 4,кашкай и останалите малки джпчета не ми допадат (по-скоро ми прилича на дамска кола)
                  МЛ163-МОРАЛНО ОСРАРЯЛ
                  Х5-все ми натякват всички мои позната за безбожно скъпата подръжка,за неспиращите кражби на огледала,парктроници лайсни и т.н.
                  И все пак фейслифтова Е53-ка визуално много ми допада,но???
                  Доста интересно предложение е кия Соренто.По-точно 3.5 бензин нещо повече за модела?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на бензинов джип

                    Паджеро спорт може ли да поддържа 140км на магистрала?
                    Също знам че ламарините на въпросния модел не са много издръжливи?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на бензинов джип

                      От въпросните Хюндай Санта фе след 2006 видях че има и модели които не са 4х4.По какво най-лесно (от снимки в мобиле) се познава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на бензинов джип

                        Първоначално публикуван от Bodar_k8 Преглед на мнение
                        От въпросните Хюндай Санта фе след 2006 видях че има и модели които не са 4х4.По какво най-лесно (от снимки в мобиле) се познава?
                        По липсата на бутона 4WD lock(евентуално). За целта трябва да има обаче едра снимка на копчетията пред скоростния лост при запалката.

                        П.П. До сега не съм срещал все пак толкова нагла лъжа - някой джамбазин да представя 2вд за 4вд.
                        Последно редактирано от коко келеша; 27-02-18, 11:15.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на бензинов джип

                          За бензинова фронтера 2.2 какво ще кажете. Питам тук да не отварям нова тема, че и мен ме блазни бензиново джипче.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на бензинов джип

                            Първоначално публикуван от Bodar_k8 Преглед на мнение
                            ...Доста интересно предложение е кия Соренто.По-точно 3.5 бензин нещо повече за модела?
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202873
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на бензинов джип

                              Чудесни обяснения и пояснения за въпросния модел.Адмирации към колегата автор на темата.Ще обърна по-сериозно внимание на Киа Соренто и ако и на живо така ми допадне както по изложените описания може и да се обзаведа с една такава техника.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X