Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

    Здравейте, обмислям покупка на такъв джип, огледах един и бих искал да попитам къде в Русе мога да го занеса да го закачат на компютър и да огледат техническото състояние как е. Докато го оглеждах исках да проверя как се превключват лостовете за скоростите, преместих малкият на N и като се опитах да го върна, заяде. Трябва ли големият лост да е в определена позиция, докато се превключва малкият, може ли да се превключва малкиятт докато джипа е спрял или трябва да се движи или се връща в горна позиция при определена позиция на големият. Може лу да напишете къде да прочета как правилно се използва лоста. Имам cherokee 2,1, той си е part time и много добре си работя с блокажа му, но автоматика и този quadra drive не ми е ясен. Та в Русе така и не попаднах на хора, които да познават джипа, все части не могат да намерят, все не могат да уцелят какво е за ремонт. Бих искал да проуча за гранда не се ли избистриха проблемите и кой е компетентен, за да отида при него. Благодаря за отделеното време!

  • #2
    От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

    Ако ще го носиш,бягай от него!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

      И по този въпрос има мноооооогооо теми...

      1-ви начин (по препоръчителния) засилваш леко колата - с не повече от 5 км/ч, изключваш от скорост (N) и местиш малкия лост от едната крайна позиция в другата.
      Не правиш пауза на N. Нормално е да се чуват шумни звуци при превключването както 1 на 10 пъти може да не иска да "влезе". После пак скоростите на D.

      2-ри (ако няма къде да се засилиш на спокойствие). Гасиш като скоростите на N, после пак местиш малкия без пауза. Палиш, D, и си ти.

      Надявам се знаеш че като я зацепиш не трябва да караш много по сухо и освен това си на бавни предавки.
      Последно редактирано от Interceptor; 26-02-18, 21:10. Причина: допълнение
      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

        Не съм компетентен, за да го купя без преглед на компютър и оглед от човек, който е запознат.
        Лошото е, че в Русе трудно уцелвам хора, които са правили вече нещо по Cherokee 2.1, оправят го, но го започват и тогава разбират какво става, нямат практика с такива, поне тези, които намирам, това отнема много време и малко излишни разходи за проба - грешка.
        Мисля да опитам в Русе в Евростар, за диагностика, нямам възможност обаче после да го поддържам в оторизиран сервиз на Jeep. Виждам обаче, че има доста компетентни хора, които могат да поддържат джипове и не работят непременно в такъв сервиз, просто в Русе не мога да попадна на такива. Попадал съм на грамотни хора, например тук във форума виждам, че има хора, които пишат, може да отидеш и при тях на място, запознати са, ще платиш за свършена качествено работа, но виждам такива хора за София например.
        Interceptor, благодаря за насоките. Тук бях питал и за part time черокито и от насоките, които получих, смея да кажа, че доста съм си добре сега с употребата на блокажа. Дори малко си мисля, дали не е по-удачен вариант от автоматика на гранда, не те ли ограничава, доста свободно се чувствам с part time, а при този гранд, ще усещам ли какво става, ще мога ли аз да ръководя кога да се включва или ще разчитам, че всичко става само.

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

          http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=25166

          atanas_93
          Атанас Арабаджиев









          Него потърси.
          GRAND CHEROKEE 4.7
          Добромир Добрев
          O898633718

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

            Благодаря за помощта!

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

              Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
              Лошото е, че в Русе трудно уцелвам хора, които са правили вече нещо по Cherokee 2.1, просто в Русе не мога да попадна на такива. .
              Той ти е под ръка atanas_93

              Аз от Попово се вдигам ако имам проблем и съм доволен!
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
                Дори малко си мисля, дали не е по-удачен вариант от автоматика на гранда, не те ли ограничава, доста свободно се чувствам с part time, а при този гранд, ще усещам ли какво става, ще мога ли аз да ръководя кога да се включва или ще разчитам, че всичко става само.
                Основният ти режим на движение е автоматичен - на задно, като при нужда (приплъзване) се включва предния мост. Ръчно също можеш да го включиш с лоста, но тогава минаваш и на бавни предавки с блокиран междуосев диференциал, което значи че е приложимо само при затъване за не много дълго време. Блокажите са автоматични не можеш да ги управляваш ръчно.
                Дали ще го усещаш - не знам, зависи от теб. Стил на шофиране и свикване със системата.
                "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                  Здрасти, ще се свържа с предложените варианти. И без обмислянето за grand - а 2,7, ми предстои ремонт по Cherokee - то, та все ми е проблем към кой да се обръщам, като видят, че е дъртак и ми правят физиономии, как да им обясня, че ми върши работа и хората имат различни възможности.
                  Последният път, отидох да ми огледат спирачките отзад, че не спира. Казаха, капе масло от полуоските върху барабаните, добре - аз не се циганя, смениха и четирите латера със семерините, оп, ама знаеш ли, пак не спира, явно ще погледнем помпата. Ами да бяхте гледали по-добре, че да си оправя първо спирачките да спирам, а моста после, а? Одухах парите за спешния ремонт, за нещо дето можех да отложа за другия месец, как да отида пак там, учат се на моята машина.

                  Interceptor, разбрах какво имаш предвид. Аз потърсих и инфо за quadra drive след насоките ти, добре е, че е само задният мост постоянно и при нужда влиза предният, от това си мисля, че при културно каране, разхода ще е приемлив. Сега с моят, градско е между 11,5 и 13, то може ли градско точно да хванеш и след всичко, което прочетох за grand-а, мисля че ще ми е около 12 - 13 градско... Русе не е София.
                  Мисля, че предполагам правилно, нали?
                  Виждам, че имаш такъв, но то си зависи и как го караш. Аз седнах да го карам, радио не беше пуснато и сега, седмица по-късно, чувам звука, когато ускорява, беше много приятен. Естествено, няма да очаквам 12 разход, ако искам да чувам тоя звук.
                  Има си

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                    Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
                    И без обмислянето за grand - а 2,7, ми предстои ремонт по Cherokee - то,
                    Да разбирам ли, че имаш и "Гранд" и малък "Черок"?
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                      За гранда обмислям да си вземам, тези дни ходих да гледам един и така ми тръгна тая тема.
                      Имам чероки 2,1, та описаните случки са за него, дето не нацелвам майстори.
                      Останалите въпроси са за гранда, защото незнам дали е лъжица за моята уста и се притеснявам да не се изхвърля с покупката му, та после да не му удържа на ремонти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                        Здравейте,
                        благодаря за насоките кой да търся в Русе. Свързах се с atanas_93 Атанас Арабаджиев. Най-накрая да срещна човек, компетентен по въпроси с Cherokee - то. Занесохме му един Grand Cherokee 2.7, много добре подходи към всичко, направи си диагностиката, та след разговорите с него го купих и вече съм с малко Cherokee 2.1 и батко му Grand Cherokee 2.7. Трябваше отдавна да питам тука аз, къде да хода в Русе, ама айде.
                        Спорен ден!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                          А някъде около Бургас добър диагностик, че за 2 месеца собственост, нищо хубаво не видях! 2,7 е

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                            Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                            И по този въпрос има мноооооогооо теми...

                            1-ви начин (по препоръчителния) засилваш леко колата - с не повече от 5 км/ч, изключваш от скорост (N) и местиш малкия лост от едната крайна позиция в другата.
                            Не правиш пауза на N. Нормално е да се чуват шумни звуци при превключването както 1 на 10 пъти може да не иска да "влезе". После пак скоростите на D.

                            2-ри (ако няма къде да се засилиш на спокойствие). Гасиш като скоростите на N, после пак местиш малкия без пауза. Палиш, D, и си ти.

                            Надявам се знаеш че като я зацепиш не трябва да караш много по сухо и освен това си на бавни предавки.
                            Аз го правя така: Джипа работи на място големият лост го давам на N и тогава места малкият на 4 LO и почти винаги включва без проблем, но ако не иска го връщам на 4 ALL TIME и подмествам джипа малко напред или назад и тогава пробвам пак. Не знам дали така е правилно. Никога не съм пробвал описаните от теб начини, но винаги има първи път. Поздрави.
                            Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                            Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee 2.7 2003 г диагностика

                              И запален става. Все пак го развързваш от двигателя като дадеш на N.
                              Ето го как са го дали:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shifting.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5784844
                              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X