Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 хил. лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Джип до 10 хил. лв.

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Интересно мнение ... Колко ЛР Диско 2 си имал? Или мнението ти е ЕЖК? Много от Д2 имат блокаж на средния диф, но не винаги е изведен ключ в купето, но е лесно да се направи. Но Д2 има тракшън контрол и с АТ гуми минава където си иска. Освен това събира доста по-големи гуми от предписаните. По-голяма част от купето е от алуминий и е много устойчиво на корозия при нашите условия, в сравнение с другите марки. Има още много предимства, но ще ги опиша при интерес.
    Това е инфо от моите очи.
    Имам приятели които от няколко години се поболяха по марката, и искрено им съчувствам.
    Раздатка с блокаж, и който не е изведен в купето, има до '2000, и точно за това изпосмениха всичките, ама нека не отваряме тема за ремонтите при LR, а да му предложим варианти за разглеждане и проби.

    И ето Колега какво те чака ако ти хареса да се возиш извън пътя:

    Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
    Така, реших днес да понапиша какво свърших до сега по китаеца и през какво минах.
    1. Взех жипа и изобщо не знаех що е 4х4, що е жип и какво се прави с него. Карах няколко месеца - море, асфалт, прегазих през 10см дълбока бара и изкачих един неравен бряг 2м висок и 8% наклон и бях толкова впечатлен от "възможностите" които се откриват от този "високопроходим" жип и се запалих.
    2. Мина се не мина време, четене по форуми, гледане на клипчета и намерих съмишленици които да ме водят на черен път. Първата дестинация беше с. Желява - Софийско и прочутия газопровод. Пускам бавните и гледам като теле в железница, тая пущина се катери, при тва стабилно.
    3. Гледам истинските жипове и искам и аз такоа - следва натягане на торсионите, първата малка стъпчица.
    4. Реших да си взема "истински гуми" - Forward safari 215/90R15 и започнаха мъките - гумите опират, скорости над 100км/ч са невъзможни.
    5. Викам си ще сменя амортесьори и пружини - стана супер, колата се вдигна с 5см, натегнах още торсионите, че беше заровила муцуна. Всичко стана с клизма, кола на 7 години така беше клеясала че до последно се чудех дали не е произведена 80та година. Отдавам го на факта че предишния собственик я ползваше като втора кола и само понякога се е карала я на планина я на море и с цялото това висене се е сговнясала. Изрязах шпилките на старите амортесьори с плазмена горелка, скъсах няколко бота но накрая всичко беше 6.
    6. Махнах задната стабилизираща щанга - исках ходове.
    7. Бодилифт 4см - урудска работа. След надигането 2ра 4та и задна не влизат - скоростния лост опира в купето. Вадя чука и "побългарих" купето така, че да влизат пустите му скорости.
    8. Гуми 32х11.5R15 - мноу широки. Трябва клъцни-срежи. Плазмени горелки, малко резнах опората за крика от шасито, сгъване на калобраните и най накрая не задира никъде. Почти никъде, ама е студено и ще почака месец и ще се довърши.
    Следва:
    Лед бар - поръчан
    Предна броня с лебедка
    Задна броня със стойка за гума и надявам се място за туба нафта
    Експедиционен багажник
    Какво научих за 1 година:
    Двигател - много хубав, според думи на австралииците 2.5 дизел бил "вечен"
    Скорости - много ме дразни електрическото включване ма преден мост, за мен голям пропуск че не е механично с лост.
    Ходова част - шаси от исузу, амортесьори и пружини от нисан терано, исузу, фронтера
    Диференциали - за сега са добре, ще видим до кога
    Антикорозионна обработка на шасито - пълна скръб. Приемам съвети как мога да го защитя. На лято мисля да го мацна с ръждепреобразувател, боя и шляпане с технически вазелин - как ви звучи?
    [ATTACH=CONFIG]949153[/ATTACH]
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Джип до 10 хил. лв.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Това е инфо от моите очи.
      Имам приятели които от няколко години се поболяха по марката, и искрено им съчувствам.
      Раздатка с блокаж, и който не е изведен в купето, има до '2000 ....
      Да, ама не! Моето (3-то в семейството) е 2001 г., и о-о-о, ужас - има блокаж! Част от колите 2003-04 също имат блокаж на РК. Той е полезен, но това не е най-важното, защото при почти всички случаи тракшънът е напълно достатъчен.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #33
        От: Джип до 10 хил. лв.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Това е инфо от моите очи.
        Имам приятели които от няколко години се поболяха по марката, и искрено им съчувствам.
        Раздатка с блокаж, и който не е изведен в купето, има до '2000, и точно за това изпосмениха всичките, ама нека не отваряме тема за ремонтите при LR, а да му предложим варианти за разглеждане и проби.

        И ето Колега какво те чака ако ти хареса да се возиш извън пътя:
        Чакай, чакай ...извън пътя може и така ...с паркетника и сам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1247.jpg
Прегледи:2
Размер:827.7 КБ
ID:5781947.и като затъна - колега ела ме дръпни Отивам , със великата китайска стена Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1248.jpg
Прегледи:1
Размер:686.5 КБ
ID:5781948...ама се оказа че нямам предно , но свърших работа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1249.jpg
Прегледи:1
Размер:914.4 КБ
ID:5781949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1251.jpg
Прегледи:2
Размер:913.2 КБ
ID:5781950...ПП а някои го е много страх от офроуда , да знае че не е толко страшно ....тук не е Русия
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #34
          От: Джип до 10 хил. лв.

          Нагледен урок за любителите на буковия паркет.

          П,П, И това е при време за къси ръкави, а при снег и -10
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Джип до 10 хил. лв.

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Нагледен урок за любителите на буковия паркет.

            П,П, И това е при време за къси ръкави, а при снег и -10
            Тоя пич при снег нема да иде там ...у гората.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #36
              От: Джип до 10 хил. лв.

              Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
              ... Един СУВ с AT гуми драпа не малко и би трябвало да му е достатъчен. ...
              Уточнете си малко понятията! SUV е доста обширен клас автомобили, в който влизат както чисти паркетници, така и доста расови офроудъри. Включително споменати тук модели, както и емблематичeн модел като Jeep Wrangler. Т.е. SUV спокойно може да е с цели мостове и 3 блокажа.
              Виж, CUV е нещо по-различно

              А проблемът с по-паркетните возила е, че ситуации като тази

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1248.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5781951

              Много лесно могат да завършат така



              и това е от по-леките последствия ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-02-18, 18:48.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Джип до 10 хил. лв.

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Тоя пич при снег нема да иде там ...у гората.
                Ако не точно той, некой друг ще го направи. На миналия снеговалеж нали вадиха едни тарикати заедно с мамите и татковците тръгнали на спасителна мисия.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: Джип до 10 хил. лв.

                  Понеже темата пак отива в спор-"кое е по-проходимо" и "кое от де може да мине или не". Обръщам се специално към колегата пуснал темата. На мен лично проходимостта на сув-а ми беше последната грижа. Просто там където ходя с колата и ме боли сърцето, ми трябваше нещо дето да минавам от там с усмивка.
                  Най-важно да си изясниш за себе си за какво, къде и точно по колко от "това" ще се ползва дадения автомобил. Мнения много, колкото и хора, толкова и мнения. Не бързай и вземи по-запазения джип.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Джип до 10 хил. лв.

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Автомата компенсира до голяма степен липсата на бавни,така че колегата да не отписва напълно СУВ-овете.
                    Абе компенсира, ама си не е същото, сам знаеш.
                    Като му видях снимките, ми стана ясно, че основното не е само "да драпа", а да се движи нормално и достатъчно бавно та да му е комфортно.
                    Все едно става въпрос кое е по-подходящо да се изкачва или слиза по полегати и не много "едри" стълби - с бавните си контролираш изцяло скоростта предимно с педала на газта, при всичко друго е по-сложно. Отделно самото друсане и вредите от него за машината, са едни при едните и други при другите машини. Едно е да имаш по-високопрофилна гума с по-ниско налягане, после амортисьори, пружини/торсиони, действат върху рамата, а тя предава вибрациите към купето, но пак през тампони. И друго е почти шосейни гуми на паркетника, макферсона директно действа на купето, отделно че всички еластични елементи (гума, пружина) са по-твърди за по-голяма стабилност при висока скорост. Т.е. ако и двете машини се движат с еднакво ниска скорост през такива специфични неравности (които не са проблем за клиренса или сцеплението), паркетника ще друса повече. Освен това ще поддържа трудно същата минимална скорост.
                    Единствения паркетник, в който са се изхитрил да компенсират до голяма степен липсата на "бавни", без да усложняват конструкцията, това е Дачия Дъстър (доколкото аз знам, иначе може да има и други). Там в шестстепенната ръчна кутия, първа предавка е наистина много бавна, практически по нормалните пътища почти не се ползва и се тръгва от втора (карал съм колкото да я пробвам няколко километра).
                    Не знам Дъстъра до какви цени е стигнал, но за човек без предубеждения към френските коли (щото си е практически Рено), може да се окаже не лош вариант за описаните изисквания.
                    210мм клиренс, 4х4 се включва с ел.муфа, има автоматичен и ръчен режим на включване, както и възможност за движение само на преден мост. Има и "електронни блокажи", чрез системата за стабилност. Не е голям, сравнително нов, хвалят ги като техника за сега, включително двигателите.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Джип до 10 хил. лв.

                      Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                      Понеже темата пак отива в спор-"кое е по-проходимо" и "кое от де може да мине или не". Обръщам се специално към колегата пуснал темата. На мен лично проходимостта на сув-а ми беше последната грижа. Просто там където ходя с колата и ме боли сърцето, ми трябваше нещо дето да минавам от там с усмивка.
                      Най-важно да си изясниш за себе си за какво, къде и точно по колко от "това" ще се ползва дадения автомобил. Мнения много, колкото и хора, толкова и мнения. Не бързай и вземи по-запазения джип.
                      Да, ако се движиш като тролей по маршрут и разписание и не ако си тръгнал на "свободен лов". След като от дерето на едно манастирче излизах с колата на задна, щото предното на баира само копаеше земята и подскачаше, предпочитам превозно средство, което да не се излага при подобни ситуации. Нещата уж бяха елементарни и напълно в геометричната проходимост на лекия автомобил. Нито съм драл гърнета или прагове, нито съм се давил в кал или сняг.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Джип до 10 хил. лв.

                        Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                        Понеже темата пак отива в спор-"кое е по-проходимо" и "кое от де може да мине или не". Обръщам се специално към колегата пуснал темата. На мен лично проходимостта на сув-а ми беше последната грижа. Просто там където ходя с колата и ме боли сърцето, ми трябваше нещо дето да минавам от там с усмивка.
                        Най-важно да си изясниш за себе си за какво, къде и точно по колко от "това" ще се ползва дадения автомобил. Мнения много, колкото и хора, толкова и мнения. Не бързай и вземи по-запазения джип.
                        Да уточня, че за мен проходимостта има съществено значение. Ако мога грубо да определя някакво съотношение: ~80% нормални пътища, останалото - по каквото дойде. За съжаление достъпът до най-интересните (за мен) места е и най-развален. И не става дума само за България. Ноември ходих да снимам едни водопади в Сърбия (от другата страна на Чипровци), някъде м/у върховете Копрен и Миджур - там стигнахме (с един познат от ПСС-то) до едни доста неприятни коловози от лепкава червена кал до колене и просто нямаха минаване. Трябваше да зарежем колата по-рано от предвиденото и оттам нагоре по баира. А това естествено силно скъси времето за снимане (връщането е на челници, това дори не подлежи на съмнение, а маркировка - каквато ние си оставихме, местната беше частично, умишлено при това, изпотрошена)!
                        За какви други пътища обикновено става дума: ами примерно от Белица до Загражден (който е минавал след полунощ знае, че е един истински зоопарк - диви котки, лисици и глиганчета по 2-3 броя си търчаха необезпокоявно покрай колата); или от Кресна към хижа "Загаза", или от Попина лъка до хижа Беговица; както и от Банско до х. Дамяница, или от Фотиново до водопадите, които са по черния път към яз. Въча... и т.н.
                        Да, до всички тях криво-ляво съм стигал с колата (макар, че за последните две никак не е препоръчително) и затова търся нещо, на което да мога да разчитам. В сервиза до нас вече искат да ми издадат абонаментна карта. А зимата е от най-интересните сезони за снимане, така че и в подобни условия се обикаля доста. Ще ми се дори ако се налага да мога да се кача с него до входа на нац. парк Рила (докъдето платените джипове от паркинга стигат). Не че ще тръгна да го правя, но да знам, че ако реша - мога да разчитам на него да си замъкна горе нещата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Джип до 10 хил. лв.

                          Ей за това беше моето предложение!Място бол,за багаж ,храна,хладилни чанти,широко за спане ако се наложи да чакаш някой изгрев доволно проходим без кой знае каква подготовка и на магистралата 130-140 си пътува без да се оплаква.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Джип до 10 хил. лв.

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Ей за това беше моето предложение!Място бол,за багаж ,храна,хладилни чанти,широко за спане ако се наложи да чакаш някой изгрев доволно проходим без кой знае каква подготовка и на магистралата 130-140 си пътува без да се оплаква.
                            Ланд Роувър... нали така? Да, и те ми влизат в полезрението.
                            Просто още се опитвам да се ориентирам в обстановката, понеже не ми се преоткрива топлата вода.
                            Искам да си спестя някои истини, до които други вече са достигнали.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Джип до 10 хил. лв.

                              Ланд Роувър Дискавъри 2.
                              И понеже бюджета който си задал ще ти стигне за хубав такъв.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Джип до 10 хил. лв.

                                Според горния ти пост, отиваш към сериалите от вида на "дързост и красота" - безконечен брой серии.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X