Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 хил. лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип до 10 хил. лв.

    Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
    Аз бих предложил hyndain tuscon.Хем не е голям,но е с 4 врати и за по-малко от бюджета ще намериш читав,а има и добри дизели.Руснаците доста ги карат: https://youtu.be/fTO37xw-GcY ;
    Ще се поинтересувам - мерси!

    Коментар


    • #17
      От: Джип до 10 хил. лв.

      Щом се гледат и камиончета, значи може да се предложат Галопер и Фронтера съответно с 3.0 и 3.2 моторите. Освен това, автоматик не е мръсна дума за условията показани на снимките.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Джип до 10 хил. лв.

        Според мен, а и като за сефте, е добре колегата да уточни поме размера, и тогава да сяда и покара различни модели и да види в кой ще му е най-добре.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Джип до 10 хил. лв.

          За тия цели ти препоръчвам Ленд Ровър диско-2. Кеф ти нафта, кеф ти бензин. В бюджета ти е, а може и пари за черпене да останат. Е, няма двуврати, но пък са здрави коли и имат доста място за багаж. Пък не е задължително да го пълниш, но когато ти потрябва обем - имаш го.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Джип до 10 хил. лв.

            Аз от Пежо, което се мъчех да го карам повече без път, от колкото по път, се качих на Спортидж 08г. И на мен ми трябваше нещо за удобен превоз по шосе и като стигна до черния път или нещо от сорта, да не се кръста и тогава да потеглям. Бих ти препоръчал Хонда ЦРВ втора ген., Хюндай Туксон/Кия Спортидж, Рав 4 /бензин/ и ако те устройва Хюндай Санта Фе 1 ген.
            От тези си купи бензинова хонда. Аз не намерих добра за парите, които имах. Ако не намериш и ти, скачай на едно от по-запазените от тези изброените.
            Нарочно не споменавам истинските машини за извън път, защото ходиш по такива места с леки коли и едно на ум, та в случая паркетник ти върши идеална работа.

            Коментар


            • #21
              От: Джип до 10 хил. лв.

              Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
              Аз от Пежо, което се мъчех да го карам повече без път, от колкото по път, се качих на Спортидж 08г. И на мен ми трябваше нещо за удобен превоз по шосе и като стигна до черния път или нещо от сорта, да не се кръста и тогава да потеглям. Бих ти препоръчал Хонда ЦРВ втора ген., Хюндай Туксон/Кия Спортидж, Рав 4 /бензин/ и ако те устройва Хюндай Санта Фе 1 ген.
              От тези си купи бензинова хонда. Аз не намерих добра за парите, които имах. Ако не намериш и ти, скачай на едно от по-запазените от тези изброените.
              Нарочно не споменавам истинските машини за извън път, защото ходиш по такива места с леки коли и едно на ум, та в случая паркетник ти върши идеална работа.
              Подкрепям колегата най-удачните вариянти са изборени по-горе.Ако искаш да пътуваш нормално и комфортно и като стигнеш до черния път да минеш спокойно така наречените "паркетници" са подходящи,а и не се представят чак толкова зле колкото ги изкарват във форума. Иначе истинските "офроудъри" за по-дълго пътуване и каране по магистрали са далеч от комфорта особенно такива направени за каране извън пътя с кални гуми и подобни.

              Коментар


              • #22
                От: Джип до 10 хил. лв.

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                За тия цели ти препоръчвам Ленд Ровър диско-2. Кеф ти нафта, кеф ти бензин. В бюджета ти е, а може и пари за черпене да останат. Е, няма двуврати, но пък са здрави коли и имат доста място за багаж. Пък не е задължително да го пълниш, но когато ти потрябва обем - имаш го.
                Хм, да, това изглежда много добро предложение.
                Една идея по-голям сякаш ми идва?
                Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                Аз от Пежо, което се мъчех да го карам повече без път, от колкото по път, се качих на Спортидж 08г. И на мен ми трябваше нещо за удобен превоз по шосе и като стигна до черния път или нещо от сорта, да не се кръста и тогава да потеглям. Бих ти препоръчал Хонда ЦРВ втора ген., Хюндай Туксон/Кия Спортидж, Рав 4 /бензин/ и ако те устройва Хюндай Санта Фе 1 ген.
                От тези си купи бензинова хонда. Аз не намерих добра за парите, които имах. Ако не намериш и ти, скачай на едно от по-запазените от тези изброените.
                Нарочно не споменавам истинските машини за извън път, защото ходиш по такива места с леки коли и едно на ум, та в случая паркетник ти върши идеална работа.
                Хюндай Туксон явно събира още един глас.
                За РАВ4 твърде противоречиви мнения събирам - от твърдо ЗА до голямо против?
                Затова нещо се въздържам към тях.
                Трябва да видя параметрите на тази Хонда. На снимките нещо ниска ми се видя?
                п.с.
                Под "паркетник" градски джип ли се има предвид?
                Някакъв символичен?
                Все пак търся такъв, който да не е само декоративен.

                Коментар


                • #23
                  От: Джип до 10 хил. лв.

                  Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                  Хм, да, това изглежда много добро предложение.
                  Една идея по-голям сякаш ми идва?

                  Хюндай Туксон явно събира още един глас.
                  За РАВ4 твърде противоречиви мнения събирам - от твърдо ЗА до голямо против?
                  Затова нещо се въздържам към тях.
                  Трябва да видя параметрите на тази Хонда. На снимките нещо ниска ми се видя?
                  п.с.
                  Под "паркетник" градски джип ли се има предвид?
                  Някакъв символичен?
                  Все пак търся такъв, който да не е само декоративен.
                  И аз съм за Диско 2. За голямото има един лаф - товари и много и малко!
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип до 10 хил. лв.

                    За тия камънаци, нещо с бързи/бавни. Отпадат повечето паркетници (нямат бавни, нямат ходове на окачването, нямат рама, и гумите са шосейни размери). Дългия път и ските, означават по-големшките такива джипове, а не Джимни и подобни. Затова забрави предразсъдъците голям/малък. Дългата база харчи съвсем малко над късата, другите разходи са същите, а допълнителното пространство винаги ще влезе в употреба като го има. Маневреността е важна на градско и в много сложни условия извън пътя, за твоята употреба няма никакво значение. А и разликата между къса и дълга база не е голяма.

                    Бавните на такива неравни каменисти терени са голяма благина - поддържаш много ниска конфортна скорост(пълзиш)без проблем, а не да ти изпаднат пломбите и да държиш на полусъединител за да се движиш бавно.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип до 10 хил. лв.

                      Мерси!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип до 10 хил. лв.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        За тия камънаци, нещо с бързи/бавни. Отпадат повечето паркетници (нямат бавни, нямат ходове на окачването, нямат рама, и гумите са шосейни размери). Дългия път и ските, означават по-големшките такива джипове, а не Джимни и подобни. Затова забрави предразсъдъците голям/малък. Дългата база харчи съвсем малко над късата, другите разходи са същите, а допълнителното пространство винаги ще влезе в употреба като го има. Маневреността е важна на градско и в много сложни условия извън пътя, за твоята употреба няма никакво значение. А и разликата между къса и дълга база не е голяма.

                        Бавните на такива неравни каменисти терени са голяма благина - поддържаш много ниска конфортна скорост(пълзиш)без проблем, а не да ти изпаднат пломбите и да държиш на полусъединител за да се движиш бавно.
                        Автомата компенсира до голяма степен липсата на бавни,така че колегата да не отписва напълно СУВ-овете.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип до 10 хил. лв.

                          Диско 2 е "ни риба, ни рак", щото Ем е на мостове, Ем е без блокаж (освен съвсем първите, но с 10 бона да гледаш нещо дърто е глупост) в раздатката, и ако вземе такова веднага трябва да почне с тунинга за да не му се смеят някъде или да маа пеш за трактор или за по-джип.

                          ... и това го казвам защото оставам с впечатлението, че колегата иска да се качи и да почне да се вози, а не първо да почне с ТНТМто, и чак тогава с разходките.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип до 10 хил. лв.

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Диско 2 е "ни риба, ни рак", щото Ем е на мостове, Ем е без блокаж (освен съвсем първите, но с 10 бона да гледаш нещо дърто е глупост) в раздатката, и ако вземе такова веднага трябва да почне с тунинга за да не му се смеят някъде или да маа пеш за трактор или за по-джип.

                            ... и това го казвам защото оставам с впечатлението, че колегата иска да се качи и да почне да се вози, а не първо да почне с ТНТМто, и чак тогава с разходките.
                            Интересно мнение ... Колко ЛР Диско 2 си имал? Или мнението ти е ЕЖК? Много от Д2 имат блокаж на средния диф, но не винаги е изведен ключ в купето, но е лесно да се направи. Но Д2 има тракшън контрол и с АТ гуми минава където си иска. Освен това събира доста по-големи гуми от предписаните. По-голяма част от купето е от алуминий и е много устойчиво на корозия при нашите условия, в сравнение с другите марки. Има още много предимства, но ще ги опиша при интерес.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип до 10 хил. лв.

                              Аз доколкото прочетох той почти е стигнал до целта си с лека кола....та за какво са му тия мостове и блокажи?Един СУВ с AT гуми драпа не малко и би трябвало да му е достатъчен.Просто да гледа да не е от тия с електрониката,която решава кога да му пусне 4х4-то, или да е постоянно или да може сам да си го пусне.Колегата горе писа за размера на гумите....къде е тая джипка,която да става за магистралата и е с големи гуми?Аз във всяка тема оставам с впечатлението,че нищо,което не е с мостове,блокажи,бързи/бавни в комбинация не се признава.Може да си обикаля и с 3.5л Паджеро дълга база и да дава 1 куп ненужни пари за бензин и за поддръжка на по-сложната контрукция като блокажи,бързи/бавни и тн.,които дали ще му се наложи да ползва е под въпрос или да си купи един хубав дизело сув автомат, да го лифтне с 3-4см и да му сложи едни хубави АТ гуми и да си кара спокойно и на магистралата и на черно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип до 10 хил. лв.

                                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                                И аз съм за Диско 2. За голямото има един лаф - товари и много и малко!
                                Безобразие! Това не е товарна кола. Това е истински офроудър, един от последните истински. Това е LAND ROVER!
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X